Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Summary: Wells Fargo, Johnson & Johnson

Summary: Wells Fargo, Johnson & Johnson

14.07.2015 17:15
Autor: Jan Šumbera, Patria Research

USA:

Výsledky za první kvartál letošního roku dnes představila americká banka Wells Fargo. Tržby meziročně stouply o 1 % na 21,3 mld. USD, když růst čistého úrokového příjmu absolutně vyrovnal pokles v neúrokových tržbách. Čistý úrokový příjem stoupl q/q o 2,7 % na 11,3 mld. USD. Příznivě se projevil mezikvartální nárůst v objemu poskytnutých půjček (+3,1 %) a čisté úrokové marži. Ta stoupla q/q o 2 bps na 2,97 %, což lze přičíst rostoucímu objemu investic/půjček a nižším nákladům na depozita. Zisk dosáhl 5,7 mld. USD (EPS 1,03 USD vs oček. 1,02 USD). Banka své výsledky vylepšila snížením celkových rizikových nákladů rozpuštěním dalších 305 mil. USD rezerv (opravné položky – vytvořené rezervy). S ohledem na trend posledních kvartálů, kdy příspěvek výsledkům plynoucí z rozpouštění rezerv neustále klesal (až na 100 mil. USD v 1Q15), však nelze v následujících čtvrtletích počítat s obdobně silným pozitivním dopadem. Výsledkem rozpouštění rezerv je i jejich pokles na celkové hodnotě úvěrového portfolia (q/q -9 bps na 1,32 %). Ukazatel krytí (rezervy/klasifikované úvěry) klesl q/q o 3 % na 101 %. Avšak podíl klasifikovaných úvěrů k celkovým půjčkám se taktéž snížil (q/q o 5 bps na 1,4 %), což odráží dvě pozitivní skutečnosti, a to růst objemu úvěrů a pokles objemu klasifikovaných úvěrů. Výsledkem je zlepšení kvality úvěrového portfolia. Dobrou zprávou je taktéž q/q -30 bps pokles ukazatele nákladové efektivnosti (Efficiency ratio = Cost/income) na 58,5 %. Kapitálová přiměřenost dosáhla 10,5 %. Banka vyplatila dividendu ve výši 35c. Akcie rostou o procento.

Johnson & Johnson v 2Q15 hospodařil s očištěným ziskem na akcii ve výši 1,71 USD a o čtyři centy překonal konsensuální očekávání. Tržby klesly meziročně o 8,8 % na 17,8 mld. USD, čímž vyrovnaly odhady. Bez započtení kurzových vlivů tržby klesly o 0,9 %, když mezinárodní trhy dokonce meziročně hlásí vyšší příjmový příspěvek. Spotřební divize hlásí meziroční pokles tržeb o 7 % (ex FX +2,3 %), farmaceutická o 6,6 % (ex FX +1 %) a divize zdravotnických zařízení o 12,2 % (-4,7 %). Akcie lehce ztrácí.

Dlouhodobé investiční příležitosti (DIP) představují ucelený produkt sestavovaný analytickým týmem Patria Finance. V jeho rámci je po důkladném zvážení vyhlídek sektoru, stávající valuace a růstového potenciálu sestavován seznam nejzajímavějších titulů z amerických a evropských trhů, u nichž existuje potenciál atraktivního zhodnocení. Více informaci i kompletní seznam mohou klienti Patria Finance získat po přihlášení ZDE.   


Čtěte více:

Summary: United Internet, American Airlines, Delta Air Lines
10.07.2015 17:10
Evropa:Akcie United Internet dnes připisují sedm procent v reakci na s...
Summary: Marathon Petroleum, MarkWest Energy Partners
13.07.2015 16:37
USA:Dcera rafinérie Marathon Petroleum (DIP) koupí konkurenční MarkWes...
Výsledky JPMorgan (DIP) v 2Q15
14.07.2015 14:38
JPMorgan hospodařila v 2Q se ziskem 6,29 mld. USD což představuje mez...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data