Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Přehled devizového trhu - Zlotý, Forint a Slovenská koruna

Přehled devizového trhu - Zlotý, Forint a Slovenská koruna

11.08.2005 9:12
Autor: 

Zlotý si včera připsal další zisky vůči euru, když měnový pár EUR/PLN se posunul z otvírací hodnoty 4,0435 na 4,034, přičemž v průběhu off-shore obchodování měnový pár sestoupil ještě níže. Zlotému na pětitýdenní maxima pomohla všeobecně pozitivní sentiment v regionu, který dále podpořilo úterní zasedání Fedu. Vůči koši měn končil 14,05% nad paritou. Dnes je hlavní domácí událostí publikování statistiky běžného účtu za červenec. V červnu skončilo saldo běžného účtu v hlubokém propadu, a tak trh bude nový údaj jistě zajímat. Nicméně prostor pro další posilování zlotého se pomalu vyčerpává z technických důvodů, kurz EUR/PLN se totiž blíží rezistenci 4,0, kterou v červenci neúspěšně atakoval.

Forint díky ziskům domácích dluhopisů dále posiloval směrem k horní hranici intervenčního pásma (EUR/HUF 240,01). Ceny maďarských dluhopisů přitom povzbudilo, že Fed nechal prakticky nezměněný komentář k zasedání FOMC, které potvrdilo politiku uměřeného zvyšování oficiální úrokové sazby. EUR/HUF tedy uzavřel na úrovni 243,45. Dnes je v Maďarsku v centru pozornosti publikování inflačních čísel za červenec. Ačkoliv náš odhad stojí nepatrně nad tržním konsensem, nepředpokládáme, že by publikovaná data mohla ohrozit současné pevné postavení forintu.

Slovenská koruna sa v stredu vrátila na apreciačnú cestu. Regionálna hra pokračuje a záujem zahraničných bánk tlačí kurz na silnejšie úrovne. Domáca mena sa včera pokúšala prelomiť bariéru 38,400 EUR/SKK. Zatiaľ však odolala. Pohyb poľského zlotého a okolitých mien by mal ostať hlavným ovplyvňovateľom SKK. Dnes však môže karty zamiešať júnový zahraničný obchod. Negatívny trend bol odštartovaný v júni 2004. Preto bude dôležité, či sa bude obchod ďalej zhoršovať aj voči zlým minuloročným dátam. Čakáme spolu s trhom schodok okolo -7 mld. Sk, pričom pred rokom deficit vyskočil až na -8,2 mld. Sk. Ak obchod negatívne neprekvapí a záujem zahraničia o región pretrvá, koruna pravdepodobne definitívne zlomí hranicu 38,400 EUR/SKK a bude smerovať k bariére 38,200/300 EUR/SKK.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.04.2025
12:03O co jde ve sporu mezi Trumpem a Harvardem?
9:10Mester: Fed by měl vážit, co je vlastně nyní v jeho moci
9:05Peking varoval před obchodními dohodami s USA, které by poškodily Čínu
9:03Trump vyjádřil naději, že Ukrajina a Rusko tento týden uzavřou dohodu
8:51Trump věří v dohodu mezi Ukrajinou a Ruskem již tento týden, americké futures jsou v červeném  
20.04.2025
9:38Víkendář: Pro Američany je snazší obviňovat cizí země, než brát vážně své domácí problémy
19.04.2025
9:35Víkendář: Kdo má pravdu ve sporech o cla?
18.04.2025
17:17Zachrání trh „likvidita“?
13:31Perly týdne: Dedolarizace a Fed neochotný sanovat důsledky hloupé obchodní války
9:53Zisk Netflixu v prvním čtvrtletí stoupl o 24 procent, překonal očekávání
6:06Invesco: Státní dluhopisy, nálada a zisky. Co by investoři měli sledovat?
17.04.2025
22:04Obavy z nových kroků administrativy prezidenta USA, i tak by se dal shrnout závěr obchodování na Wall Street  
17:32Šéfka MMF: Trumpova cla zpomalí hospodářský růst, ale nezpůsobí globální recesi
17:28Skororecese a pak zase nájezd na potenciál…
16:55Vytvoří americké akciové indexy nová roční minima?  
15:53Pilulka na hubnutí od Eli Lilly ukazuje prvotní úspěchy. Akcie rostou o 16 pct
14:49ECB snížila sazby o čtvrt procentního bodu. Lagarde upozorňuje na brzdy pro evropskou ekonomiku
14:17Turecká centrální banka překvapivě zvýšila základní úrok na 46 procent
13:29Skvělé výsledky Alcoa jsou zastíněny obavami z cel  
12:40Extrémní scénář Goldman Sachs: Američtí investoři mohou být nuceni k prodeji čínských aktiv za 800 miliard dolarů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data