Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Developer UDI CEE se chystá na vstup na trh Start pražské burzy

Developer UDI CEE se chystá na vstup na trh Start pražské burzy

27.09.2018 12:43
Autor: ČTK

Developerská skupina UDI Group hodlá vstoupit 2. října se svojí projektovou společností UDI CEE na trh Start pražské burzy. Průběh upisovací aukce nasvědčuje tomu, že by mohlo jít o nejvyšší úpis na tomto méně regulovaném trhu, který je určen pro menší firmy. Tři dny před koncem aukce skupina od investorů vybrala 181 z cílových 250 milionů korun, informovala UDI dnes ČTK.

UDI CEE je součástí české developerské skupiny UDI Group, která působí na trhu přes 25 let. Za tu dobu uskutečnila více než 100 projektů a prodala přes 3000 bytů. Na burzu bude umístěno až 37 procent akcií společnosti. Primárním cílem je vyplácet akcionářům výnosy ve formě dividendy a investiční kapitál investovat do nových projektů.

Do UDI CEE patří logistické centrum Ostředek, které je v současnosti jediným logistickým projektem na D1 s vydaným územním rozhodnutím, a rezidenční projekt Kurir. Ten se nachází v srbském Bělehradě a počítá s výstavbou polyfunkčního objektu.

"Zájem investorů o akcie UDI CEE je značný. Na základě znaleckých posudků současné a budoucí hodnoty projektů Ostředek a Kurir lze očekávat průměrný dividendový výnos 9,4 procenta ročně při totožné úrovni rizika jako v případě korporátních dluhopisů, které běžně nesou pět až šest procenty," uvedl František Bostl ze společnosti Starteppo, která je manažerem emise.

UDI Group hodlá v případě úspěšné říjnové emise vložit do UDI CEE další projekty. "Pokud se nám trh Start osvědčí jako stabilní zdroj financování, hodláme do UDI CEE vkládat další projekty a zajistit tak v budoucnosti pravidelný dividendový výnos," uvedl finanční ředitel UDI Group Libor Táborský. Podle jeho slov je plánované minimum získaných peněz na burze na úrovni jedné miliardy korun.

Trh Start je určen pro rozvíjející se malé a střední české firmy, pro které je cestou, jak se dostat ke kapitálu. Těmto podnikům nabízí možnost získat kapitál přímo od investorů za zjednodušených podmínek. Regulované trhy jsou pro menší firmy prakticky nedostupné kvůli administrativě, která zvyšuje náklady vstupu na burzu.


Čtěte více:

START Day 2: Hub Ventures po významné akvizici vstoupí na trh na podzim. Co nového v Prabosu a Fillamentu?
26.06.2018 14:43
V žižkovské věži dnes dopoledne odstartoval další START Day. Investorů...
Druhý START Day: 5 milionů pro Prabos, +6,7 % Fillamentum. Šéf pražské burzy avizuje zájem fondů
26.06.2018 18:00
Růst hodnoty akcií Prabos a Fillamentum a nových 5 milionů korun ve v...
Největší IPO světa je dle zdrojů Reuters minulostí. Saudi Aramco na burzu dáme, tvrdí ale Saúdové
23.08.2018 8:24
Saúdskoarabská vláda nadále plánuje primární nabídku státní ropné spol...
Pražská burza zatraktivní trh START: Více obchodní dní, menší vstupní investice
17.09.2018 11:03
Burza cenných papírů Praha připravila na příští rok několik změn pravi...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.05.2025
22:00Trump odstartoval mohoutnou rally na Wall Street; Tesla +7 %  
18:00Proč internetové nadšení zvedalo evropské akcie a AI tak nečiní?
17:29Tvrdá bitva technologických gigantů o každý zlomek pozornosti
17:20Spotřebitelská důvěra v USA se v květnu poprvé za šest měsíců zvýšila
17:19Akcie pokračují v rally  
15:32ČNBlog: Jak dopadne vlna refixací a refinancování hypoték na české domácnosti?
15:04e15: Pilulka chystá prodej většiny svých kamenných lékáren řetězci Dr. Max
13:49EDU II podala soudu návrh na zrušení předběžného opatření k Dukovanům
13:42Nvidia ve středu reportuje čísla za první kvartál. Co od výsledků očekávat?
13:41Tchaj-wanský výrobce čipů TSMC letos otevře pobočku v německém Mnichově
13:15Footshop a.s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
12:12Evropská unie schválila změny emisních norem, automobilky získají více času
11:45WOOD & Company: Zpráva pro investory za 1Q 2025 - Realitní podfondy
11:44Analytický radar: Colt CZ podle Jakuba Blahy spojuje růstový potenciál i dividendový výnos
11:14Japonské dluhopisy se zvedají a pomáhají zlepšit náladu i na západních trzích  
11:10Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku se mírně zlepšila, uvedly instituty
11:01RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení o rozhodovaní VH společnosti písemnou formou mimo zasedání
10:54Za růstem prodejů aut v EU stojí hybridy a elektromobily, Tesla se však propadá
9:13Rozbřesk: Maďarská MNB podrží úrokové sazby na vysokých 6,50 %
8:37EU a USA pokračují v obchodních jednáních, Thyssenkrupp se restrukturalizuje a futures jsou v zeleném  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board