Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ119511970,08
KB10591060-0,38
PKN71,5571,61-1,73
Msft0,85
Nokia4,5444,55-0,94
IBM-0,30
Mercedes-Benz Group AG53,3753,4-0,58
PFE-3,72
15.05.2025 9:41:49
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 14.05.2025
ETCT ROBO Global AI (NY Consolidated)
Závěr k 14.5.2025 Změna (%) Změna (USD) Objem obchodů (ks)
51,44 0,59 0,30 26 706
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 14.05.2025
15:42Skupina Rockaway Capital podnikatele Jakuba Havrlanta vytvořila druhý fond rizikového kapitálu. Připraveno je v něm zhruba 55 milionů eur (přibližně 1,4 miliardy korun). Dnes o tom informoval server CzechCrunch. Téměř čtvrtinu peněz podle něj do fondu vložila Rockaway, zbytek pochází od soukromých investorů, převážně českých. Fond cílí na technologické start-upy, které se zabývají internetovou ekonomikou nebo využitím umělé inteligence (AI) v energetice, výrobě či obraně (ČTK)
 13.05.2025
14:23

Norský ropný fond pozastavuje díky využívání AI nábor nových zaměstnanců

(Bloomberg)
9:51

Coinbase Global nahradí Discover Financial na indexu S&P 500

(Bloomberg)
 12.05.2025
15:40Zbrojařská a strojírenská skupina Czechoslovak Group (CSG) založila subdivizi se zaměřením na umělou inteligenci CSG AI. Cílem subdivize je zlepšovat stávající nástroje AI a vyvíjet nové, v plánu jsou ale také akvizice start-upů a společností, které se umělé inteligenci věnují. Skupina CSG o tom dnes ČTK informovala v tiskové zprávě. Subdivize vznikla v rámci divize CSG Aerospace, jež se zaměřuje na letecký průmysl (ČTK)
14:58

Coinbase Global

...  
 09.05.2025
12:04Společnost Sev.en Global Investments miliardáře Pavla Tykače získala poloviční podíl v uhelné elektrárně Callide C v australském Queenslandu, zachránila ji tak z insolvence. Menšinový podíl v elektrárně měla už dřív. Firma to dnes oznámila ČTK, cenu neuvedla. Elektrárnu s kapacitou 844 megawattů v minulých letech vyřadily z provozu poruchy, Sev.en Global Investments bude pracovat na obnově jejího fungování (ČTK)
 06.05.2025
9:47Americká společnost OpenAI plánuje koupit nástroj s umělou inteligencí (AI) pro psaní kódu Windsurf za tři miliardy USD (66 miliard Kč). Informovala o tom agentura Bloomberg, která se odvolává na informované zdroje. Obchod zatím nebyl dokončen, ale pokud vše půjde podle plánu, bude to dosud největší akvizice firmy OpenAI. Posílit by měla postavení firmy v oblasti kódovacích asistentů s AI (ČTK)
8:35Aktivity americké společnosti OpenAI, která je průkopníkem v oblasti generativní umělé inteligence (AI), zůstanou i nadále pod kontrolou její neziskové organizace. Kvůli rostoucí kritice tak upravila své plány na přeměnu ve společnost více zaměřenou na tvorbu zisku, napsala agentura Bloomberg. OpenAI stojí za populárním chatovacím systémem ChatGPT (ČTK)
 05.05.2025
12:17

Coinbase Global

...  
 02.05.2025
12:27

TotalEnergies -

...  
12:06

Societe General

......  
 01.05.2025
8:51

Americké softwarové společnosti Microsoft vzrostl ve třetím fiskálním čtvrtletí čistý zisk o 18 procent na 25,8 miliardy USD (568,6 miliardy Kč). Firmě pomáhá zájem o cloudové služby a umělou inteligenci (AI). Tržby za tři měsíce do konce března stouply o 13 procent na 70,1 miliardy USD. Analytici dotazovaní agenturou LSEG očekávali tržby jen 68,42 miliardy USD. Tržby cloudových služeb Azure vzrostly ve čtvrtletí o 33 procent. Tržby divize Intelligent Cloud, pod kterou Azure spadá, se zvýšily o 21 procent na 26,8 miliardy USD (Patria, čtk)

