Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza i nadále zůstává stranou nervozity na zahraničních trzích, Telecom koriguje (-2%)

Pražská burza i nadále zůstává stranou nervozity na zahraničních trzích, Telecom koriguje (-2%)

25.03.2003 11:23
Autor: 

České blue chips odolávají negativnímu sentimentu na zahraničních burzách i během úterního dopoledne. Vyjma akcií Českého Telecomu se v kladných číslech ocitá většina titulů ve SPADu, index PX-D přitom stagnuje na úrovni 1231 bodů.

Stejně jako v pondělí se největšímu zájmu těší akcie Českého Telecomu, avšak sentiment na tento titul jako by uvadal. Na trhu začíná být patrná mírná převaha prodejců, takže tento telekomunikační titul koriguje své předešlé zisky o 2,1% a obchoduje se na ceně 300 korun. Optimismus po zveřejnění výsledků za rok 2002 naopak nadále setrvává u akcíí Erste bank, které posilují o 1,8% na cenu Kč 2089. Zrána se přitom s tímto bankovním titulem obchodovalo dokonce nad úrovní 2100 korun. Díky novým nákupním objednávkám včerejší ztráty umazává Unipetrol (+1,5%) a zájem kupců je patrný i u akcií ČEZ (+0,6%).

Veškeré dění na evropských trzích je nadále ovlivněno přílivem nových zpráv z válečných linií v Iráku. Celoevropských index DJSTOXX50 se ocitá o 1,5% níže na úrovni 2171 bodů, zhruba stejnou měrou klesá britský FTSE100 relativně nejnižší ztráty zaznamenává německý DAX, který na hodnotě 2532 bodů upisuje 0,6%.

Vladimír Vávra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.01.2026
6:07Desetimilionové Švýcarsko: kdy je populace příliš velká?
18.01.2026
16:03Morgan Stanley: Zlato nemusí být špatné, ale zajímavější mohou být už jiné komodity
6:12Víkendář: Fed není unaven, ale projeví se fiskální dominance
17.01.2026
16:09Kanaďané dál silně podporují bojkot amerického alkoholu, zatímco palírny trpí
6:09Víkendář: Došlo k tiché změně inflačního cíle?
16.01.2026
22:04Wall Street končí týden v mínusu: Trumpovy komentáře k Fedu víří trhy  
17:33Co je nyní na trhu „drahé“ a co „levné“
17:11CSG spouští největší lednové IPO v historii Evropy. Zbrojařský sektor zažívá boom
15:55Cena plynu pro evropský trh se dostala nad 37 eur za MWh, nejvýše od června
15:20Realita klepe na dveře aneb Trumpovy ekonomické dopady
15:17Spojené státy prodávají venezuelskou ropu o 30 procent dráž než sama Venezuela
14:47Datová centra ženou ceny elektřiny nahoru. Trump chce big tech přimět k financování nových elektráren
14:02Dodávky Porsche loni klesly o desetinu
13:06Pět největších amerických bank hlásí rekordních 134 miliard z tradingu. Velmi dobrý rok čekají i letos
12:23Největší akvizice v historii Mitsubishi: za 7,5 miliardy dolarů kupuje těžební aktiva firmy Aethon
11:45Perly týdne: Ještě větší americká výjimečnost
11:02Polovodiče dostaly vzpruhu, ale indexy jsou na tom jen smíšeně a drahé kovy klesají  
10:08Evropa na steroidech. Index Stoxx 600 je překoupený, investoři však zůstávají klidní  
8:54Rozbřesk: Eurozóna – průmysl se nadechuje, ale nejistota přetrvává
8:51Česká vláda získala důvěru, USA uzavřely obchodní dohodu s Tchaj-wanem. Evroapa zahájí negativně  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data