Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
FT: Pozitivní překvapení z amerických firem nechala investory chladnými

FT: Pozitivní překvapení z amerických firem nechala investory chladnými

01.03.2021 14:14
Autor: Redakce, Patria.cz

Pozitivní překvapení v hospodářských výsledcích amerických firem jako by trhy tentokrát nezajímala. Akcie firem z indexu S&P 500, které svými čísly porazily odhady, zůstaly v průměru beze změn, ukazuje analýza společnosti FactSet. Podle analytiků to naznačuje, že "cyklická rotace“ od vítězů pandemie k firmám těžícím z opětovného otevírání ekonomik je v plném proudu.

FactSet do své analýzy zahrnula data o 96 % firem s akciemi v širším americkém akciovém indexu, které do čtvrtka oznámily svoje výsledky za čtvrté čtvrtletí. Pak srovnala cenu akcií během dvou dnů před oznámením zisků s cenami dva dny poté.

Některým firmám, které významně těžily z pandemické situace, akcie klesly, i když svými hvězdnými výsledky překvapily analytiky. Na příklad Apple a Facebook překonaly odhady o zhruba 20 %, jejich akcie se ale během dvou dní následujících po oznámení snížily o více než 7 %.

výsledky firmy akcie ceny

Je to poprvé po zhruba roce, kdy pozitivní výsledková překvapení nepřinesla akciím žádnou odměnu, napsaly FT. V prvních třech čtvrtletích loňského roku rostly akcie v průměru o minimálně 1 % poté, co firmy přišly s lepšími výsledky, než se čekalo.

„Na výsledcích už to tolik nestojí. Je to o tom, jak budete dělat s cykličtějším provozním prostředím v příštích 12 až 18 měsících,“ říká Matt Stucky, správce portfolia v Northwestern Mutual.
Podle analytiků jsou data znamením, že se investoři dívají směrem k firmám, které budou po více než roce omezování sociálních kontaktů a omezení cestování pravděpodobně těžit z rozsáhlé vakcinace.

„Dochází ke výměně stráže od firem, které těžily z Covidu, k cykličtějším titulům,“ uvedla Fabiana Fedeliová, správkyně portfolia a šéfka fundamentálních akcií v mezinárodním správci aktiv Robeco.

Ochutnat tuto rotaci mohly trhy už minulý týden, kdy sesunu vévodily firmy s vysokými valuacemi, které od března tahaly indexy nahoru, napsaly Financial Times.

Zdroj: FT

 
 

Čtěte více:

Bloomberg: Nákupní seznam býků na příští rok
03.12.2020 10:28
Začíná poslední měsíc roku, který byl jak jízda na horské dráze. Pohle...
I kdyby trh stagnoval, lze profitovat na rotaci
25.01.2021 16:29
Co se nyní děje na akciovém trhu? Investiční ředitelka společnosti Sch...
Na rozvíjejících se trzích sílí důvody k rotaci z akcií do dluhopisů
12.02.2021 6:04
Býka na dluhopisech rozvíjejících se trhů denominovaných v místní měně...
UBS: Další globální akciová rotace na obzoru?
24.02.2021 12:31
Utaženější finanční podmínky pravděpodobně povedou k menším celkovým n...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.11.2025
17:22Zlato, akcie a důvěra ve finanční aktiva
16:41Dominik Rusinko: Rozpočtové patálie aneb co čekat od nové vlády  
14:46PODCAST Týdenní výhled: O číslech Nvidie, korekci na AI i gigantovi, který jí vzdoruje  
13:13Ranní růst postupně uvadá, evropské akcie obchodují smíšeně  
13:06Sázka Novo Nordisku na Alzheimera nevyšla
11:31Alibaba slaví úspěch. Qwen má za týden přes 10 milionů stažení
10:49Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu zhoršila, uvedl institut Ifo
10:07Rusinko: Česká spotřebitelská důvěra je nejvyšší za šest let
10:02Výsledky experimentálního léku v sekundární prevenci mrtvice posílají akcie Bayeru nahoru o 12 procent
9:43Rozbřesk: Češi hodně spoří, úspory však domácí ekonomice příliš nepomáhají
9:07Nokia zainvestuje 4 miliardy dolarů do AI v USA
9:02Itálie poprvé po 23 letech získává vyšší rating Moody's díky stabilitě a fiskální disciplíně
8:53Moody’s zvedá rating Itálie, BHP vzdává boj o Anglo American a Alibaba boduje s AI aplikací  
8:34Artur Gevorkyan a Andrej Bátovský o rekordních projektech, příležitostech pro akvizice, sázkách na defence sektor i burze, která posune firmu úplně jinam
23.11.2025
10:06Víkendář: EU propadla regulačnímu šílenství, zanedbává prosté fungování volného trhu
22.11.2025
10:10Víkendář: EU se zabývá příliš mnoha věcmi, to podstatné jí uniká
21.11.2025
17:20Kde jsou vlastně „standardní“ valuace a jak jsou na tom relativně k nim ty současné?
16:53Evropa může kompenzovat cla USA i bez nových smluv, tvrdí šéfka ECB
14:16Pozvánka na setkání s analytikem a makléřem Patrie ve středu 3. prosince v Praze
14:12Centrální banka nemusí být neomylná, ale musí být zodpovědná

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - PPI, y/y
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board