Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
S&P Global koupí v největší letošní akvizici firmu IHS Markit

S&P Global koupí v největší letošní akvizici firmu IHS Markit

30.11.2020 13:09
Autor: ČTK

Americký poskytovatel finančních informací S&P Global převezme zhruba za 44 miliard dolarů (asi 960 miliard Kč) firmu IHS Markit. Transakce, která se uskuteční formou výměny akcií a která zahrnuje i převzetí dluhu, spojí dva z největších poskytovatelů finančních informací pro Wall Street. V letošním roce je to největší fúze, uvedla dnes agentura Reuters.

S&P Global vlastní mimo jiné přední ratingovou agenturu S&P Global Ratings. Poskytuje také informace z kapitálových a komoditních trhů po celém světě. Aktivity IHS Markit pak sahají od prodeje dat o automobilovém a technologickém sektoru po vydávání časopisu o vojenských a firemních záležitostech Jane's Defence Weekly.

Současní akcionáři S&P Global budou mít podle dohody ve sloučené firmě podíl zhruba 67,75 procenta, držitelům akcií IHS Markit pak připadne asi 32,25 procenta.

Společnost IHS Markit vznikla v roce 2016, kdy americká IHS koupila britskou Markit. Tržní hodnota IHS Markit, která sídlí v Londýně, se pohybuje kolem 37 miliard dolarů. Tržní hodnota S&P je zhruba 82 miliard dolarů.

Zpráva je mimo jiné znamením, že firmy zrychlují akvizice, protože díky vývoji vakcíny proti covidu-19 hledí do budoucna s optimismem, poznamenal Reuters. Protože je ale trh s finančními informacemi velmi konkurenční, je pravděpodobné, že transakci podrobí přísnému přezkumu orgány pro kontrolu hospodářské soutěže.


Čtěte více:

Liberty Steel má zájem o ocelářskou divizi Thyssenkrupp
16.10.2020 12:43
Společnost Liberty Steel, která vlastní i huť v Ostravě, učinila nezáv...
Alibaba získá kontrolu nad řetězcem hypermarketů Sun Art
19.10.2020 10:08
Čínský internetový obchod Alibaba Group Holding investuje 3,6 miliardy...
Intel prodává NAND aktivity za devět miliard USD firmě SK Hynix
20.10.2020 9:28
Americká společnost Intel se dohodla, že za devět miliard dolarů (208...
Česká spořitelna chce koupit českou část Waldviertler Sparkasse
20.10.2020 10:38
Česká spořitelna plánuje převzít české pobočky rakouské banky Waldvier...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.01.2026
17:14Rok pádu americké výjimečnosti
16:04Německá vláda zhoršila odhad letošního růstu hospodářství na jedno procento
15:30Úspěšný den čipařů posílá akcie v celém sektoru nahoru
14:53Policie zasáhla v Deutsche Bank kvůli podezření z praní peněz spojeném s ruským oligarchou
14:44Woodová: Obrovské příležitosti pro Teslu, bitcoin se stane uchovatelem hodnoty
13:18LVMH (-7 %) zklamala výsledky i výhledem. Luxusní sektor čeká delší útlum
12:31Analytický radar: Tabák bez růstového příběhu, Erste má Polsko v ceně, KB stagnuje a Moneta je už drahá
12:00Jakub Blaha: ASML trhá rekordy. Umělá inteligence žene poptávku, ale prodeje v Číně mají oslabit  
11:38Korejský akciový trh přeskakuje německý a stává se desátým největším na světě
11:31Trump vítá slabý dolar. Měna padá na čtyřleté minimum a trhy znejistěly
11:25Trump přitížil dolaru a nasměřoval poptávku zpět do drahých kovů. Technologie naladilo ASML  
9:24ASML hlásí rekordní objednávky, zvažuje zrušení 1 700 míst a oznamuje další buyback  
9:19SpaceX plánuje IPO na červen. Od investorů chce získat 50 miliard dolarů při valuaci 1,5 bilionu
8:50Rozbřesk: Viceguvernér Frait otevírá prostor pro další pokles úrokových sazeb
8:49SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu emitenta
8:44Další růst na zlatu, silná čísla ASML a propad poptávky po luxusu od LVMH  
6:06Ark Invest: Růst směřuje k sedmi procentům, stále nejsou plně doceněny změny, které v USA probíhají
27.01.2026
17:07Mag7 se už obchoduje s valuacemi jako před rokem 2018
15:11Boeing zaznamenal růst tržeb o 57 procent, dodávky letadel byly nejvyšší od roku 2018
14:42Výroba osobních aut v Česku loni klesla o půl procenta na 1,446 milionu vozů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba