Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ zahájí výplatu dividendy ve výši 50 korun před zdaněním od 1. srpna

ČEZ zahájí výplatu dividendy ve výši 50 korun před zdaněním od 1. srpna

28.06.2011 8:59
Autor: Redakce, Patria.cz

Dividendu před zdaněním ve výši 50 korun na akcii ze zisku roku 2010 začne tuzemská energetika ČEZ vyplácet od 1. srpna 2011, uvedla dnes firma ve zprávě. Právo na dividendu za rok 2010 mají osoby, které byly akcionáři společnosti ČEZ, a. s., k rozhodnému dni pro vznik práva na dividendu, kterým byl 7. červen 2011. Výplatu dividend, včetně výpočtu srážkové daně z příjmu, za společnost provede Česká spořitelna.

Akcionářům - fyzickým osobám s trvalým pobytem v České republice či jejich zástupci bude dividenda vyplacena v hotovosti po předložení průkazu totožnosti na kterékoliv pobočce České spořitelny v České republice nebo na základě jejich písemné žádosti doručené České spořitelně poukázána na jejich účet vedený bankou v České republice. Zástupci akcionáře bude dividenda vyplacena na základě plné moci s podpisem akcionáře. Pravost podpisu akcionáře na takové plné moci nebo na žádosti akcionáře o bezhotovostní převod dividendy musí být úředně ověřena pouze v případě, že celková výše dividendy tohoto akcionáře, která má být vyplacena, převyšuje částku 500 .

Akcionářům - právnickým osobám nezastupovaným správci bude dividenda poukázána na jejich účet vedený bankou v České republice na základě doručení výpisu z obchodního rejstříku ne staršího než 6 měsíců, popř. jeho úředně ověřené kopie, České spořitelně spolu s písemnou žádostí s úředně ověřeným podpisem osoby oprávněné /osob oprávněných jednat jménem právnické osoby a s uvedením čísla účtu a označením banky, která vede tento účet. Je-li sídlo těchto akcionářů mimo území České republiky, budou rovněž vyzváni k zaslání potvrzení o daňovém domicilu úředně přeloženého do češtiny (je-li tento domicil vystaven v jiném než českém či slovenském jazyce) s tím, že tento překlad si akcionář zajistí na vlastní náklady.

Správcům bude dividenda poukázána na základě jejich písemné žádosti doručené České spořitelně na jejich účet vedený bankou v České republice. Spolu s písemnou žádostí s úředně ověřeným podpisem osoby oprávněné /osob oprávněných jednat jménem správce budou správci povinni zaslat výpisy z obchodního rejstříku ne starší než 6 měsíců pro akcionáře - právnické osoby, pro které vykonávají funkci správce akcií, a potvrzení o daňovém domicilu jimi zastupovaných akcionářů - fyzických osob s trvalým pobytem mimo území České republiky a Slovenské republiky, resp. akcionářů - právnických osob se sídlem mimo území České republiky.

Akcionářům - fyzickým osobám s trvalým pobytem ve Slovenské republice bude v období od 1. 8. 2011 do 31. 10. 2011 dividenda vyplacena bezhotovostním způsobem prostřednictvím určeného peněžního ústavu se sídlem na území Slovenské republiky, kterým bude Slovenská sporiteľňa.

(Zdroj: ČEZ)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.05.2026
22:03Wall Street rozšiřuje AI sázku: Intel ožívá, Fluence Energy exploduje  
17:58Horská dráha s odměnou na konci roku
16:28Co se stane, když necháme AI dělat naši práci…
15:56FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly
14:46Tržby Toyoty byly loni rekordní, zisk ale kvůli americkým clům klesl o 19,2 pct.
14:39JPMorgan: Proč slabá rally může akciím paradoxně pomoci  
12:23Perly týdne: Dobrá kombinace pro akcie a testování Fedu
10:37PODCAST Trhy & Bohatství: Jediná česká firma na londýnské burze. Martin Vohánka o budoucnosti dopravy a proměně Eurowag
9:22Tržby nad očekávání, zisk pod tlakem. MercadoLibre obětuje ziskovost ve prospěch expanze, akcionářům se to nelíbí
8:51Pražská burza zavřená. Svět sleduje Írán, Trumpa a britské volby  
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university