Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Objednávky zboží v USA - konečně návrat k růstu

Objednávky zboží v USA - konečně návrat k růstu

26.02.2015 14:51, aktualizováno: 26.2. 15:45
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Leden přinesl navýšení objednávek zboží dlouhodobé spotřeby v zámoří. Růst se čekal už v předchozích měsících, které ale zklamaly. Lednová zpráva vypadá o poznání lépe, ačkoli nějaké nadšení také nevyvolá.


obj

Meziměsíční růst objednávek dosáhl 2,8 procenta oproti očekávaným 1,6. Horší je to ovšem při pohledu na čísla bez dopravních prostředků - růst činil pouze 0,3 procenta při odhadu na úrovni 0,5 a prosinci revidovaném dolů na -0,9 procenta.

Samotné dopravní prostředky tedy celková čísla dokázaly hodně vylepšit, když objednávky zde stouply o 9,1 procenta. Skoro 3procentní pokles objednávek aut přitom dokázala bohatě převážit letadla - objednávky těch civilních stouply o 128,5 procenta. To je samozřejmě vysoké číslo, avšak u letadel nikoli výjimečné.

Silně rostly objednávky počítačů a to o 7,4 procenta, o 1,9 procenta se zvýšily objednávky strojů. Naproti tomu stojí pokles objednávek elektrického vybavení nebo telekomunikační techniky.

Solidní zlepšení za leden zaznamenaly objednávky kapitálového zboží. Tato skupina zboží se sleduje především očištěná o armádní zakázky a letadla. Tam vidíme růst o 0,6 procenta po 0,7procentním poklesu v předchozím měsíci.

Dohromady lednová zpráva nějaké nadšení nevyvolá i přes slušné "hlavní" číslo. Růst objednávek je slabý a nevyvažuje předchozí poklesy. Na druhou stranu ale je určitě dobré, že se objednávky dokázaly vrátit k růstu, a to i bez letadel, a že začaly opět růst objednávky kapitálového zboží. Report tak dohromady hodnotíme jako smíšený a aktuální vývoj na finančních trzích přisuzujeme jiným zprávám.


Čtěte více:

Americká inflace padá pod nulu poprvé za pět let
26.02.2015 14:41
Index spotřebitelských cen v zámoří se za leden snížil o 0,7 procenta ...
Počet žádostí o dávky v USA se mírně zvýšil
26.02.2015 14:49
Počet žádostí o dávky v nezaměstnanosti se v týdnu končícím 21. února ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.03.2025
21:01Propad na zámořském trhu vedl Fedex a Nike  
17:32Negativní závěr týdne ve znamení firemních zpráv  
17:14Pasivní Fed, ale aktivní finanční podmínky – k čemu směřují?
16:49Společnost Johnson & Johnson plánuje v USA investovat 55 miliard USD
16:05Ruská centrální banka nechala základní úrok na 21 procentech, nevylučuje zvýšení
16:00Perly týdne: Zanedbaná Tesla a prosperující NVIDIA
15:14Americké akcie klesají a naznačují pokračování korekce  
14:21Výsledky Nike: Obrat k růstu bude ještě chvíli trvat. Společnost drtí cla vůči Číně a Mexiku  
11:32Německá Spolková rada schválila historický finanční balík na obranu a infrastrukturu
11:30Důvěra v ekonomiku ČR v březnu opět vzrostla, je nejvyšší skoro za tři roky
11:00Stratégové se po letech otáčí k Evropě čelem a navyšují mediánový cíl pro evropské akcie
9:57Direct Financing s.r.o.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
9:47MONETA Money Bank, a.s.: Valná hromada
9:44Nálada spotřebitelů i podnikatelů na vzestupu
9:38Komerční banka, a.s.: Výroční zpráva za rok 2024
9:28Komerční banka, a.s.: Informace o konání řádné Valné hromady
9:07Rozbřesk: Evropa zvyšuje výdaje do obrany. A bude znovu dvourychlostní!
9:00RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
8:20Rošáda ve vedení Apple má za cíl vrátit AI úsilí do správných kolejí. Výdaje na obranu budí obavy o fiskální stabilitu Evropy, akciové futures padají  
5:56Fidelity International: Neodepisujte tradiční automobilky

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data