Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
TopFiveTech - Běženci používají moderní technologie; Google změnil logo a Apple finišuje přípravy na svůj event

TopFiveTech - Běženci používají moderní technologie; Google změnil logo a Apple finišuje přípravy na svůj event

04.09.2015 17:09
Autor: Pavel Petr, Patria Online

  • Běžencům z různých koutů planety pomáhají chytré technologie v migraci. Komunikační platformy jako Facebook, Viber, Whatsapp nebo Twitter sloužít migrantům a hlavně pašerákům pro scházení a organizování převozů lidí přes hranice. Na Facebook se objevují i informace jak se připravit na cestu apod. Stejné aplikace jako pomáhaly rozdmýchávat arabské jaro, dnes pomáhají migrantům na cestě přes půl světa. Aby neztratili směr většinou využívají Google Maps, které jsou dostupné pro jakoukoliv lokaci včetně reliéfu terénu a s GPS adaptérem v mobilu mají přesnou představu o své poloze. Dokonce se šíří informace, kde nejsnáze překročit informace, nebo kdo a za kolik vás je někdo schopen dostat z Turecka až přímo do Německa. Za 1200 USD se dostanete z Turecka do Řecka, “v balíčku” je zdarma záchranná vesta. Další příspěvek na Facebook nabízí převoz “turistickou jachtou” za 2500 USD. Migrující lidé jsou velmi kreativní v používání nových technologií.
  • Google změnil logo po 16 letech. Google se stane součástí holdingové skupiny Alphabet. Nově redesignové logo Google si zachovává svoje veselé barvy. Google ovšem zásadně změnil písmo, když z patkového udělal bezpatkové jménem Product Sans. Změn doznaly i tlačítka na sdílení, kdy Google použil nově redesignované písmeno “G”. Posledních vylepšení doznalo obměněné logo v roce 2013.
  • Apple na svém eventu 9. září pravděpodobně představí úplně novou Apple TV. Zpráva byla potvrzena od zdroje, který již několikrát přinesl pravdivé zákulisní informace. Nová televize bude mít konečně App Store a bude podporovat Siri, ale to není zdaleka vše co nový produkt bude mít. Nová TV má být vyšší a tlustší. Ovladač má dostat touchpad a má být trochu mohutnější. Kromě touchpadu bude na těle ovladače ještě tlačítko Siri a samostatné tlačítko pro zapnutí. Další "fíčurkou" bude zabudování senzoru pohybu, a tak se ovladač bude dát použít jako část herního zařízení Nintendo Wii. Nepotvrzenou zprávou je, že by snad TV měla dostat stejný procesor A8 jako má iPhone 6. To by na hraní her a další základní operace mělo bohatě stačit. Navíc při úvaze, kdy nemusíte moc procesor šetřit kvůli úspoře energie, řada uživatelů konečně využije daný procesor na maximum. Cena za novou TV by měla být někde mezi 150 a 200 dolary. K tomu ještě Apple plánuje představit novou video službu, která by mohla nahradit kabelovku.
  • Tesla Motors nedávno umožnila svým fandům, aby si mohli začít nakonfigurovávat Model X. Z těch důležitějších informací nás bude zajímat jistě cena. Ta se dostala na 132 tisíc amerických dolarů za verzi “Signature”. Ještě dražší je nejnabroušenější verze, které říká Tesla “ludicrous speed”, tato verze stojí 144 000 USD. Což suvereně odradí řadu lidí od koupi takové verze a je tak nejdražším vozem automobilky. Ale přesto je k dispozici a může být objednáno. Více zde.
  • Intel představil dlouho očekávané procesory šesté generace na veletrhu IFA 2015 s označením architektury Skylake. Jsou tak další generací technologie Intelu po architekturách Haswell, které přínesly výrazné zrychlení výpočetního výkonu a následně Broadwell, které jsou prakticky stejně výkonné jako Haswell, ale Intel u nich zapracoval na řízení energie a snížení spotřeby. Dosáhl tak větší výdrže při zachování velikosti a výkonu celého zařízení. Poprvé jsme se tak u této řady procesorů dostali k tomu, že elitní řady notebooků dokážou běžet i dvacet hodin bez nabijení. Ale zpět k nové architektuře, jaká je a co může Intelu přinést do budoucna. Více zde.

