Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street v růstu, index S&P 500 na krátko opět nad 1500 bodech udržuje nejdelší souvislý denní růst od roku 2004

Wall Street v růstu, index S&P 500 na krátko opět nad 1500 bodech udržuje nejdelší souvislý denní růst od roku 2004

25.01.2013 17:10
Autor: Jan Korb, Patria Finance

Americké akciové trhy vstoupily do dnešního obchodního dne opět růstem, který byl motivování vývojem na trzích v Evropě, ale i díky vlastním datům a informacím.

Společnosti Microsoft (27,93 USD, 1,09%) i Procter & Gamble (73,11 USD, 3,82%) reportovaly lepší než očekávané výsledky a data z trhu nemovitostí v podobě objemů nově prodaných domů přinesla po započtení revizí růstový údaj. Euro dnes pokračuje v růstu a nachází se na 11 měsíčních maximech vůči americkému dolaru. Především díky prohlášení ECB o očekávání dřívějšího splacení části pomoci evropským bankám.

Index S&P 500 pak pokračuje v růstovém vývoji, který za posledních 8 obchodních dnů přinesl nepřetržitý růst v aktuální úrovni 1,75 procenta.

Příští týden bude dále ve znamení výsledků, ale jejich váha může ustupovat do pozadí, díky jasné povaze a trendu výsledkové sezóny. Naopak důležitá budou makrodata – v USA o trhu práce za měsíc leden.


Čtěte více:

Další důkaz lepšící se nálady v Německu - index Ifo roste více, než se čekalo
25.01.2013 10:18
Průzkum institutu Ifo mezi německými podnikateli ukázal, že se v lednu...
Soros končí s kritikou: Euro přežije a měnové války ho posílí
25.01.2013 10:58
Ani ne před rokem miliardář George Soros mluvil o tom, že by krize eur...
278 bank v lednu ECB předčasně splatí 137 mld. eur z LTRO. Draghi vidí lepší finanční trh i ekonomiku, euro nejvýše za 11 měsíců
25.01.2013 12:10
Evropská centrální banka dnes poskytla první indikaci toho, kolik bank...
Halliburton ve 4Q přeskočil laťku trhu ziskem i tržbami, akcie +4 %
25.01.2013 13:29
Americké společnosti Halliburton - druhý největší světový poskytovatel...
Spotřebitelé ožívají? P&G a Kimberly-Clark s výrobou i v ČR předvedly silná čtvrtletí a slibný výhled
25.01.2013 14:17
Největší celosvětový výrobce spotřebitelských produktů Procter & Gambl...
Prosincový prodej nových domů v USA propadl po revizi za listopad. 2012 rokem oživení
25.01.2013 16:47
Prodeje nových domů ve Spojených státech v prosinci nečekaně klesly a ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.02.2026
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 11 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  
10:32Alphabet táhne dluhopisový boom. Na trh pošle i emisi se stoletou splatností
10:24Výrobce čipů TSMC v lednu zvýšil prodej meziročně o 37 procent
9:57Vývozní a dovozní ceny v Česku se loni po předchozím růstu snížily
9:40Britský těžař BP zvýšil čtvrtletní zisk o 32 procent, zastaví odkupy akcií
9:07Rozbřesk: Měla by ČNB snížit objem devizových rezerv?
8:36Akciová rally v Japonsku pokračuje, BYD podala žalobu proti Trumpovým clům, Evropa otevře zeleně  
6:03Kupovat při korekci?
09.02.2026
22:17Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech
17:52Týdenní výhled: Pondělí ovládly zprávy z Asie, trhy začínají pochybovat nad návratností investic do AI  
16:29„Nejméně logická věc na světě“ a pár valuačních poznámek k softwarové korekci
15:18Čína vyzvala domácí banky k omezení nákupů amerických státních dluhopisů. Americké výnosy mírně rostou
14:55Morgan Stanley: Využijte propadu, růst amerických technologií bude pokračovat  
11:52Japonské akcie slaví výsledek voleb. Evropa obchoduje smíšeně, dluhopisy pod lehkým tlakem  
11:37MakroMixér: Elektromobilita je teď ztrátová. Evropa Green Deal přehání, chybí nám sebevědomí i realismus
11:10Lednová míra nezaměstnanosti nad pěti procenty. I kvůli flexinovele

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m