Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nové Hvězdné války pomohly Disney k rekordnímu zisku

Nové Hvězdné války pomohly Disney k rekordnímu zisku

10.02.2016 9:18
Autor: Redakce, Patria.cz

Úspěch nového dílu Hvězdných válek pomohl americké mediální a filmové společnosti Walt Disney zvýšit čtvrtletní čistý zisk o 32 procent na rekordních 2,88 miliardy dolarů. Zisk v divizi kabelových televizních sítí ale během tří měsíců do začátku ledna klesl. Navzdory solidním výsledkům se akcie podniku propadly o 3,5 procenta.

Snímek Star Wars: Síla se probouzí je pro Disney prvním snímkem o Hvězdných válkách od chvíle, kdy podnik v roce 2012 získal práva na výrobu filmů za zhruba čtyři miliardy dolarů. Natáčení v pořadí sedmého dílu filmové série stálo kolem 200 milionů dolarů.

Tržby z prodeje vstupenek od prosincového vstupu do kin do neděle 7. února po celém světě přesáhly dvě miliardy dolarů, uvedla společnost Box Office Mojo, která tyto údaje sleduje.

Hvězdný vstup snímku do kin pomohl zvýšit zisk filmového studia Disney, které je součástí skupiny. Ve čtvrtletí, které skončilo 2. ledna, mu provozní zisk vzrostl téměř dvojnásobně na více než miliardu dolarů.

Tržby celé skupiny se zvýšily o 13,8 procenta na 15,2 miliardy dolarů. Překonaly tak odhady analytiků, kteří v průměru počítali s tržbami 14,8 miliardy USD.

V divizi kabelových televizních sítí, která zahrnuje sportovní kanál ESPN či televizi ABC, ale klesl provozní zisk o 5,6 procenta na 1,4 miliardy dolarů. Kanálu ESPN delší dobu klesá počet předplatitelů, lidé si totiž sportovní přenosy čím dál častěji pouštějí na internetu.

Zdroj: ČTK


Čtěte více:

Globální volatilita srazila asijské akcie do dalších ztrát
10.02.2016 8:10
Kvůli pokračování tržní volatility na globálních trzích s akciemi si p...
Divočina v Praze
10.02.2016 8:50
Pražská burza se včera i druhý den v tomto týdnu zahalila do červeného...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.12.2025
17:17Česká ekonomika v regionálním kontextu a v příštím roce
15:11Jak Buffett měnil pohled na investice a co se změní po jeho odchodu z čela Berkshire Hathaway
10:41Investiční výhled 2026: Dopad cel na trhy bohatě kompenzovala vlna nadšení z AI  
24.12.2025
17:17Návratnost amerického trhu v příštím roce
15:15Zlato dnes historicky poprvé prolomilo 4500 dolarů za unci. Na rekordech stříbro i platina
12:15Nová fáze trhu podle Goldman Sachs: Horké valuace, AI boom a vyšší volatilita  
11:25Jak trhy (ne)obchodují přes vánoční svátky a přelom roku? Přinášíme přehled
8:52Investiční výhled Patria Finance: Pět klíčových témat pro rok 2026  
23.12.2025
22:03Nvidia v čele růstu, Čína znovu ve hře, aneb AI příběh pokračuje  
17:16Míří na trh další překvapení?
15:51Cena stříbra poprvé v historii přesáhla 70 dolarů za unci
15:26Historický milník: Měď vystřelila nad 12 tisíc dolarů, cla převracejí trh vzhůru nohama
15:19Růst ekonomiky USA ve třetím čtvrtletí překvapivě zrychlil na 4,3 procenta
14:12Intel má za sebou rušný rok. Akcie vzrostly o desítky procent, k oživení foundry byznysu ale stále nedošlo
12:40Bloomberg Intelligence: Zisky průmyslu v Evropě porostou příští rok dvakrát rychleji než letos  
11:54Důvěra v českou ekonomiku se v prosinci snížila mezi podnikateli i spotřebiteli
11:52Novo roste díky schválení léku, japonský jen na slovní intervenci. Evropské akcie jsou na tom smíšeně  
11:00Rozbřesk: Atakoval americký růst v uplynulém čtvrtletí čtyři procenta?
10:53MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
9:46Pilulka na hubnutí od Novo Nordisku dostala v USA zelenou

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data