Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Morgan Stanley ztratila v obchodech s akciemi nejvíc na Wall Street

Morgan Stanley ztratila v obchodech s akciemi nejvíc na Wall Street

18.07.2019 14:02, aktualizováno: 18.7. 14:32
Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

Aktualizováno

Banka Morgan Stanley ohlásila příjmy z obchodování s akciemi, které nedosáhly na analytické odhady. Špatná zpráva by to mohla být hned dvakrát: Morgan Stanley má největší oddělení obchodování s akciemi na Wall Street a oznámený 14% pokles je největším z velkých amerických bank. Čistý příjem z úroků i zisk na akcii ale odhady překonaly. Akcie banky v premarketu nějaký čas hledaly směr.

Příjem z obchodování na akciových trzích klesl ve druhém čtvrtletí na 2,13 miliardy a pod analytický odhad 2,27 miliardy. Je to o to mrzutější, protože konkurent Goldman Sachs překvapivě zaznamenal vzestup.

V tradingu s pevně úročenými dluhovými nástroji a s komoditami klesl příjem meziročně o 18 % na 1,13 miliardy, což je také pod analytickým odhadem (1,29 miliardy) a větší propad, než zažila konkurence.

Morgan Stanley to zdůvodnil slabšími rozvahami klientů v prime-brokerage, jak se souhrnně říká službám poskytovaným na kapitálových trzích, v investičním bankovnictví či ve správě majetku. Klienti uprostřed obchodních sporů a geopolitických tenzí často vyčkávali.

Pod odhady skončily příjmy z úpisu dluhu, naopak úpis akcií je překonal. Navzdory očekávání se zvýšil příjem v divizi správy majetku.

Zisk na akcii ve výši 1,23 USD překonal očekávání také, to bylo v tomto případě nastavené na 1,15 USD. Čistý výnos z úroků stoupl meziročně o 14 % na 1,03 miliardy USD, trh počítal v průměru s číslem lehce pod jednou miliardou (991,6 milionu USD).

Akcie Morgan Stanley stouply od začátku roku do středy zatím o 10 %. V premarketu newyorského obchodování měnily směr, naposledy hlouběji do mínusu na 1,1 %.

Analytici sledovaní Bloombergem jsou ve svých doporučeních k akciím shovívaví, do zveřejnění výsledků jich 22 doporučovalo koupit, šest držet a jenom jeden prodat.

 

 

Čtěte více:

Morgan Stanley: Na americká cla na auta nejvíce doplatí Maďarsko s Českem
09.04.2019 12:47
Americká cla na automobily z EU by poškodila růst zemí střední a výcho...
Morgan Stanley kvartálním ziskem rozbila tržní odhady, akcie +2,6 %
17.04.2019 14:01
Morgan Stanley ohlásila upravený zisk na akcii, který překonal očekává...
Summary: Pokles příjmů Morgan Stanley a lepší výhled Schlumbergeru
18.04.2019 17:27
Ohlédnutí za výsledky Morgan Stanley a pozitivní výhled od Schlumberg...
Stále větší část trhu se stává „Teslou“
26.06.2019 17:51
Morgan Stanley podle CNBC tak trochu zápasí s akciemi společnosti Tesl...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.04.2026
16:16Pár poznámek k chování zlata
11:33Perly týdne: Ztratily automobilky kontakt s reálnými lidmi?
10:36Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
8:09Tržní houpačka pokračuje. Barclays radí zaměřit se na defenzivu a vybírá konkrétní tituly  
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
14:30USA - Změna počtu prac. míst