Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články  
    Akcie pod tlakem, trhy si říkají o další pomoc Fedu

    Akcie pod tlakem, trhy si říkají o další pomoc Fedu

    05.03.2020 17:06
    Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

    Snaha využít nižší ceny akcií se mísí se stále vysokou citlivostí na nové negativní zprávy, jak ukázal dnešní den. V zámoří se sice nabízela aspoň krátkodobá korekce po včerejším masivním růstu, podle čehož se už od rána chovaly futures. Zároveň ale investory znepokojila zpráva, že Kalifornie vyhlašuje kvůli koronaviru mimořádný stav.

    Z našeho pohledu je dost negativní i zpráva, že se německá vládní CDU staví proti fiskálnímu stimulu, který by podle jejích představitelů nepomohl nastartovat poptávku. My se domníváme, že rozpočtová pomoc, zvláště z Německa, by za současné situace měla rozhodně větší efekt než další drobné snížení depozitní sazby ECB, na které trh sází. Později fiskální stimul ohlásila Itálie, pravděpodobně mířící do recese. Ani jedna ze zpráv ale odpoledne situaci na finančních trzích skoro neovlivnila.

    Výrazně negativní vývoj hlavních akciových indexů už se později odpoledne zmírňuje, stejně je však S&P500 dole asi o 2,3 procenta a Stoxx Europe 600 ztrácí 1,6 pct. Pražská burza drží krok s Evropou, přestože Avast nebo Moneta dnes rostou a kráčí tak proti proudu.

    Dluhopisové výnosy i Fed Funds futures ukazují intenzivní sázky na další pokles sazeb Fedu. Výnosová křivka se posouvá dolů o 12 bazických bodů. Trh je naladěn na pokles základní sazby Fedu do konce roku až k 0,25 procenta! Také německé výnosy obrátily dolů a na 10Y sledujeme pokles o 5 bodů.

    Eurodolar se zvedl do prostoru 1,1180, kde se jeho cesta přerušila a další pohyb nespustily ani nižší výnosy. Koruna proti euru trochu ztrácí, ale na páru s dolarem si naopak připisuje zisky, když se posouvá na 22,65.


    Čtěte více:

    Reuters: OPEC dohodl výrazné snížení těžby, musí ale souhlasit Rusko
    05.03.2020 12:57
    Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se dnes dohodla na snížení tě...
    Finanční ředitel Monety využil pokles trhu a přikoupil akcie banky za půl milionu korun
    05.03.2020 13:32
    Finanční ředitel banky Moneta Money Bank Jan Friček využil negativního...
    Investiční tip S&P 500: Prudký propad a atraktivnější valuace znamenají příležitost k nákupu
    05.03.2020 13:45
    Prudká korekce na akciových trzích, která proběhla závěrem února, logi...
    ČEZ chce dočasné výjimky z emisních limitů pro některé elektrárny
    05.03.2020 14:47
    Energetická skupina ČEZ požádá o dočasné výjimky z emisních limitů pro...
    Bloomberg: Globální ekonomiku svírá vzácný dvojitý šok
    05.03.2020 15:35
    Nový typ koronaviru přináší globální ekonomice dvojitou ránu, která ji...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    12.08.2026
    17:11Jak to dnes vypadá s americkou výjimečností?
    16:00Braňo Soták: AI implikace z oznámených výsledků CoreWeave  
    14:50Akcie Nebiusu letí nahoru o 16 procent. Firma překonala odhady, poptávka po AI infrastruktuře dál zrychluje
    14:08Co dělají Spojené státy lépe než kdokoliv jiný
    12:18Vestas znovu získává vítr do plachet. Akcie po výsledcích přidávají 19 procent
    11:45UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Oznámení o uložení projektu rozdělení společnosti formou odštěpení se vznikem nové společnosti
    11:42IEA varuje před hlubším deficitem ropy. Konflikt v Hormuzském průlivu dál omezuje dodávky
    11:39Foxconn těží z AI boomu. Zisk i tržby výrazně překonaly očekávání trhu
    10:04CoreWeave znovu potvrdil sílu AI boomu. Rekordní zakázky poslaly akcie prudce vzhůru
    9:16Rozbřesk: Koruna zpět v prázdninové letargii, ropa i výnosy před americkou inflací rostou
    8:57ČEZ uklidnil obavy z windfall tax, trhy sledují ropu i AI. Večer budeme pozorovat zatmění Slunce  
    5:59Pokles cen elektřiny tady je, přiznává Martin Novák z ČEZ. Ovoce ale začíná přinášet Gas Distribution
    11.08.2026
    21:59Wall Street pokračovala v konsolidaci; probuzení může přinést aktuální CPI  
    17:14Mimořádná levnost i drahost amerických akcií. Vše vysvětluje jedna skrytá proměnná
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi
    13:08Rocket Lab roste raketovým tempem, ziskovost však stále zůstává na oběžné dráze  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    14:30USA - CPI, y/y