 Jednou větou:

  • Sanofi bude spolupracovat na vývoji léků s Googlem. Konkrétně chce zlepšit nástroje a medikamenty pro diabetiky.
  • Google chce oslovit uživatele iPhone, Google Wear nyní funguje s iPhone.
  • 9. září se chystá velký svátek - event společnosti Apple.
  • Aplikace Whatsapp má 900 milionů uživatelů, 800 mil. jich měla ještě v dubnu.
  • Xiaomi zvažuje, že by postavilo svůj první vlastní notebook, dosud se specializovalo na telefony.
  • Jednotlivé automobilky se chystají na podporu CarPlay a Google Android Auto.
  • IBM bude poskytovat technický support a služby ANZ Bank za 450 mil. AUD.
  • Formát čtverce u Instagramu končí, nyní půjde přidat i další rozměry fotek. Facebook drží krok s požadavky mladých.
  • Společnost Fliptop, která se zabývá prediktivním prodejem a marketingem, byla akvizičně převzata LinkedIn.
  • Samsung uvedl na trh další chytré hodinky Gear S2.
  • Seagate vyvinulo mobilní harddisk se světově nejvyšší hustotou zápisu dat. 2 TB dat zapíše na disku, který má tloušťku jen 7 mm.
  • Čínský internetový obchod Alibaba má zájem o pozemky v Chebu.
  • Cisco Systems oznámilo partnerství s Applem, optimalizuje aplikace pro jeho hardware.
  • Šéfka Yahoo je těhotná, čeká dvojčata.

 


Čtěte více:

TopFiveTech - Facebook opět kopíruje Twitter a ten zase spadl pod cenu z IPO
21.08.2015 17:20
Hewlett-Packard včera večer uveřejnil svoje finanční výsledky za uplyn...
TopFiveTech - Windows 10 mají 75 milionů instalací, Google chystá Android Pay a Twitter je v pěkné šlamastyce
28.08.2015 17:00
Microsoft říká, že jeho Windows 10 již dosáhl 75 mil. instalací na poč...

Váš názor
  • Proč je nepustíte dovnitř, vy nezdvořáci?
    04.09.2015 18:44

    http://media.novinky.cz/744/507445-original1-j21n7.jpg
    sgt.Mike
  • Farizejské Německo, Rakouska a Francie
    04.09.2015 17:29

    K těm hi-tech běžencům: Kdo si pamatuje na přechodné období pro otevření trhu práce? To jim celá východní Evropa strašně vadila a to se k nim nikdo nestěhoval ani nežádal dávky. A to přechodné období ještě prodlužovali na maximum. Pamatujete?
    sgt.Mike
    • Re: Farizejské Německo, Rakouska a Francie
      04.09.2015 17:39

      Není ta EU v nějakém vleku????:-))
      el mrcoch
Aktuální komentáře
13.01.2026
17:08Nejdůležitější ekonomický příběh letošního roku
15:36JPMorgan překvapil poklesem investičního bankovnictví. Obchodování a čistý úrokový výnos ale drží výsledky nad očekáváním  
15:26Americká inflace drží tempo, prosinec přinesl dražší potraviny i levnější auta  
13:42Výsledky JPMorgan: Silný rok, ale na nový rekord nestačil
13:21Akcie Delta Air Lines klesají po výsledcích a celoročním výhledu o pět procent
12:17Velké centrální banky se postavily za Powella
12:10Trumpův tah proti Íránu může zničit křehké příměří s Čínou
11:34Před inflací a výsledky JPM se dnes obchoduje opatrně  
10:41Datacentra zvedají ceny elektřiny. Trump tlačí na technologické giganty, aby podnikli opatření
9:59Komerční banka, a.s.: Hlavní akcionáři KB k 31.12.2025
9:20Rozbřesk: Ukončit nezávislost Fedu značí posunout Ameriku mezi emerging markets
8:54Írán přidává na geopolitické nejistotě, Alphabet překročil hranici 4 bilionů USD a Japonsko reaguje na možné předčasné volby  
6:01Citi: Investoři míří za hranice USA. Rok 2026 má patřit širšímu portfoliu
12.01.2026
17:09Korekce, medvědí trhy a praskání valuačních bublin
16:16Týdenní výhled: Nový útok na Fed a začátek výsledkové sezóny  
15:19Důvěra investorů v hospodářství eurozóny je nejvyšší za půl roku
14:18Export elektřiny loni po letech vzrostl, přispěla vyšší výroba elektráren
13:23Trump tlačí na vydavatele kreditek, aby snížili úroky. Akcie bank klesají
12:34Tlak na Fed rozhýbal trhy: akcie klesají, zlato láká  
11:57Investory na úvod týdne vystrašil nový útok na Fed  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
14:30USA - CPI, y/y