Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropa zakončila před Fedem nerozhodně, pod tlakem banky (-1,5 %)

Evropa zakončila před Fedem nerozhodně, pod tlakem banky (-1,5 %)

29.10.2014 17:44
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Evropské akciové trhy zisky z průběhu seance nakonec neudržely a zakončily obchodování nerozhodně. Je tak patrná určitá nervozita před jednáním amerického Fedu, který by měl rozhodnout o ukončení programu nákupu dluhopisů QE3.

Velké ztráty si dnes připsaly banky, které odepsaly v rámci indexu Stoxx 600 1,5 %. Pod tlak se dostaly zejména tituly z jihu Evropy, když Piraeus Bank umazala 8,5 %, National Bank of Greece 6,1 %, Banca Monte dei Paschi 8,9 % a například Unicredit 4,6 %.

Zcela opačná situace panovala mezi automobilkami, které naopak přes procento přidaly. Tahounem s dvouciferným ziskem je společnost Fiat Chrysler Automobiles, která zpevnila o 11,9 % po zprávě, že plánuje do samostatné společnosti vyčlenit značku Ferrari. Podíl ve výši 10 % by pak umístila na burzu v USA a možná i v Evropě. Rheinmetall posílil o 3,1 %, Valeo o 1,4 % a Porsche o 1,2 %.

Zájem investorů zamířil i akcie společnosti TUI AG, která posílila o 4,4 % poté, co akcionáři Tui Travel schválili sloučení obou společností. Její akcie zpevnily o 3,3 %.

Celoevropský Euro Stoxx 50 oslabil o 0,5 %, francouzský CAC 40 o 0,1 %, když britský FTSE 100 naopak přidal 0,8 % a německý DAX o 0,2 %.


Čtěte více:

Klesající cena ropy není důvodem k panice, hlásí OPEC
29.10.2014 14:07
Prudký pokles cen ropy v posledních měsících není pro Organizaci zemí...
Technická analýza - Britská libra překonává EMA, stojí však před silnou rezistencí
29.10.2014 17:03
Ze svých letošních maxim na 1,7200 GBPUSD oslabila britská libra o víc...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.06.2026
17:08Když ekonomiku řídí stát…
16:39ČNB nechala limity pro poskytování hypoték beze změny
15:34PrizePicks mění profil Allwynu, digitál už tvoří téměř polovinu herních výnosů. Titul zařazujeme na watchlist  
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu
14:02Novo Nordisk bude v Česku vyrábět látky pro léky na cukrovku a obezitu
13:06RWE: Korekce může odeznít, na silné pozici se nic nemění
12:04Mzdy na začátku roku překonaly 8 %, co na to ČNB?  
11:02Včerejší pokles zpečetil Broadcom, Evropa ale dopoledne zvedá hlavu  
10:31Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta
10:30ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:10Slabší výhled poslal akcie Broadcomu dolů až o 14 procent
10:00Průměrná mzda v prvním čtvrtletí přesáhla 50 tisíc, reálně stoupla o 6,4 procenta
9:28ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu
8:51Rozbřesk: Všechny negativní šoky pro ekonomiku USA válcuje pozitivní příběh umělé inteligence.
8:39Naděje na příměří mezi Izraelem a Libanonem, Broadcom po výsledcích padá. Evropa zahájí negativně  
8:27Bloomberg: Vstupem SpaceX na burzu se mohou obohatit Trumpovi úředníci
6:08Další korekce, pak rally a výjimečný rok 2027?
03.06.2026
22:03Americké technologie korigují níže  
16:50Traders Talk: Rozdělení ČEZ a diverzifikovanější Nvidia
16:44EK navrhla nová opatření na posílení kapacit v oblasti čipů i AI v Evropě

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.