Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Google se snaží urputně vyvinout umělou inteligenci, dopomoci mu k tomu má jeden z předních expertů dané oblasti

Google se snaží urputně vyvinout umělou inteligenci, dopomoci mu k tomu má jeden z předních expertů dané oblasti

4.9.2014 17:50
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Google najal jednoho z předních světových výzkumníků kvantové výpočetní techniky s tím, jak zvyšuje úsilí o vyvinutí umělé inteligence a výrazném zvýšení výpočetního výkonu počítačů. Obtížné výpočty jako propočítávání prvočísel, které jsou nyní velmi náročné, by se daly díky této technologii zkrátit enormním způsobem. Jedním z důvodů proč Google pracuje na této technologii může být obava o dostatečný výkon svého vyhledávače v budoucnu, ale také uvědomění si jak náročné na zpracování dat budou nové nadějné technologie jako drony, auta s operačnímy systémy a další sofistikované služby a produkty.

Fyzik John Martini a jeho tým z University of California v Santa Barbaře se připojí ke Quantum Artificial Intelligence Lab společnosti Google. To je společný projekt mezi technologickou skupinou firem, NASA, Univesities Space Research Association a neziskové organizace, která se zabývá studiem vesmíru. Tým bude tvořit součást úsilí "navrhnout a vybudovat nové kvantové informační procesory založené na supravodivé elektronice," uvedl Harmut Neven, ředitel Google Engeneering, na svém blogu.

Jedná se o nejnovější znamení, že Google sází na vzestup "inteligentních strojů", které se vyvíjí spolu s řadou experimentálních projektů jako bezpilotní letouny nebo automaticky řízené automobily.

V lednu Google zaplatil 600 milionů dolarů za britský start-up DeepMind, jehož "neuronové sítě" podobné mozku mohou nastavit algoritmy volně na velké objemy dat se schopností učit se podobným způsobem jako lidský mozek. Jeho technologie je zvláště dobře vyvinutá např. pro výpočty založené na rozpoznávání obrázku a následném vyhledání nejlevnější a nejlepší trasy do cíle.

Google již pracuje s NASA na vývoji aplikací na D-Wave kvantový počítač, jediné kvantové zařízení, které je komerčně dostupné, i když existuje spor, pokud jde o rozsah, v jakém je to skutečně "kvantové" zařízení.

Rozvoj této technologie by mohl pomoci spustit sofistikované algoritmy, které by byly nutné pro rozvoj "inteligentních" strojů, říkají odborníci.


Pan Martini vysvětlil potenciální dosah kvantové technologie v prezentaci Google loni v říjnu. "Je to noční můra fyziků… snažíme se o průlom po dobu 20 let," připustil.

I když jeho tým ještě nepostavil zařízení, aspoň ukázali, jak je teoreticky možné použít jedinečnou schopnost elektronů výrazně zvýšit výpočetní výkon, protože umožňují vícenásobné výpočty, to znamená, že mohou projít systémem ve stejný čas.

Anders Sandberg, výpočetní neurolog na oxfordském univerzitním Future of Humanity institutu, řekl: Kvantové technologie by mohly být užitečné pro běh sofistikovaných vyhledávacích algoritmů pro neseřazená data. Hodně z toho co je na webu, spadá do této kategorie, a navíc, je pravděpodobné, že bude nadále produkován ještě větší objem takových dat se vzestupem připojených zařízení do sítě a také rostoucích "internetem věcí" jako např. vozy s operačními systémy.

"Zajímavostí kvantové technologie je, že můžete nejen dělat několik věcí najednou, ale můžete si sofistikovaně hrát se vzorci." řekl. "Kvantová technologie je velmi riskantní, a my nevíme, jestli to bude fungovat - ale tam jsou dráždivé náznaky, že by mohla.

Zdroj: CNBC


Čtěte více:

10 zemí s největšími investicemi do armády
4.9.2014 6:15
V souvislosti s konfliktem na Ukrajině se (primárně evropské) státy za...
Medvěda aby pohledal – nálada mezi investory nejlepší od roku 1987
4.9.2014 9:20
Od prezidenství Ronalda Reagana mezi investory nepanovala tak optimist...
Kreativní destrukce - jak dlouho ještě budeme trestat a zakazovat inovace?
4.9.2014 13:45
Válku mezi starým a novým pojetím byznysu v různých odvětvích vidíme n...

Váš názor
 •  
  4.9.2014 18:21

  Zkopirovanej clanek
  Fanousek
  •  
   5.9.2014 12:32

   konec lidí se blíží ... jo, já nechápu, že se snaží vytvořit techniku, která nám přinese zkázu ... a to nemám z terminátora ... vždyť o tom píše i Karel Čapek ... :D Jo, jak lidé nebudou mít co dělat, tak se zničí či zaútočí PC sám ... Podívejme se třeba na Putina+Obamu, drbou si koule a jak se chovají ... samá válka ...
   tl555
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data