Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pegas zahajuje zahraniční expanzi, v Egyptě postaví továrnu za 60 milionů eur. Odbyt zajištěn

Pegas zahajuje zahraniční expanzi, v Egyptě postaví továrnu za 60 milionů eur. Odbyt zajištěn

01.06.2011 8:49
Autor: Redakce, Patria.cz

Společnost Pegas Nonwovens dodržela prohlášení zveřejněné v rámci výsledků firmy, že její investoři se již brzy dozvědí konkrétní kroky vedoucí k zahraniční expanzi skupiny. Firma oznámila záměr postavit v Egyptě nový výrobní závod.

„Za tímto účelem byly provedeny kroky k založení nové společnosti PEGAS NONWOVENS EGYPT LLC. Společnost bude mít počáteční základní kapitál v ekvivalentu 1,7 milionu EUR a bude 100 % vlastněna skupinou PEGAS,“ uvedla firma.

„K založení společnosti dochází na základě úspěšného jednání s významným zákazníkem, jenž projevil zájem o dodávky našich výrobků pro své výrobní závody na Blízkém východu. Od tohoto zákazníka jsme obdrželi předběžný příslib na dlouhodobé dodávky pro jeho závody,“ uvádí František Řezáč, člen představenstva společnosti PEGAS NONWOVENS SA. „Po pečlivém zhodnocení všech aspektů celého projektu a více než ročním průzkumu podnikatelského prostředí v Egyptě jsme zde nyní založili dceřinou společnost, jejímž prostřednictvím bude tato investice realizována. V současné době vidíme jako nejpravděpodobnější variantu umístění závodu v průmyslové zóně u města 6th October nedaleko Káhiry a nyní podnikáme kroky, které povedou ke koupi vhodného pozemku,“ dodal Řezáč.


Hodnota investice v Egyptě je v první fázi projektu plánována na cca 55-60 mil. EUR. Definitivní potvrzení realizace investice je podmíněno uzavřením smlouvy se zákazníkem, ke kterému by mělo dojít v průběhu několika příštích měsíců.

„Uzavřením připravované smlouvy by došlo k významnému naplnění plánované výrobní kapacity. Výstavbou egyptského závodu se nám ale také otevírá celá řada nových příležitostí na velmi perspektivních trzích severní Afriky, Blízkého východu a Asie,“ říká František Řezáč.

PEGAS NONWOVENS plánuje ve střednědobém horizontu v Egyptě výstavbu dvou výrobních linek. První linka by měla mít kapacitu zhruba 20 tisíc tun (v závislosti na produktovém portfoliu) a uvedení do provozu je předpokládáno v průběhu druhé poloviny roku 2013. V případě příznivých podmínek na trhu v regionu pak Společnost v letech 2015-2016 předpokládá rozšíření závodu o druhou výrobní linku, díky které by celková kapacita závodu v Egyptě vzrostla na 45-50 tisíc tun.

„Egypt je otevřenou zemí, která vítá zahraniční investice, jež podporují zaměstnanost a ekonomický růst země. Zejména po nedávných událostech v naší zemi chceme ukázat, že se vývoj v Egyptě ubírá správným směrem. Jsme rádi, že investice PEGASu v Egyptě podpoří vzájemnou spolupráci obou zemí a potvrdí, že Egypt je pro zahraniční investory nadále zajímavou lokalitou. Ze své pozice mohu přislíbit maximální podporu tohoto projektu ze strany vládních představitelů a institucí,“ uvedla ke kroku firmy egyptská velvyslankyně v České republice, paní Amal Mourad.

(Zdroj: Pegas Nonwovens)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university