Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
TMR neuspěla v tendru na koupi lanovek v Polsku

TMR neuspěla v tendru na koupi lanovek v Polsku

06.02.2013 10:09
Autor: ČTK

Slovenská společnost Tatry Mountain Resorts (TMR) se podle médií nedostala do užšího výběru na koupi lanovek na polské straně Tater. TMR vlastní na Slovensku lyžařská střediska ve Vysokých a Nízkých Tatrách, spolu s firmou SMMR loni získala do pronájmu největší český skiareál ve Špindlerově Mlýně.

TMR chtěla od Polských státních drah (PKP) koupit společnost PKL, která provozuje tatranské lanovky. Do tendru se zapojila spolu se čtyřmi místními obcemi. "Hlavním kritériem, podle kterého jsme posuzovali nabídky, byla cena a finanční důvěryhodnost subjektů," citoval slovenský list Hospodárske noviny mluvčí PKP Aleksandru Dąbekovou.

Důvody vyřazení z tendru TMR kritizovala. "Naše nabídka byla atraktivní. Byli jsme jedním z mála strategických investorů, kteří mohli posunout lanovky dopředu," reagoval šéf společnosti Bohuš Hlavatý. TMR, s jejíž akciemi se obchoduje také na burzách v Praze a Varšavě, prý plánovala na koupi PKP a na další investice v regionu vynaložit přes 250 milionů eur (6,4 miliardy korun). Hlavatý tuto informaci nepotvrdil.

V soutěži na vstup do PKL zůstali čtyři domácí zájemci, mezi kterými jsou například státní lesy nebo konsorcium měst Zakopané a Koscielisko.

TMR, ve které má podíl také finanční skupina J&T, je na Slovensku největší firmou v cestovním ruchu. Společnost v uplynulých letech investovala do modernizace lyžařských areálů i největšího slovenského akvaparku Tatralandia více než 144 milionů eur.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.03.2026
8:37Víkendář: Kdyby bylo k dispozici více kaučuku, mohla skončit válka dříve?
14.03.2026
9:09Víkendář: Když chybí strategická surovina – jak vznikl a co vše způsobil nedostatek kaučuku
13.03.2026
21:02Závěr týdne v červeném, Brent nad 100 USD  
17:11O býcích a medvědech v následujících letech
16:52NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:04EIB: V oblasti AI drží Evropa krok s USA, jedním z největších problémů je bydlení
15:35Růst americké ekonomiky na konci roku prudce klesl
15:06Proč se zlato od íránského konfliktu prakticky nepohnulo? Sílící dolar či hrozba inflace a vyšších sazeb
13:50Perly týdne: Vyšší ceny ropy nahrávají americkým akciím, blíží se ale medvědí trh
11:54Adobe zvýšilo tržby a zisk, ale odchod CEO po 18 letech trh velmi znejistěl  
11:16Kdy uvidíme dopady drahé ropy? Je třeba sledovat data i výnosy  
10:23Válka mění pravidla hry. Obavy ze stagflace nutí investory hledat exotičtější alternativy na trhu  
9:40ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Jan Kalina odstoupil z představenstva ČEZ
8:45Rozbřesk: Český průmysl na začátku roku zklamal. Jak moc bude bolet „íránský šok“?
8:40Geopolitické napětí drží ropu u 100 USD. Futures klesají a Adobe padá po výsledcích  
6:03Slok: Přichází akcelerace a možná i přehřívání s odpovídajícím dopadem na sazby
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy
15:12O (ne)kopírování inflace sedmdesátých let

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data