Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Asijské akcie vzrostly na nejvyšší úroveň za poslední tři týdny

Asijské akcie vzrostly na nejvyšší úroveň za poslední tři týdny

29.12.2014 8:23
Autor: Pavel Daniel

Asijské akcie během první obchodní seance posledního týdne roku 2014 vzrostly na nejvyšší úroveň za téměř tři týdny. Akcie v Asii rostou podle agentury Bloomberg díky podpoře růstu cen akcií v USA a zavedení nových bankovních pravidel v Číně. Ty by měly podpořit rychlejší poskytování úvěrů.

MSCI Asia Pacific index posílil o 0,5 procenta, australský index S&P / ASX 200 vzrostl o 1,5 procenta na nejvyšší úroveň za více než měsíc. Jihokorejský akciový index Kospi oslabil o 0,9 procenta, kvůli tomu, že se akcie Samsung Electronics Co. obchodují bez nároku na dividendu. Japonský index Topix ztratil 0,3 procenta poté, co japonské ministerstvo zdravotnictví oznámilo testování muže na virus ebola, který se nedávno vrátil ze Sierra Leone.

Index Hang Seng China Enterprises posílil o 4,1 procenta, nejvíce od listopadu 2013. Index Hang Seng přidal 1,8 procenta a Shanghai Composite index připsal 1,3 procenta. Čína zavedla nová bankovní pravidla, podle kterých se některé typy vkladů věřitelů, které byly dosud vedeny jako bankovní depozita, nemusejí nově započítávat do povinných minimálních rezerv, vedených u centrální banky.

Cena ropy na světových trzích přidala 1,3 procenta na 55,43 dolarů za barel. Cenu ovlivnily podle analytiků oslovených agenturou Bloomberg spekulace o tom, že eskalace konfliktu v Libyi pomůže zmírnit globální převis poptávky. V největším ropném přístavu Libye Es Sider se během posledních hodin rozhořely skladovací nádrže ropy a podle vyjádření úředníků libyjské vlády hrozí další rozšíření požáru kvůli silnému větru.

 


Čtěte více:

Jednoduchá, zisková a dosud opomíjená obchodní strategie
26.12.2014 10:00
Nová studie ukazuje, že investoři by mohli profitovat z jednoduché str...
Co když se ohledně Číny všichni mýlí?
29.12.2014 7:30
Čínská ekonomika rostla dvacet let tempem pohybujícím se kolem 10 %. P...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
31.05.2026
10:06Víkendář: Jak může umělá inteligence měnit chování investorů a ovlivňovat finanční stabilitu
30.05.2026
9:57Víkendář: Fakta jsou druhořadá, u lidí rozhodují emoce
29.05.2026
17:07Deflační poučení a smrt slepice, která snáší zlatá vejce
16:05Atraktivita stříbra je po loňské rally pryč. Vysoké ceny způsobily erozi poptávky, pokles může pokračovat
14:45SpaceX snižuje cílovou valuaci před IPO po zpětné vazbě investorů
13:19Perly týdne: Otevřené dveře pro růst zlata a elektrické Ferrari
11:44Braňo Soták k výsledkům Dellu: AI cyklus neřekl poslední slovo, poslední kvartály naznačují opětovnou akceleraci  
11:42Philip Morris ČR snížil dividendu na 1100 Kč na akcii
10:42HDP zpomalilo na začátku roku kvůli zahraničnímu obchodu, mzdy jsou překvapivě silné
10:30Dell se dál veze na vlně AI. Akcie po výsledcích vyskočily až o 40 procent
10:12Prodloužené příměří posílá ropu dolů, akcie v Evropě reagují vlažně  
9:25Umělá inteligence odhaluje tajemství stovky let starých šifrovaných textů
9:08Rozbřesk: Adopce AI zdražuje počítačovou techniku a nečekaně tlačí jádrovou inflaci vzhůru
8:54Wall Street na maximech díky naději na příměří USA–Írán, evropské futures jsou smíšené  
6:05Bernstein: Kupuj vše, co potřebuje AI. Prodávej to, co AI může dělat
28.05.2026
22:01Nasdaq překonává historické maximum  
17:10Marže mířící k dalším rekordům a znárodňování technologických firem
17:08Stát prodal dluhopisy za 20,1 mld. Kč, objem emise překročil původní plán
15:59Hodnota čipových firem letos vzrostla o 82 procent na 5,7 bilionu dolarů
15:55Ekonomika USA v prvním čtvrtletí rostla pomaleji, než se čekalo, o 1,6 procenta

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data