Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asie vstupuje do nového měsíce smíšeně, Hong Kong a Shanghai dnes mají zavřeno

Asie vstupuje do nového měsíce smíšeně, Hong Kong a Shanghai dnes mají zavřeno

01.10.2014 8:24
Autor: Petr Žabža, Patria Online

Asijské trhy v první obchodní den měsíce října obchodují (opět) na smíšené notě s tím, jak investoři i nadále upírají svojí pozornost na události v Hong Kongu a na dnes publikovaná makroekonomická data, přicházející z Číny. Protivládní resp. prodemokratické protesty v Hong Kongu nabraly na síle s tím, jak v Číně dneškem začaly týdenní prázdniny. Tyto protesty trvají již týden a dnes se rozšířily i do nákupní oblasti Tsim Sha Tsui, kde poměrně výrazně ovlivňují chod byznysu. Burza v Hong Kongu je z důvodů volna uzavřená do pátku tohoto týdne, trh v Šanghaji pak do 7. října.

V mezidobí Čína publikovala oficiální hodnotu indexu PMI, který je v září na hodnotě 51,1 bodů a oproti srpnu se nijak nezměnil.

Index Nikkei 225 tak do října vstupuje poklesem o 0,18%, australský ASX 200 je +0,42% a korejský KOSPI pak -1,14%.

Japonský benchmark Nikkei 225 tak koriguje prvotní ztráty a dostává se nad týdenní minimum, na kterém se obchodoval včera. Důvodem je zejména pokles jenu na hladinu 110 za jeden americký dolar - nejníže za posledních šest let. Akcie Toyota Motor a Sumitomo Mitsui Financial jsou jedněmi z nejaktivnějších titlů a obě akcie si připisují více, jak jedno procento.

Australský index ASX 200 posílil a odpoutal se od sedmiměsíčního minima, kam se dostal dnes na počátku seance. Daří se zejména bankám, které navazují na předchozí růst - Australia New Zealand Banking posiluje o jedno procento. Bez jasného směru obchodují maloobchodní prodejci poté, co byla publikována data o maloobchodních tržbách - ty vzrostly jen o 0,1% a zaostaly tak za odhady ve výši +0,4%. Harvey Norman roste o jedno procento, Premier Investments naopak klesá o dva procentní body.


Čtěte více:

Na Ukrajině se opět střílí, rubl prudce oslabuje
30.09.2014 14:10
Bezpečnostní situace na Ukrajině se zhoršuje, za posledních 24 hodin b...
Oktoberfest - tam, kde se bujará radost schází s tvrdým obchodním modelem
30.09.2014 13:50
Říjen již klepe na dveře a jeho neodmyslitelnou součástí je již o minu...
PayPal a eBay se rozdělí – firmy míchají recept na úspěch
30.09.2014 15:14
Po zhruba roce vysvětlování proč je lepší nechat společnosti pohromadě...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.11.2025
17:19Inflace je vždy monetárním jevem
16:37Disney zklamal na tržbách a varuje před nižším ziskem v prvním kvartálu. Akcie odepisují 8 %
16:08Mobius: Korekci na AI využiji k nákupům, dolar bude posilovat
14:40Po první polovině roku se růst evropských zbrojařů zasekl  
13:09Čínský gigant Tencent překonal očekávání, AI využívá chytře a efektivně  
12:01Merck překonal svými výsledky odhady, akcie rostou o šest procent
11:14Shutdown končí, trhy už nechává v klidu. Na data si nejspíš ještě chvíli počkáme  
11:06Zisk Siemensu zaostal za odhady, firma odštěpení zdravotní divizi divize
10:26EU chystá novou obchodní dohodu s USA. Chce zafixovat 15% cla a vyřešit sporné bariéry
10:01Skupina ČSOB za devět měsíců 2025: Roste čistý zisk, objem úvěrů i spravovaných aktiv
9:55Konec nejdelšího shutdownu. Federální úřady obnovují provoz, dopady budou přetrvávat
9:13Britská ekonomika zpomalila, kyberútok způsobil miliardové škody
8:58Rozbřesk: Rozpočtová šaráda u konce. Nová koalice má tři možnosti, jak naložit s děravým rozpočtem
8:50Shutdown v USA skončil, Cisco sází na AI a otázky kolem Trumpa a Epsteina znovu ožívají  
6:06Dluhopisový trh se mění. Proč investoři volí korporace před státy  
12.11.2025
22:01Dow Jones na rekordních hodnotách před hlasováním o ukončení shutdownu  
17:23Pětileté valuační „pravidlo“ – nyní „tentokrát jinak“?
17:21Nejlepší Dlouhodobý investiční produkt alias DIP na trhu nabízí Patria Finance, ocenila prestižní soutěž
17:05Spoření na penzi mají témeř 4 miliony lidí, letos jejich počet klesl
15:36Jakub Blaha: AMD představilo dlouhodobé finanční cíle, zisk má vyrůst o 400 procent  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
8:00UK - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - CPI, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.