Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street rostla nejvíce za poslední téměř dva měsíce; v centru dění maloobchodníci; dařilo se i ropným společnostem

Wall Street rostla nejvíce za poslední téměř dva měsíce; v centru dění maloobchodníci; dařilo se i ropným společnostem

15.06.2011 8:58
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Americké trhy včera rostly nejvíce za poslední téměř 2 měsíce, když důvěru investorů podpořily solidní maloobchodní tržby v USA a lepší než očekávaná průmyslová produkce v Číně. Index S&P 500 přidal 1,26 %, DJIA vzrostl o 1,03 % a Nasdaq posílil dokonce o 1,48 %.

Včerejší den byl ve znamení maloobchodníků, když slušné maloobchodní tržby a lepší výsledky Best Buy podpořily náladu v tomto sektoru. Akcie společnosti Home Depot, která je největším prodejcem kutilských potřeb, vzrostly o 4,5 %, což byl největší růst v rámci indexu DJIA . Akcie Best Buy po lepších výsledcích za 1Q přidaly 4,6 %.

Zisky přes 1,5 % si připsaly i některé ropné společnosti, když cena americké ropy posílila o více než 2 % a zaznamenala tak největší růst za poslední téměř měsíc. Za růstem ceny ropy stálo oznámení API o dalším poklesu týdenních zásob. Akcie ropné společnosti Chevron posílily o 1,74 %, zatímco akcie Exxon rostly o bezmála 1,5 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.06.2026
17:58Nový rozměr bezpečného zlatého útočiště a akcie jako reálné aktivum
16:27PODCAST Týdenní výhled: Trhy sledují data z USA a Korea sází na čipy  
15:17Čipové války mezi USA a Čínou: Huawei na domácím trhu vytlačuje Nvidii, letos cílí na poloviční podíl
14:41Rocket Lab kupuje Iridium za 8 miliard USD. Získá tak síť satelitní komunikace
12:10Vedra testují digitální infrastrukturu: datacentra čelí rostoucím klimatickým rizikům
11:48Úvod týdne je rozpačitý, ale zájem o technologie by mohl trhům pomoci  
10:32Korea si chce udržet globální náskok. Samsung a SK Hynix rozjíždějí megaprojekty za stovky miliard dolarů
8:57Rozbřesk: Co masivní propouštění ve VW může znamenat pro německou ekonomiku?
8:55J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
8:54ČEZ začíná řešit kroky pro ČEZ Energy, Burnham slibuje reformy a Jižní Korea zrychluje investice do čipů  
8:45J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Zápis z valné hromady konané dne 26.6.2026
6:09Nová vlna mega IPO hýbe trhy. Rychlé zařazování do indexů přináší šance i rizika
28.06.2026
9:40Víkendář: Možná se vám bude líbit červené auto víc než modré, ale pokud na auto nemáte, je barva jen hypotetické téma
27.06.2026
10:06Víkendář: Plán na zlepšení světa, nebo cvičení v environmentální diktatuře?
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data