Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Amazon zakládá zdravotnickou firmu, akcie potenciálních konkurentů se propadly

Amazon zakládá zdravotnickou firmu, akcie potenciálních konkurentů se propadly

30.01.2018 16:39
Autor: ČTK

Americký internetový kolos Amazon vstupuje do sféry zdravotnických služeb. Spolu se společností Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta a newyorskou bankou JPMorgan Chase & Co vytvoří společnost, která pomůže jejich zaměstnancům ve Spojených státech nalézt kvalitní péči "za rozumnou cenu". Projekt je zatím v počátečním stádiu, uvedla agentura AP. Akcie zdravotnických firem nicméně na zprávu reagovaly prudkým propadem.

"Rostoucí náklady na zdravotní péči se v americké ekonomice chovají jako hladová tasemnice," prohlásil Buffett. "Naše skupina tento problém neřeší, ale také tento stav nepřijímá jako nevyhnutelný. Domníváme se, že když vložíme společné zdroje do největších talentů v zemi, můžeme zastavit růst nákladů ve zdravotnictví ještě včas a současně zvýšit spokojenost i výsledky pacientů," dodal.

Nová společnost bude nezávislá a bude pracovat bez tlaku na ziskovost. V první fázi se zaměří na technologická řešení.

Představitelé partnerských firem nicméně nesdělili, zda se projekt rozšíří i za brány jejich společností. Předseda představenstva a šéf JPMorgan Chase Chairman Jamie Dimon ale uvedl, že cílem tohoto kroku je přinést řešení, která budou přínosem pro "naše zaměstnance v USA, jejich rodiny a případně i pro všechny Američany".

Akcie společností zdravotnického sektoru USA zareagovaly na vznik zcela nového subjektu prudkým propadem, UnitedHealth o 7,1 procenta, Aetny o 3,7 procenta a Cigny o 5,1 procenta.

Náklady na zdravotní péči v USA v posledních letech prudce stoupaly, což současně způsobilo nárůst příspěvků na zdravotní pojištění zaměstnanců. Pojistné za jednu osobu se v roce 2017 zvýšilo o čtyři procenta na 6690 dolarů (téměř 136,5 tisíce korun) a za posledních deset letech podle údajů od Kaiser Family Foundation vzrostlo o 50 procent. Průměrný příspěvek pracovníka k pojistnému v roce 2017 činil 1213 dolarů.

 

Čtěte více:

Lukrativní byznys s falešnými účty na sociálních sítích
30.01.2018 15:09
Americká společnost Devumi vydělala miliony dolarů na globálním trhu ...
Elon Musk začal prodávat plamenomety
30.01.2018 12:41
Americký podnikatel Elon Musk se po úspěších v sektorech bankovnictví,...
Čistý zisk Pfizeru překonal očekávání, letos pomůže i daňová reforma. Trhy ale neláká (komentář analytika)
30.01.2018 15:53
Americká farmaceutická společnost zaknihovala tržby ve výši 13,7 mld....
Dolarové menu. McDonald´s bojuje nižšími cenami
30.01.2018 16:25
Pro americké milovníky fastfoodu, a možná nejen pro ně, je cena nade v...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.05.2025
18:00Proč internetové nadšení zvedalo evropské akcie a AI tak nečiní?
17:29Tvrdá bitva technologických gigantů o každý zlomek pozornosti
17:20Spotřebitelská důvěra v USA se v květnu poprvé za šest měsíců zvýšila
17:19Akcie pokračují v rally  
15:32ČNBlog: Jak dopadne vlna refixací a refinancování hypoték na české domácnosti?
15:04e15: Pilulka chystá prodej většiny svých kamenných lékáren řetězci Dr. Max
13:49EDU II podala soudu návrh na zrušení předběžného opatření k Dukovanům
13:42Nvidia ve středu reportuje čísla za první kvartál. Co od výsledků očekávat?
13:41Tchaj-wanský výrobce čipů TSMC letos otevře pobočku v německém Mnichově
13:15Footshop a.s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
12:12Evropská unie schválila změny emisních norem, automobilky získají více času
11:45WOOD & Company: Zpráva pro investory za 1Q 2025 - Realitní podfondy
11:44Analytický radar: Colt CZ podle Jakuba Blahy spojuje růstový potenciál i dividendový výnos
11:14Japonské dluhopisy se zvedají a pomáhají zlepšit náladu i na západních trzích  
11:10Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku se mírně zlepšila, uvedly instituty
11:01RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení o rozhodovaní VH společnosti písemnou formou mimo zasedání
10:54Za růstem prodejů aut v EU stojí hybridy a elektromobily, Tesla se však propadá
9:13Rozbřesk: Maďarská MNB podrží úrokové sazby na vysokých 6,50 %
8:37EU a USA pokračují v obchodních jednáních, Thyssenkrupp se restrukturalizuje a futures jsou v zeleném  
6:41FX Strategie: ECB sníží sazby a svojí rétorikou bude zisky eurodolaru raději brzdit  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board