Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Zakázky amerických průmyslníků dvouciferně narostly, přesto nepřekvapily

    Zakázky amerických průmyslníků dvouciferně narostly, přesto nepřekvapily

    03.09.2014 16:08, aktualizováno: 3.9. 17:18
    Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

    Aktualizováno

    Průmyslové objednávky v USA se za červenec zvýšily o 10,5 procenta. Jde o meziměsíční změnu a číslo je tedy hodně vysoké. Překvapení se ovšem nekoná, to přinesly už objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, které dnešní výsledek předurčily. Konsensus byl nastaven dostatečně vysoko, na 11 procent. Pro finanční trhy nepůjde o důležitý impuls.

    2

    Také dnešní sada čísel odhaluje, že za vysokým růstem objednávek stála dopravní letadla. Růst v této oblasti dosáhl 317 procent. Velmi vysoký byl ale také 97,7procentní růst objednávek lodí nebo 7,3procentní zvýšení objednávek aut. Dopravní prostředky se v úhrnu postaraly o celý červencový růst celkového údaje. Vlastně víc než to - objednávky očištěné o dopravní prostředky klesly o 0,8 procenta.

    Meziroční zvýšení objednávek o 15,6 procenta znamená dramatické zrychlení z 1,6 procenta v červnu. Důvody jsou stejné - dopravní prostředky.

    Data o objednávkách za červenec jsou obecně vzato velmi dobrá, přestože hlavní část informace jsme dostali už minulý týden a nejde tedy o překvapení. Pro průmysl, o jehož sílící kondici vypovídá index nákupních manažerů, jsou přibývající zakázky příslibem do podzimních měsíců.




    Čtěte více:

    Rok 2015 jako rok velkého zklamání
    03.09.2014 12:51
    Hlavní ekonom banky Natixis Patrick Artus obvykle nehýří optimistickým...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    30.08.2026
    8:40Víkendář: Nezamýšlené důsledky nových technologií
    29.08.2026
    8:36Víkendář: Německo čelí velkým výzvám, ale není to poprvé
    28.08.2026
    22:03Wall Street ustála jestřábí tón Fedu, a tak investoři i nadále věří v sílu amerických akcií  
    18:07Je plánem čínský globální monopol?
    17:03Warsh jestřábím projevem zvýšil sázky na růst sazeb a potěšil trhy  
    16:50Bloomberg: Venezuela zvažuje odchod z ropného kartelu OPEC, který spoluzaložila
    16:06Rohlik.cz Finance II a.s. : Výroční zpráva společnosti
    16:04Bernstein: Ve světě je nový zdroj poptávky po kapitálu, probíhat bude postupný úpadek důvěryhodnosti amerických dluhopisů
    14:20Od května jsou akcie Alphabetu na ústupu. Skepsi vyvolaly odchody talentů, zpoždění nových modelů či rostoucí náklady
    12:21Braňo Soták: Po výtečné Nvidii nejsou čísla od Marvellu dost dobrá, akcie v premarketu padají o 8 %  
    12:16Advent a Stripe vzdaly snahu převzít za 53 miliard dolarů PayPal
    11:04Pozice akcií se před víkendem zhoršuje, Evropa jde ale vlastní cestou  
    10:47Perly týdne: Začátek konce Mag7?
    10:15Česká ekonomika rostla ve 2. čtvrtletí o 1,9 procenta, ČSÚ snížil původní odhad
    9:57Nejbohatším Čechem je Strnad před Křetínským, oba výrazně zbohatli
    8:53Rozbřesk: Co bychom chtěli slyšet od šéfa Fedu v Jackson Hole a možná neuslyšíme
    8:27Venezuela možná opustí OPEC, Warsh vystoupí v Jackson Hole  
    6:05Evropa nemá plné zásobníky, s Asií se bude přetahovat o plyn. Cena se může vrátit nad 100 eur za MWh
    27.08.2026
    22:01Extrémně pozitivní den pro technologické tituly  
    17:04Co udělá s kurzem koruny a dalších měn umělá inteligence?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data