Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Záznam online konference BIG TECH A TI DRUZÍ: Dlouhodobé trendy v oblasti technologií pohledem Michala Pěchoučka

27.12.2022 12:22
Autor: Redakce, Patria.cz

Letošek přinesl dlouho nevídaný zlom na finančních trzích, ztělesněný krom jiného nejvýraznějšími turbulencemi technologických titulů od prasknutí dotcom bubliny na přelomu tisíciletí, včetně dosud neotřesitelného Big Techu. Řada investorů vyhledává nyní levnější akcie k nákupu, jiní se rovnou dívají dále do budoucnosti a hledají zřetelnější a pevnější dlouhodobé trendy. Obě tyto úvahy se mohou střetnout v technologickém sektoru. Zhlédněte záznam konference BIG TECH A TI DRUZÍ: TRENDY PRO PŘÍŠTÍ DEKÁDU a načerpejte inspiraci od zkušených odborníků a analytiků.

Kde se ale setkají? Byl letošní prudký propad na trzích předzvěstí konce jedné velké éry, koncem Big Techu, jak jej známe dnes, koncem bezmezné oblíbenosti dravých inovativních firem růstového a startupového charakteru? Konec konců, kde jinde by se měla objevit další "velká věc" v technologickém pokroku? Ale: Najde dnešní Big Tech druhý dech? Otevřou se nové příležitosti v oblasti umělé inteligence, polovodičů, cloudu nebo robotiky? Na která konkrétní jména vsadit?

V záznamu konference BIG TECH A TI DRUZÍ: TRENDY PRO PŘÍŠTÍ DEKÁDU se mimo jiné dozvíte, které směry v oblasti technologií vnímá jako dlouhodobě perspektivní exkluzívní host Michal Pěchouček, člen vedení GEN Digital (Avast) pro technologie, inovace a výzkum a respektovaný expert nejen na oblast umělé inteligence, strojového učení či kybernetické bezpečnosti.

Michal Pěchouček vede hlavní technologické, inovační a výzkumné týmy, které řídí bezpečnostní systémy v GEN Digital (dříve Avast) a rovněž určuje technologickou vizi společnosti, kterou je digitální bezpečnost se zaměřením na člověka a další oblasti. Je zodpovědný za vědecký výzkum společnosti v oblasti umělé inteligence, strojového učení a kybernetické bezpečnosti. Dříve působil jako technický ředitel společnosti Avast. Před nástupem do Avastu působil více než dvacet let jako profesor na ČVUT v Praze, kde v roce 2001 založil Centrum umělé inteligence. Je autorem více než 400 publikací s vysokým dopadem a přispěl mnoha inovativními aplikacemi umělé inteligence do výzkumu v oblasti informatiky. Během své akademické kariéry spoluzaložil několik technologických startupů.

Na jeho pohled na nejdynamičtější a nejvíce perspektivní směry technologického světa navazuje následující blok online konference, kde je technologický sektor uchopen z pohledu konkrétních investičních příležitostí. Stáhněte si celý záznam webináře zde.



 
 
 

Čtěte více:

#InvestičníTipy: Big Tech výsledkovou sezónu nepodržel
02.11.2022 18:03
Big Tech nepomohl probíhající výsledkovou sezónu podržet, ať už jde o ...
Propad Mety by mohl být znamením, že éra nepřemožitelného Big Techu skončila
04.11.2022 6:05
Když klesne velká akcie jako společnost Meta Platforms 27. října o tém...
Big Tech a ti druzí: Trendy pro příští dekádu aneb hledáme budoucí vítěze - online konference již dnes od 15:00
29.11.2022 12:30
Nalezněte s námi budoucí vítěze po zemětřesení na technologiích! Přijm...
Drobní investoři se domnívají, že akcie v roce 2023 dosáhnou dna. Plánují nabrat Big Tech, uvádí průzkum
08.12.2022 14:02
Drobní investoři se letošního poklesu na akciích nezalekli. Podle nové...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.03.2026
19:36Co čekat v pondělí na trzích a jak může útok USA na Írán ovlivnit trh s ropou i světovou ekonomiku?
14:57Stiglitz o clech, podkopávání důvěry v instituce a dopadu AI na inflaci
8:53Údery na Írán: Potvrzena smrt Chameneího, doprava v Hormuzském průlivu stojí. Ropa za sto dolarů?
8:49Víkendář: Bitcoin je už jen pro staré?
28.02.2026
20:16Izrael a Spojené státy zahájily údery na Írán, ten odpovídá. Přinášíme dosavadní souhrn
14:26Roubini: Růst půjde prudce nahoru, ale rostoucí nezaměstnanost bude třeba řešit větším přerozdělováním
8:47Víkendář: Neroste hodnota zlata, ale klesá hodnota dolaru?
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí
17:08Státní dluh ČR loni vzrostl o 312,3 mld. Kč na 3,678 bilionu Kč, uvedlo MF
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data