Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
3 důvody proč by si Apple měl pohlídat Xiaomi

3 důvody proč by si Apple měl pohlídat Xiaomi

23.07.2014 14:28
Autor: Redakce, Patria.cz

Na první pohled je jednoduché nebrat v úvahu čínského výrobce mobilních telefonů Xiaomi jako konkurenta pro takové jméno jakým je Apple. Mobilní telefony tohoto výrobce nejsou vůbec technicky pokročilé ani jednoduché na použití. A nikdo ty telefony příliš nezná mimo Čínu.

Ale existují důvody, proč tuhle společnost by měl Apple sledovat.

1. Xiaomi chce dobýt rozvíjející se trhy. Povětšinou se Xiaomi věnovalo pouze čínskému trhu. Ale od doby, kdy do firmy nastoupil bývalý šéf divize global operations Hugo Barra z Googlu, tak si společnost stanovila cíl zaútočit na rozvíjející se trhy. Začala už prodávat telefony v Indii a podle Barry chystá začít s prodejem v Indonésii a v části Latinské Ameriky. Země jako Indonésie nebo Indie mají velkou populaci s velkým potenciálem, ale s velkou citlivostí na cenu. Proč je tedy neoslovit jako první s relativně levným a dobrým Xiaomi a získat jejich loajalitu dříve než ostatní? Zacílením na velké trhy, které se rychle rozvijí, dávají společnosti šanci jednoho dne se postavit dnešním titánům typu Samsung a Apple na jejich vlastním hřišti.

2. Xiaomi telefony jsou velmi konkurenceschopné. Poslední vlajkový model společnosti Mi4 bude stát zákazníka 416 USD, maximálně. Telefon má pětipalcový displej, 64 GB paměť, dvě kamery a běží na něm nejnovější Android 4.4. Model s menší pamětí bude stát ještě méně. A to není vůbec špatná nabídka pro zákazníka, který hledá mobil, který neurazí, má vše co moderní přístroje, a uživatel nemusí nejprve vykrást banku, aby si ho mohl koupit.

3. Xiaomi sleduje Apple. Při uvedení modelu Mi4 nebylo těžké pochopit, proč se říká, že je to čínská odpověď na Apple. Šéf společnosti Lei Jun při uvedení modelu stojí na podiu, před kterým stojí davy fanoušků, stejně tak jako u amerických gigantů. Showroom vyzdobený dřevem s obrazovkami, mladými pracovníky společnosti, kteří jsou nadšení, když vám mohou pomoci. Nepřipomíná vám to náhodou něco? Jistě je to skoro jako replika Apple.

Xiaomi se učí od Applu. Jak vyrobit pocit exkluzivity a filozofii, že váš mobil prostě není jen ta věc, přes kterou voláte svojí mamince nebo brouzdáte v autobuse po internetu. Je to vyjádření životního stylu a toho, kdo jste. Xiaomi se učí jak vybudovat doslova kulturu nebo kult okolo svého produktu. To produkuje loajální řady fanoušků a hlavně zákazníků. To, jestli bude Xiaomi nadále pokračovat v budování brandu a firmy bude vhodné sledovat, ať už pracujete v Applu nebo jste investoři, kteří rádi investují do technologií.

Zdroj: CNBC


Čtěte více:

IBM bude nabízet produkty společnosti Apple; dohodly se na partnerství
16.07.2014 9:14
Společnosti International Business Machines (IBM) a Apple se dohodly n...
Padesát odstínů Googlu
22.07.2014 18:00
Google přišel s čerstvými čtvrtletními čísly a my se proto po čase pod...
Apple nadále válí - rostou prodeje iPhone i profitabilita společnosti
22.07.2014 23:44
Výsledková sezóna ve Spojených státech dnes zažila jeden ze svých vrch...

Váš názor
  • Nesouhlasim
    25.07.2014 8:50

    Hlavne kdo se ma bat a uz ted boji je Samsung, HTC atd. Hlavne Samsung. Apple bude, aspon co je predpoklad, dominovat high end marketu a tam jim xiaomi nemuze konkurovat. Lide co daji za phone 17k berou velky duraz na znacku. Aspon vetsina to tak ma. Jinak Oneplus One je taky dobry priklad. Pomer cena/vykon je mimo dosah u Samsungu. Bez razantniho snizeni cen u Samsungu budou mit velky problem.
    sazkar
  •  
    25.07.2014 3:59

    Měl autor mobil od nich v ruce? Pokud ne, tak ať neplácá blbosti.
    Naith
    •  
      25.07.2014 8:50

      Jako telefon to je dobry za tu cenu. Na apple to ale nema.
      sazkar
Aktuální komentáře
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste
11:53AMD táhnou vzhůru serverové procesory. Trh začíná věřit, že umělá inteligence vytvořila nové úzké hrdlo  
10:46Výhled AMD podporuje akciové trhy v dalším růstu, ropu tlačí dolů naděje na mír  
10:33Inflace v dubnu překonala naše odhady. Hlavním viníkem jsou energie
10:15Konečně dobré zprávy: Novo díky pilulce Wegovy vylepšil výhled. Akcie rostou přes sedm procent
9:58BMW překonává slabší trh v Číně rekordními objednávkámi v Evropě  
9:31Rozbřesk: Polská inflace roste, ale sázet na zvyšování sazeb v Polsku je předčasné
8:53Geopolitické uklidnění, AMD výrazně překonalo odhady a Novo vytáhl Wegovy  
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.