Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Goldman Sachs předvedla smíšená čísla, Wells Fargo připomněla staré problémy

Goldman Sachs předvedla smíšená čísla, Wells Fargo připomněla staré problémy

15.10.2019 13:44, aktualizováno: 15.10. 15:03
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Americká banka Goldman Sachs svými smíšenými čísly za třetí čtvrtletí investory moc nepotěšila. Zklamalo investiční bankovnictví, naopak příjmy z obchodování na akciových a dluhopisových trzích porazily tržní odhady. To se však nepodařilo zisku na akcii. Akcie v předburzovní fázi obchodování klesají.

Příjmy z obchodování z akciemi dosáhly 1,88 miliardy USD, což je meziročně o 4,8 % výše a nad tržním odhadem 1,82 miliardy. Příjmy z obchodování z dluhopisy dosáhly 1,41 miliardy USD, meziročně o skoro 8 % více a nad tržním odhadem 1,35 miliardy USD.

V investičním bankovnictví se příjmy v období od června do září snížily meziročně o 15 % na 1,69 miliardy. Trhy čekaly výsledek 1,80 miliardy USD.

Banka hospodařila se ziskem na akcii 4,79 USD, tržní odhad byl ale 4,86 USD. Před rokem banka vydělala 6,01 USD na jednu akcii.

Akcie banky v premarketu klesaly o 0,9 %. Od začátku roku jsou ale vyšší o více než 23 %.

0  

WellS Fargo zaúčtovala výdaje ve výši 1,6 miliardy USD v nákladech na soudní spory spojené se skandály v jejím retailovém bankovnictví. Tento krok sebral 35 centů ze zisku za třetí čtvrtletí. Čistý zisk banky za daný kvartál klesl o 23 % na 4,61 miliardy USD, což je 92 centů na akcii.

Banku po březnovém odstoupení Tima Sloana z pozice generálního ředitele nyní vede prozatímní ředitel Allen Parker. Už v pondělí 21. října ho vystřídá Charlie Scharf, někdejší šéf Bank of New York Mellon Corp.

Na něj čeká kromě pokračujícího vyšetřování také třeba otázka týkající se omezení růstu, který přišel z Fedu.

Nečekaně nižší byl také čistý úrokový výnos v souvislosti se snížením úrokových sazeb americkou centrální bankou, ke kterému došlo na konci července. Čistý úrokový výnos klesl o 8 % na 11,6 miliardy USD, analytici očekávali jenom 7,1% snížení. Wells Fargo v září jeho roční odhad podruhé v tomto roce snížila. Meziročně by tento pro ni klíčový ukazatel mohl být nižší o 8 %.

Akcie banky, které jsou letos zatím vyšší o 6,9 %, klesaly v premarketu o 0,2 %.

Zdroj: Bloomberg, Patria.cz

 

 
 

Čtěte více:

Goldman Sachs: Dejte už ruce pryč od technologií a zejména softwaru
19.06.2019 10:42
Valuace růstových akcií je vysoko a platí to zejména o softwarových sp...
Makléři v Goldman Sachs potěšili investory
16.07.2019 14:24
Americká banka Goldman Sachs hospodařila ve druhém čtvrtletí s příjmem...
Goldman Sachs: Akciový segment příjemně překvapil, zklamalo investiční bankovnictví
16.07.2019 17:18
Situace na finančních trzích v druhém kvartálu roku investičním bankám...
Goldman Sachs: Jak nízko to ještě půjde?
05.09.2019 6:19
Letošní rally na eurových cenných papírech s pevnými výnosy změnila ná...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.03.2026
8:13Víkendář: Podle firem zatím AI nic velkého nepřináší. Bude se to měnit?
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data