Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Choroušová (DATART) pro Patria.cz: Prodejny v ČR zavírat nebudeme, expandujeme. Podíl od Darty Group chceme koupit zpět

Choroušová (DATART) pro Patria.cz: Prodejny v ČR zavírat nebudeme, expandujeme. Podíl od Darty Group chceme koupit zpět

13.12.2012 13:29, aktualizováno: 13.12. 14:09
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno

Významný tuzemský kamenný i online řetězec s elektronikou DATART rozhodně nehodlá uzavírat prodejny v České republice. Firma je zdravá a expanduje a spolupráci s Darty Group, kterou za poslední dobu označuje za neproduktivní, hodlá vyřešit zpětným odkupem podílu Darty Group v DATART. Pro Patria.cz to uvedla marketingová manažerka sítě Jana Choroušová s tím, že nepříznivé výsledky jednoho akcionáře se fungování společnosti DATART nedotknou.

„Od roku 2000 jsme členem Darty Group. Spolupráce, která byla zpočátku velice přínosná pro obě strany, začala v poslední době vykazovat velmi nízkou přidanou hodnotu pro Datart. Proto již několik měsíců probíhají jednání iniciovaná ze strany společnosti Datart, která směřují ke zpětnému převzetí podílu od Darty Group. Tato jednání dosud nejsou ukončena, výsledek je však očekáván v nejbližší době,“ uvedla Choroušová pro Patria.cz. Odmítla tak jak zprávu společnosti Darty Group, která hovořila vedle prodeje o možném uzavření aktivit v ČR, SR a ve Španělsku, tak další rozvoj těchto zpráv v médiích.

„Datart je zdravá, dobře fungující společnost s významným podílem na trhu a převzetí podílu partnera, který má potřebu aktuálně řešit svoji situaci na jiných trzích, jí umožní ještě dynamičtěji rozvíjet své aktivity na obou trzích (ČR a SR), kde dlouho a úspěšně působí. Zavírání prodejen v tomto kontextu rozhodně není aktuální,“ uvedla Choroušová s tím, že Datart má svoji konzistentní expanzní politiku a v případě, kdy se naskytne vhodná příležitost, je připraven svoji síť podle aktuálních potřeb rozšiřovat. To podle ní potvrzuje mimo jiné otevření nové prodejny Datart v nákupním cenru Breda v Opavě 15.11.2012 či celková modernizace prodejny v centru Nový Smíchov v Praze.

Společnost Darty, která vlastní řetězce prodejen elektroniky Datart a je vlastníkem největšího řetězce se spotřební elektronikou ve Francii, plánuje prodat nebo uzavřít své sítě v České republice, na Slovensku a ve Španělsku, firma tím chce eliminovat ztráty a snížit náklady, uvedly Financial Times s odkazem za zprávu firmy a sama firma Darty Group.

Předseda správní rady firmy Alan Parker uvedl, že chce "eliminovat ztráty", které má firma na některých trzích, a zaměřit se na základní trhy Francie, Belgie a Nizozemska. Počátkem tohoto roku již Darty prodala britský řetězec Comet.

Stávající CEO Parker uvedl, že k sítím, jejichž odloučení nyní Darty plánuje, se bude přistupovat individuálně. Dodal, že možný je jak jejich prodej, tak uzavření. Druhou možnost Datart v reakci pro Patria.cz vyloučil. 

Plán Darty Group má podporu největšího investora s 25% podílem Knight Vinke, který najal strategického poradce Goldman Sachs a do dubna 2013 má do firmy přijít nový CEO.


(Zdroj: DATART, čtk, FT, Bloomberg)


Čtěte více:

Vlastník Datartu kvůli ztrátám prodá či uzavře sítě v ČR, na Slovensku a ve Španělsku
13.12.2012 10:45
Společnost Darty, která vlastní řetězce prodejen elektroniky Datart a ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.02.2026
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  
6:02Obavy z dopadů AI vyvolávají rozkol na evropských trzích. Analytici vidí hodnotu, investoři riziko  
26.02.2026
22:01Hlavním hybatelem v zámoří byla dnes Nvidia  
17:40Končí doba vysoké návratnosti kapitálu technologických firem?
15:59Johnsonová: Bilionové IPO SpaceX? Vysoká valuace naznačuje extrémní očekávání
14:40Trh to špatně vyhodnotil, říká Huang k výprodeji softwarových akcií
13:50Puma za loňský rok vykázala ztrátu 357 milionů eur, zrušila dividendu
13:21Roubini: Nové technologie budou výrazně zvyšovat růst. Ale Warsh se mýlí, protože sazby to táhne nahoru, ne dolů
12:29Britský Rolls Royce plánuje obří program odkupu akcií, akcie vyskočily o 8 %
11:44Jakub Blaha: Nvidia překvapila silným výhledem, trh však zůstává opatrný  
11:14Není software jako software, AI a vibe coding nenahradí všechno

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Acerinox SA (12/25 Q4)
Frontline PLC (12/25 Q4, Bef-mkt)
6:30Holcim AG (12/25 Q4)
7:00BASF SE (12/25 Q4)