Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nejlépe se podniká v USA, Austrálii, Kanadě, Británii a Koreji, říká průzkum EY

Nejlépe se podniká v USA, Austrálii, Kanadě, Británii a Koreji, říká průzkum EY

3.9.2013 16:08
Autor: ČTK

Nejlepší podnikatelské prostředí mají z nejvyspělejších zemí skupiny G20 Austrálie, Kanada, Jižní Korea, Velká Británie a Spojené státy. Žebříček, který vyplývá ze studie Barometr podnikatelského prostředí států G20, zpracovaný společností E&Y, uzavírají Itálie, Indie a Argentina. 

Studie představuje nový způsob hodnocení členů G20 podle pětice klíčových pilířů podnikatelského systému, jimiž jsou přístup ke zdrojům financování, kultura podnikání, daňové a právní předpisy, vzdělávání a odborná příprava a koordinovanost podpory. Údaje pro průzkum byly získány po dotazování více než 1500 předních podnikatelů a analýze dat o podmínkách podnikání v jednotlivých zemích skupiny. 

USA vedou z hlediska přístupu k financování a kultury podnikání, prvenství v oblasti vzdělávání a odborné přípravy získala Francie. Nejrychlejších pokroků však dosahují rychleji rostoucí ekonomiky, kterým se daří skokově zmenšovat svůj odstup a radikálně zkvalitňovat podmínky pro podnikání v zemi. 

Za nejatraktivnější, pokud jde o daňové a právní normy, je považována Saúdská Arábie, a to díky nízké míře zdanění právnických osob a zjednodušeným předpisům. V posledním pilíři hodnocení, tedy koordinovaností podpory, kam spadá mimo jiné poskytování poradní činnosti a existence partnerských sítí, se nejvýše umístilo Rusko, následované Mexikem a Brazílií. 

Podnikatelé se na zaměstnanosti celé G20 podílejí zhruba ze dvou třetin a představují tak zásadní hnací sílu pro vytváření pracovních míst. "Chtějí-li vlády G20 i nadále stimulovat tvorbu pracovních míst, musejí podnikání podporovat, to znamená snažit se přilákat talentované podnikatele z celého světa, zajistit rovnoprávné podmínky podnikajícím ženám a usnadnit start mladým podnikatelům," uvedla partnerka oddělení transakčního poradenství EY v ČR Petra Wendelová. 

Zasedání hlav států skupiny G20 se uskuteční 5. a 6. zář v Petrohradu.


Váš názor
 • Comonwels
  30.1.2014 10:09

  Její veličenstvo taky dost dobře ví, na rozdíl od socialistické internacionály, co podnikatel či živnostník ke svému podnikání potřebuje. Soudruzi to dodnes nepochopili.
  Jesse
 •  
  30.1.2014 10:05

  Tady jsem našel dobre informace a služby pro podnikání v USA :)... immigrationbiz.cz
  MirekkUSA
 • Kecy kecy kecičky.......
  3.9.2013 18:14

  Nejlépe se podniká v ČR. Jen tady si můžete otevřít firmu nebo cestovní kancelář s falešnou adresou a okrádat důvěřivé lidi, bez rizika postižení. Nebo strašit důchodce, že když nezaplatí vymyšlený neexistující dluh, že na ně přijde exekutor. Ráj to pozemský pro šmejdy. A policie, když na tom není zůčastněná tak jen nepřítomně přihlíží. To by nikde jinde nešlo.
  Optimista
  • Re: Kecy kecy kecičky.......
   4.9.2013 8:28

   Já k tomu přidám jedno převzaté heslo : Pravda je tam, kde jsou peníze.
   Jezdec.
   •  
    4.9.2013 8:59

    Pravda je tam, kde se kradou peníze :-)
    Jesse
  • Re: Kecy kecy kecičky.......
   4.9.2013 7:29

   Obávám se, že Váš názor je pravdivý...
   Achjo...
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data