Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Summary: Bayer (DIP), Inditex, Target

Summary: Bayer (DIP), Inditex, Target

10.06.2015 16:17
Autor: Jan Šumbera, Patria Research

Evropa:

Farmaceutik Bayer (DIP) prodá firmě Panasonic Healthcare divizi zaměřenou na léčbu diabetes. Cena vyšplhá na 1,02 mld. EUR. Bayer tak pokračuje v oddělování nejádrových operací - v září oznámil plán na spin-off/IPO divize Material Sciences, která je exponována vůči problémovému komoditnímu trhu a stavební poptávce z Číny. Osekání nejádrových operací by mělo vylepšit (po odeznění bazického efektu) růstové vyhlídky skupiny, když uspořené peníze budou reinvestovány do jádrových aktivit. Akcie připisují 3 %.

Maloobchodní gigant Inditex v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2016 zvýšil tržby o 16,6 % (ex FX 13 %) na 4,37 mld. EUR a mírně předčil konsensuální odhady. Provozní marže EBITDA stoupla o 50 bps na 59,4 %. Čistý zisk hodnotou 521 mil. EUR (yoy +28 %) překonal očekávání. Kromě příznivého měnového vlivu se pod výsledky pozitivně podepsaly nově otevřené obchody. Akcie ztrácí procento.

Sainsbury dnes na konferenčním hovoru skrze svého CFO de facto vyzvalo tradiční britské supermarkety ke spolupráci v boji proti diskontním řetězcům. Navrhuje tak větší racionalitu při řízení cenového modelu, tedy osekávat ceny u zboží nabízeného diskontními konkurenty a naopak udržovat/navyšovat cenu u produktů, kterými značky jako Lidl či Aldi nedisponují. Akcie Sainsbury, Tesca a Morrison dnes v reakci připisují 4 – 5 %. Nicméně stojí za zmínku, že realizace záměru není sama o sobě zárukou úspěchu. Diskontní řetězce operují s daleko větší profitabilitou (měřeno skrze návratnost investovaného kapitálu = ROIC), pročež mají výrazně výhodnější pozici pro cenový souboj. I proto nadále zůstává úkolem tradičních supermarketů řídit efektivněji své náklady, k čemuž by mohlo posloužit osekávání prodejních ploch. Výsledkem by měl být nárůst profitability.

USA:

Target se dle vlastního vyjádření připravuje na zdvojnásobení svého arzenálu v rámci akciového odkupu. Na stahování akcií z oběhu by tak mělo být vyčleněno 10 mld. USD (letos bylo již využito 3,7 mld. USD). Přívětivější kapitálová politika by se měla odrazit taktéž v nárůstu dividendy o 7,7 %. Akcie rostou o procento.

Dlouhodobé investiční příležitosti (DIP) představují ucelený produkt sestavovaný analytickým týmem Patria Finance. V jeho rámci je po důkladném zvážení vyhlídek sektoru, stávající valuace a růstového potenciálu sestavován seznam nejzajímavějších titulů z amerických a evropských trhů, u nichž existuje potenciál atraktivního zhodnocení. Více informaci i kompletní seznam mohou klienti Patria Finance získat po přihlášení ZDE.


Čtěte více:

Project Syndicate: Přehodnoťme cílování inflace
10.06.2015 13:00
V posledních dvaceti letech se stalo převládajícím rámcem měnové polit...
Inditex: čistý zisk v 1Q stoupl díky expanzi Zary nejvíce za poslední 2 roky
10.06.2015 12:16
Španělská společnost Inditex, která je mimo jiné majitelem oblíbené mó...
Cetin nabídne akcionářům 164,7 Kč za akcii (+komentář analytika)
10.06.2015 14:35
Společnost Česká telekomunikační infrastruktura (Cetin), která se odšt...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2025
17:08Traders Talk: Rekordní akvizice Erste, zvláštní pohyby na ČEZ a akciová inspirace v USA
17:06Pokračování americké výjimečnosti?
17:02Británie a Indie uzavřely rozsáhlou dohodu o volném obchodu
16:52Negativní směr akcií se přenáší zpět na Wall Street  
16:31Šok v Německu: Merz se napoprvé nestal kancléřem, parlament to napravil ještě dnes
16:09Palantir Technologies (Investiční tipy): Lídra indexu S&P 500 doběhla realita (-13 %)  
14:59Pokud jednání s USA selžou, EU zavede cla za 100 miliard eur
14:29Kdo je Buffettův nástupce? Nenápadný Kanaďan je součástí Berkshire již 25 let
13:12FLASH: Merz utrpěl šokující porážku. Nezískal potřebné množství hlasů ke zvolení kancléřem
12:27Podpis nových Dukovan musí čekat. EDF i KHNP chystají právní kroky
11:25Damodaran: Investoři dopad cel na Apple přeceňují a nedoceňují jeho schopnost adaptovat se
11:21Čínské firmy obcházejí americká cla manipulací s fakturami, upozornil FT
11:04Výsledky FIXED: Obrat loni narostl, ale na ambiciózní půlmiliardový cíl nedosáhl
10:53Kam dál po strmém růstu? Akcie v Evropě míří dolů, americké futures také  
10:50Šindel: Dubnová inflace výrazně zpomalila, ovšem při stále silném růstu jádrové inflace
10:27Soudní pře kolem jaderného tendru: Nabídka KHNP je ve všech parametrech výhodnější, ať EDF zveřejní svou
9:19Rozbřesk: Fed půjde od zápasu k zápasu, aneb tvrdá americká data nejsou tak zlá
8:54Merz přichází na německou scénu, Fordu klesne zisk kvůli clům, americký berňák nestíhá a futures jsou smíšené  
6:09Trump jako budíček pro Evropu? Podcast MakroMixér s Alexandrem Hobzou, který se podílel na vzniku Draghiho zprávy
05.05.2025
17:41Setkání s analytikem a makléřem Patrie již zítra v Českých Budějovicích

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y