Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Moody's opět zhoršila rating Řecka

    Moody's opět zhoršila rating Řecka

    02.07.2015 8:40
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Ratingová agentura Moody's jako poslední ze tří hlavních ratingových agentur snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka hlouběji do spekulativního pásma na známku Caa3 z Caa2. Agentura uvedla, že pravděpodobnost, že Řecko získá pomoc od svých věřitelů, se od předchozího hodnocení v dubnu snížila.

    Bez podpory od mezinárodních věřitelů a bez hospodářských a fiskálních reforem potřebných pro získání této podpory a pro to, aby země dala své vlastní finance na udržitelnější úroveň, Řecko nebude v určitou chvíli schopné splácet své dluhopisy, uvedla agentura v prohlášení. Řecko se ve středu stalo první rozvinutou zemí, která přestala splácet svůj dluh u Mezinárodního měnového fondu.

    Obavy z odchodu Řecka z eurozóny vyvolaly nervozitu na finančních trzích. Členství Řecka v eurozóně je nadále nejisté. V zemi se v neděli chystá referendum, ve kterém by měli občané hlasovat, zda má vláda výměnou za zahraniční pomoc přijmout podmínky věřitelů, kteří požadují další úspory.

    Moody's rovněž varovala před dalším snížením ratingu země, ke kterému by agentura s největší pravděpodobností přistoupla v případě negativního výsledku referenda.

    Podobný krok jako Moody's tento týden učinily také agentury Fitch a Standard & Poor's. U agentury S&P má Řecko nyní známku CCC-, což je hodnocení na stejné úrovni jako v případě Moody's. Fitch dala Řecku známku ještě o stupeň horší, a to CC.

    Zdroj: RTRS, ČTK


    Čtěte více:

    Merkelová: Kompromis musí být výhodný pro obě strany, jinak dohoda s Řeckem nebude
    01.07.2015 15:37
    Dveře k rozhovorům s Řeckem zůstávají stále otevřené. Ve Spolkovém sně...
    5 variant jak dopadne řecké drama
    01.07.2015 17:30
    Řecko je rozkročeno mezi dvěma stranami bytí a nebytí. V reálu ovšem e...
    Čekání na bankrot, do výsledku referenda euroskupina s Řeckem vyjednávat nebude
    02.07.2015 8:03
    Ve vývoji kolem řecké dluhové krize se dnes zatím neočekávají výrazněj...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Nově otevřená prac. místa