Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nike hledá kupce pro své značky Umbro a Cole Haan

Nike hledá kupce pro své značky Umbro a Cole Haan

31.05.2012 17:33
Autor: ČTK

Největší světový výrobce sportovního oblečení a obuvi Nike (107,41 USD, -0,78%) Inc. chce prodat své značky Cole Haan a Umbro. Cílem je snížení nákladů a větší zaměření na značky, které považuje za své hlavní. Proces prodeje firma zahajuje okamžitě a doufá, že se podaří prodej dokončit do května 2013. Zájemce o značky zatím firma nemá, uvedl mluvčí Charlie Brooks. 

Nike se tak zbaví fotbalové značky a značky kožené obuvi. Nadále se hodlá zaměřit na svoji hlavní značku Nike, která má největší podíl na tržbách, a značky Jordan, Converse a Hurley. Jejich produkty považuje za přirozený doplněk hlavní značky. 

Kořeny Cole Haan sahají do roku 1928, kdy firma začala vyrábět koženou obuv. Původně se zaměřovala pouze na muže, od roku 1975 rozšířila nabídku i o boty a kabelky pro ženy a dnes nabízí i další produkty, včetně oblečení, neformální obuvi, pleteného zboží a oděvních doplňků. Nike koupila firmu v roce 1988 za 95 milionů USD (dvě miliardy Kč). 

Firma Umbro byla založena v britském Manchesteru v roce 1924 a byla jednou z prvních firem zaměřených na výrobu fotbalové výstroje. Ve výrobě oblečení a obuvi pro fotbal pokračuje i dnes a obléká mnoho fotbalových týmů z Evropy, Severní a Latinské Ameriky. Nike koupila Umbro v roce 2008 za 582 milionů USD

Menší konkurenční německá firma Adidas v dubnu uvedla, že hodlá snížit počet svých produktů, které nabízí, o čtvrtinu. Chce tak zlepšit svoji ziskovost, napsaly agentury AP a Reuters.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.07.2025
9:45Víkendář: Evropa nepotřebuje datová centra ve velkém, zaměřit by se měla na aplikace umělé inteligence
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data