Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Google nespí: Představil vlastní tablet Nexus Seven

Google nespí: Představil vlastní tablet Nexus Seven

28.06.2012 8:40
Autor: ČTK

Google (569,3 USD, 0,82%) představil vlastní značkový tablet Nexus Seven. Přístroj, který je menší než oblíbený iPad firmy Apple (574,5 USD, 0,43%), se začne prodávat v polovině července za cenu 199 dolarů (více než 4100 Kč). Zákazníci si mohou začít objednávat nový tablet na stránkách Googlu již dnes, nejprve v USA, Kanadě a Austrálii. 

Nový tablet má úhlopříčku sedm palců (téměř 18 centimetrů), zatímco iPad až deset palců (25,4 centimetrů). Podle analytiků tak nový tablet zřejmě bude konkurencí spíše pro Kindle Fire firmy Amazon (225,62 USD, 0,00%).com, který má stejné rozměry i cenu. Cena iPadu začíná na 499 USD

Nexus Seven poběží na nejnovější verzi operačního systému Android od Googlu, který se jmenuje Jelly Bean. Tablet je vytvořen speciálně pro službu Google Play, internetových obchod pro hudbu, filmy, hry, knihy a aplikace. Tablet bude pro Google vyrábět firma AsusTek Computer Inc.

Minulý týden představila vlastní tablet Surface rovněž společnost Microsoft (30,17 USD, 0,50%). Prodávat se má začít letos na podzim. Surface s operačním systémem Windows má být přímou konkurencí iPadu. 

Na trhu je již několik tabletů s operačním systémem Android, žádný z nich však není tak oblíbený jako iPad a Kindle Fire. To začalo dělat Googlu starosti, protože stále více lidí používá tablety k surfování po internetu. 

Google rovněž představil nový nástroj pro vyhledávání Google Now, který má pomoci uživatelům najít na mobilních přístrojích správnou informaci ve správný čas. Google Now bude součástí Jelly Bean. Některé přístroje, jako Galaxy Nexus, si budou moci automaticky stáhnout aktualizaci nového operačního systému. 

Google uvedl, že denně je nyní aktivováno milion nových přístrojů se systémem Android. Před rokem to bylo 400.000 přístrojů. Mimořádně vysoký je tento růst v rozvíjejících se zemích, jako Brazílie a Indie. Android je nyní hlavním konkurentem operačních systémů, které používají přístroje iPhone a iPad, napsala agentura AP.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.04.2026
6:04Stabilizující se trh práce a ropná normalizace od poloviny dubna?
07.04.2026
17:46Jak by to mohlo letos a příští rok vypadat s americkou a evropskou ekonomikou?
15:44PODCAST Týdenní výhled: Trh přestal brát Trumpovy hrozby vážně, americká inflace má skokově narůst  
14:50Wall Street čeká silná výsledková sezóna, trhy ale sledují válku a ropu
14:21Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
14:20Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
14:20Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
12:21OpenAI, Google a Anthropic se spojují proti čínským kopiím svých AI modelů
11:40Akcie se dopoledne vydávají vzhůru bez ohledu na další Trumpovo ultimátum  
11:37Samsung rozdrtil odhady. Provozní zisk za první čtvrtletí je vyšší než za celý loňský rok
10:34Jeden z nových akciových normálů
10:25Pershing Square chce koupit Universal Music se štědrou prémii. Může ale narazit na odpor Bollorého
10:07Maloobchodní tržby v únoru vzrostly. Jaké šrámy zanechá íránský šok na spotřebě domácností?
9:59Meziroční inflace v březnu zrychlila na 1,9 procenta, vyplývá z odhadu ČSÚ
9:51Maloobchodní tržby v Česku v únoru zpomalily meziroční růst na 4,1 procenta
9:15Šéf IEA: Válka na Blízkém východě nastartuje růst obnovitelných zdrojů
9:12Rozbřesk: Inflace v potravinách bude vyšší zejména v roce 2027, růst cen koruně nepomůže
8:55Komerční banka, a.s.: Oznámení o umístění evropských krytých dluhopisů
8:49CSG hrozí žalobou Kofingu, Trumpovy výhrůžky zvedají ceny ropy a americké pojišťovny slaví  
6:06PODCAST Analytický radar: Vyšší cílová cena ČEZ, ale také opatrnost. Restrukturalizace jako klíč?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
20:00USA - Zápis z jednání FOMC