Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Majetek investora Warrena Buffetta dosáhl 100 miliard dolarů

Majetek investora Warrena Buffetta dosáhl 100 miliard dolarů

11.03.2021 8:48
Autor: ČTK

Hodnota majetku investora a filantropa Warrena Buffetta dosáhla 100 miliard dolarů (2,2 bilionu Kč). Investoři vyhnali cenu akcie společnosti Berkshire Hathaway až na rekordní výši více než 407.000 USD, uvedla agentura Reuters. Buffett ve společnosti vlastní zhruba šestinu.

Warren graf

Majetek 90letého Buffetta by byl větší, kdyby v roce 2006 nezačal postupovat své akcie v Berkshire charitativním organizacím, například Nadaci Billa a Melindy Gatesových. Původně mu patřila třetina Berkshire.

Akcie třídy A nakonec uzavřely na ceně 398.840 USD a ve srovnání s předchozím dnem si připsaly 1,7 procenta. Tržní kapitalizace Berskhire Hathaway tak dosáhla více než 609 miliard USD.

Jeden z nejznámějších investorů byl dříve i nejbohatším mužem světa, ale později ho předstihlo několik šéfů společností, jejichž akcie rostly rychleji. Podle časopisu Forbes je nyní Buffett v pořadí nejbohatších lidí na páté příčce. První čtyři okupují šéf internetového prodejce Amazon Jeff Bezos, šéf výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk, šéf francouzské skupiny LVMH Bernard Arnault s rodinou a spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates.

Investice společnosti Berkshire Hathaway sledují investoři na celém světě. Skupina ovládá více než 90 dceřiných společností, které podnikají v různých odvětvích. Vlastní rovněž významné podíly v řadě známých firem, například v největším světovém výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola. Buffett si díky svým úspěšným investicím vysloužil přezdívku Věštec z Omahy.


Čtěte více:

Buffett ve třetím čtvrtletí: Prodej části akcií Apple, nákup Pfizer, Merck, Bank of America nebo GM
17.11.2020 12:54
Společnost Berkshire Hathaway patřící miliardáři Warrenu Buffettovi pr...
Tři podhodnocené akcie v portfoliu Berkshire Hathaway
08.12.2020 17:52
Na konci listopadu jsme se na Morningstar mohli dočíst o třech podhodn...
Warren Buffett: Spojené státy jsou v ekonomické válce, drobní podnikatelé nesmějí být obětí pandemie
15.12.2020 17:41
Americký Kongres by měl rychle pomoci drobným podnikatelům, kteří jsou...
Warren Buffett významně investoval do ropy a telekomunikací
17.02.2021 11:35
Investiční společnost Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta u...
Tři atraktivní akcie pana Buffetta
02.03.2021 17:43
Jméno pana Buffetta v nadpisu je často používaným lákadlem, kterému se...
BNY Mellon a technologicko–finanční rotace
04.03.2021 17:31
Morningstar ve své analýze třech atraktivních akciích pana Buffetta pí...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.07.2026
6:15Je AI bublina blízko prasknutí? Co říká pět oblíbených tržních indikátorů
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu
16:25Grantham: Nevěřit býčí propagandě
15:49Nezaměstnanost v EU zůstala v květnu na 5,9 procenta, nejníž je v ČR a Bulharsku
15:46Slabá data opět zamlžila pohled na americký trh práce, obavy z Fedu nemizí
12:51Technologičtí giganti přišli o dva biliony dolarů. Trh odměňuje výrobce čipů, ne jejich zákazníky  
11:32Světové akciové indexy letos rostou, nejvíce v Koreji, Japonsku a na Tchaj-wanu
10:55AstraZeneca jako sázka na defenzivu mimo AI horečku  
10:45Techy rozhodila zpráva Mety a japonský tlak trvá. Do toho vyjdou důležitá data  
9:28Rozbřesk: Dosažení plánovaného schodku 310 mld. Kč není bez rizika
8:56OpenAI zvažuje podíl pro americkou vládu, KNDS odkládá IPO a SK Hynix prudce klesá  
6:08Kde hledat příležitosti ve druhé polovině roku? Deutsche Bank aktualizovala své tipy
01.07.2026
22:04Wall Street zahájila druhé pololetí opatrně: Technologie v červeném, trh táhly akcie Meta Platforms  
18:08Zlato se výrazně posunulo ke své férové hodnotě. Která neexistuje
16:00Meta plánuje prodej přebytečného výpočetního výkonu. Akcie rostou o 6 %
15:28Centrální banky budou dál snižovat podíl dolaru v rezervách, do popředí jde euro a jüan  
15:15Horší hospodaření státu v polovině roku, schodek se prohloubil na 184 miliard Kč
13:50Firmy po sázce na AI nabírají propouštěné pracovníky zpět. Ukazuje se, že lidský prvek je nepostradatelný
13:43Inflace v eurozóně v červnu klesla na 2,8 procenta
12:06PODCAST Trhy & Bohatství s Petrem Pudilem: Evropa si zadělává na problém. Spořením nezbohatneme

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data