Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Samsung odložil zahájení prodeje ohebného telefonu Galaxy Fold

Samsung odložil zahájení prodeje ohebného telefonu Galaxy Fold

23.04.2019 8:16
Autor: ČTK

Jihokorejská společnost Samsung Electronics se po zprávách o problémech s displejem rozhodla, že ohebný smartphone Galaxy Fold zatím na trh neuvede. Firma tak pondělním  oznámením potvrdila informace zdrojů. Nový telefon v ceně 1980 dolarů (zhruba 45.000 Kč) se měl už v pátek začít prodávat ve Spojených státech, o týden později se měl objevit i na pultech obchodů v Evropě.

Společnost na konci předminulého týdne oznámila, že obdržela několik zpráv o závadě displeje u vzorků přístroje Galaxy Fold poskytnutých novinářům. "Abychom plně vyhodnotili tuto zpětnou vazbu, rozhodli jsme se odložit uvedení telefonu Galaxy Fold na trh," uvedla včera firma. Dodala, že nový termín plánuje oznámit "v příštích týdnech".

Samsung rovněž odložil plánované mediální akce k uvedení telefonu Galaxy Fold na čínský trh, které se měly konat tento týden v Hongkongu a v Šanghaji. Žádný termín pro zahájení prodeje v Číně firma doposud neoznámila.

Složený telefon Galaxy Fold má úhlopříčku 4,6 palce (11,7 centimetru). Po rozložení se změní v podstatě v malý tablet s úhlopříčkou 7,3 palce (18,5 centimetru). "Podnikneme kroky k posílení ochrany displeje," uvedla dnes firma. Zdokonalit přitom hodlá i pokyny k péči o displej a k jeho používání.

Zprávy o závadách displeje nového telefonu vyvolaly vzpomínky na Samsung Galaxy Note 7, jehož prodej před třemi lety skončil fiaskem. Baterie a konstrukční problémy způsobily, že přístroj v některých případech začal hořet nebo explodoval. To donutilo Samsung stáhnout model z trhu a ukončit jeho prodej.

Agentura AP uvedla, že vzhledem k vysoké prodejní ceně se nepředpokládá, že by se nový telefon Galaxy Fold stal hitem masového trhu se smartphony. Mnozí však doufají, že by mohl v odvětví chytrých telefonů nastartovat novou vlnu inovací.

 

Čtěte více:

Odbyt smartphonů v Číně loni klesl asi až o 15,5 procenta
08.01.2019 14:45
Odbyt chytrých telefonů v Číně se v loňském roce snížil o 12 až 15,5 p...
Jaký je rozdíl mezi Huawei na straně jedné a Applem či Samsungem na straně druhé
09.02.2019 16:58
„Americký prezident Donald Trump vnímá Čínu jako hrozbu pro americkou ...
Oficiální čísla uklidňují, ale tenze na čínském trhu práce roste
26.02.2019 14:29
Samsung Electronics v prosinci zavřel svou čínskou továrnu a propustil...
Samsungu klesl čtvrtletní zisk o 60 procent
05.04.2019 10:27
Jihokorejská společnost Samsung Electronics zřejmě za první čtvrtletí ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.06.2026
15:11Rozpočet v květnu: hluboký deficit a ještě horší výhled
14:20Vládní dotace pro průmysl dosáhly nejvyšší úrovně od finanční krize
14:01Eisman: Jediná věc, která by ospravedlnila valuaci SpaceX
12:20Týdenní výhled: Nekonečný proud změn kolem Íránu, na programu trh práce a evropská inflace  
11:42Prezident znovu podpořil euro. Česko má být „u stolu, ne za dveřmi“
11:29Nvidia vyzývá AMD a Intel a s novým superčipem vstupuje na PC trh
11:01Růst průmyslu pokračuje, narušené dodávky už ale zvyšují náklady
10:54V Evropě lehká nervozita, v Americe pokračování optimismu o AI  
9:58Castlelake zvažuje převzetí easyJetu, akcie prudce rostou
9:12První velká akvizice pod Abelovým vedením. Berkshire kupuje developera Taylor Morrison za 6,8 miliardy USD
9:08Rozbřesk: Koruna vyčkává na inflaci a mzdy, nižší ceny ropy a averze k riziku pomáhá euru
8:56Explosia může změnit majitele, ČEZ pořádá Valnou hromadu a Nvidia útočí na trh s PC  
6:09Krugman: Po celním a íránském šoku se znatelně změnila očekávání a sentiment
31.05.2026
10:06Víkendář: Jak může umělá inteligence měnit chování investorů a ovlivňovat finanční stabilitu
30.05.2026
9:57Víkendář: Fakta jsou druhořadá, u lidí rozhodují emoce
29.05.2026
17:07Deflační poučení a smrt slepice, která snáší zlatá vejce
16:05Atraktivita stříbra je po loňské rally pryč. Vysoké ceny způsobily erozi poptávky, pokles může pokračovat
14:45SpaceX snižuje cílovou valuaci před IPO po zpětné vazbě investorů
13:19Perly týdne: Otevřené dveře pro růst zlata a elektrické Ferrari
11:44Braňo Soták k výsledkům Dellu: AI cyklus neřekl poslední slovo, poslední kvartály naznačují opětovnou akceleraci  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu