Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Asie neodolala globálnímu poklesu...

Asie neodolala globálnímu poklesu...

08.10.2014 8:53
Autor: Petr Žabža, Patria Online

Asijské burzy v polovině tohoto týdne obchodují povětšinou slabší poté, co se během včerejška globální akciové trhy posunuly výrazně níže. Jednou z mála výjimek je trh v Šanghaji, který po týdenním volnu jde proti trendu a mírně posiluje. Jedním z hlavních důvodů dnešního vývoje jsou zejména včera zveřejněná negativní data o průmyslové výrobě v Německu – ta v srpnu poklesla o čtyři procentní body a jde tak o nejhorší hodnotu za poslední čtyři roky. A aby špatných zpráv nebylo dost, Mezinárodní měnový fond snížil své prognózy globálního ekonomického růstu. Ještě v červenci se jednalo o hodnotu +4% pro rok 2015, nyní jsou odhady na úrovni 3,8%. IMF se navíc nechal slyšet, že existuje šance 1 ku 3, že Eurozóna spadne opět do recese.

Indexy na Wall Street tak propadly o více jak 1,5%, širší benchmark S&P 500 propadl na osmitýdenní minimum. Evropské burzy poklesly o jedno procento, německý DAX uzavřel den nejníže za poslední dva měsíce. Index Nikkei 225 tak dnes klesá o 1,19%, Hang Seng je -0,73% a australský ASX 200 ztrácí 0,81%. Shanghai Composite je +0,4% a korejský KOSPI je -0,39%.

Čínský benchmark Shanghai Composite roste ve druhé polovině na nové 18měsíční maximum poté, co v první polovině dne prošel relativně volatilní seancí. Daří se zejména nemovitostním developerům poté, co Peking oznámil nová opatření na podporu poptávky po nemovitostech. Shanghai Shimao roste o více jak tři procenta. Poly Real Estate, Vanke a China Merchants Property posilují o dvě procenta. Maloobchodní prodejci obchodují smíšeně po informaci, že maloobchodní prodeje během posledního týdne zpomalily růst na +12,1% oproti +13,6% ve stejném období loňského roku. Beijing Wangfujing Department Store propadl o jedno procento, Beijing Hualian Department Store roste o 0,3%.

Japonský benchmark Nikkei 225 koriguje své ztráty poté, co v první polovině seance poklesl na více jak měsíční minimum. Japonský jen mírně ztrácí. Největší ztráty si připisují zejména výrobci průmyslových strojů – Hitachi klesá o 3%, Komatsu je -2%.

Australský ASX 200 uzavřel den na osmiměsíčním minimu poté, co v úterý končil na týdenním dně. Rio Tinto, BHP Billiton a Fortescue Metals shodně ztrácí kolem jednoho procenta.


Čtěte více:

ČR: Dovolené v automobilkách snížily přebytek zahraničního obchodu
07.10.2014 9:45
Srpnový výsledek zahraničního obchodu zůstal za očekáváním v důsledku...
Siemens – dobře fungující stroj na peníze
07.10.2014 17:00
Německé akcie zatím letos zápasí s dosažením pozitivní návratnosti. Je...
Kanada schválila nálety na hnutí ISIL
08.10.2014 8:19
Kanadský parlament schválil zapojení země do leteckých úderů proti Isl...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.02.2026
14:09FX Strategie: Koruna čeká na inflaci a ČNB, eurodolar na ECB a volby v Japonsku  
13:41Patria jako první zahajuje pokrývání CSG: Silné fundamenty se střetávají s férově oceněnou realitou  
12:22Trump vyzval republikány, aby znárodnili volby
12:05GameStop roku 2026? Stříbro se obchoduje jako meme akcie
11:23Nervozita překonána, investoři se vracejí zpět do drahých kovů i akcií  
11:16Palantir předvedl nejvýraznější růst za celou svou historii. Výsledky drtí očekávání  
10:55Ifo: Konkurenceschopnost německého průmyslu dál klesá, téměř ve všech sektorech
10:22Jindřich Litner: Moneta ve 4Q překonala očekávání, ale valuace brzdí další růst  
9:22SpaceX před plánovaným IPO pohltila další firmu Elona Muska xAI
9:09Rozbřesk: Český průmysl i v novém roce přešlapuje na místě, koruna vyhlíží inflaci a ČNB
8:52Výsledky zveřejnila Moneta, Evropa míří k pozitivnímu zahájení  
8:44MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za rok 2025 vzrostl na 6,5 mld. Kč, návrh dividendy ve výši 11,5 Kč na akcii
7:40MONETA hlásí silný rok 2025. Čistý zisk překonal odhady a výhled do 2030 je ambiciózní
02.02.2026
22:01Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech  
17:09PODCAST Týdenní výhled: Výprodej kovů, Trumpův nominant do čela Fedu i výsledky big techu  
16:32Bydlení koncem roku přestalo zdražovat, mezičtvrtletně se ceny neměnily
16:30Nečekaně silný příliv objednávek pro americký průmysl vytáhl ISM do pozitivního pásma  
16:15Nedůvěra v dolar a opak u akcií?
14:58EU zvažuje v rámci nových sankcí zákaz dovozu mědi a platiny z Ruska
14:24Rozpočet byl v lednu v přebytku přes 32 miliard, výdaje omezilo provizorium

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Nově otevřená prac. místa