 30.04.2025
10:09

UPS - BofA Glob

......  
 29.04.2025
16:45

Waste Managemen

...  
15:45

Cheniere Energy Partners - BofA Global Research zvyšuje cílovou cenu na 50 USD z 49 USD

(Reuters)
 28.04.2025
13:47

V americkém premarketu obchodují výše akcie Magické sedmičky s výjimkou Nvidie. Ta reaguje na zprávy od čínské Huawei, podle kterých ta zahájí testování nového AI procesoru s potenciálem obsadit část trhu, který dnes patří Nvidii

 25.04.2025
17:57

PepsiCo - BofA

......  
17:13

Nike - BofA Glo

......  
16:49

Merit Medical S

...  
15:53

GE Aerospace -

......  
14:53

Trumpova administrativa tlačí na Evropu, aby odmítla soubor pravidel pro AI, který by vývojaře pokročilých technologií nutil následovat striktnější standardy transparentnosti, autorských práv a mírnění rizik

(Bloomberg)
 23.04.2025
14:00

SAP - BofA Glob

......  
12:23Španělská investiční společnost Global Alconaba jedná s českým podnikatelem Danielem Křetínským o prodeji svého menšinového podílu ve španělské mediální skupině Prisa. V úterý to napsal španělský list El Economista, který se odvolává na zdroje blízké jednání. Prisa je jednou z největších mediálních firem ve Španělsku a Latinské Americe, mimo jiné vlastní vlivný deník El País. Křetínský je podle zdrojů jedním z kandidátů (ČTK)
9:17Spojené arabské emiráty jako první země na světě začnou využívat umělou inteligenci (AI) při tvorbě a úpravě zákonů. Napsal o tom server listu Financial Times (FT). Dodal, že podle místních médií má takzvaná regulace poháněná AI urychlit legislativní proces až o 70 procent a zajistit vyšší přesnost nových zákonů (ČTK)
 21.04.2025
17:36

Huawei údajně plánuje masovou dodávku pokročilých grafických AI čipů 910C čínským zákazníkům již příští měsíc. Čipy mají být srovnatelné s H100 od Nvidie

(Reuters)
 17.04.2025
17:42

Regeneron Pharm

...  
13:04

GTCR a FIS souhlasily s prodejem Worldpay společnosti Global Payments za 24,25 mld. USD v hotovosti a akciích

(Bloomberg)
11:19

CEO Nvidie Jensen Huang navštívil Peking poté, co Trumpova administrativa zakázala prodej AI čipu H20 do Číny. Jeho cesta do Pekingu následuje po jednání s prezidentem USA Donaldem Trumpem a následném oznámení Nvidie o odpisech ve výši 5,5 mld. USD kvůli restrikcím na H20

(Bloomberg)
8:20

Pracovní trh v zemích Evropské unie je stále více připraven na nástup umělé inteligence (AI), která může pomoci kompenzovat pokles produktivity a stárnutí populace. Může mít ale negativní dopady v jižních zemích eurozóny

(ČTK)
 16.04.2025
17:17

Intel - BofA Gl

......  

Zpravodajství ETCT ROBO Global AI
Trump míří do Perského zálivu. Co od jeho první zahraniční cesty čekat
13.05.2025 11:09
Ropa, investice, polovodiče a mírová jednání budou pravděpodobně hlavními body programu amerického prezidenta Donalda Trumpa na jeho první zahraniční návštěvě od nástupu do funkce.
Dukovany na čekané, optimismus ohledně příměří USA-Čína a smíšené evropské futures
13.05.2025 8:52
Místopředseda EK Stéphane Séjourné žádá Česko o odklad smlouvy s KHNP. Morgan Stanley a JP Morgan zvýšily cílové ceny pro Erste Bank. Optimismus ohledně obchodních jednání USA-Čína vede k růstu indexů Nasdaq a S&P 500.
Trump míří na vysoké ceny léků v USA. Farmaceutické akcie padají pod náporem nejistoty
12.05.2025 12:29
Akcie farmaceutických společností po celém světě dnes klesají poté, co americký prezident Donald Trump oznámil, že plánuje nařídit snížení cen léků na předpis v USA tak, aby se vyrovnaly s cenami v jiných vyspělých zemích.
Letošní rok je pro americkou energetiku náročný. Ale i tak je jedna část tohoto sektoru stále atraktivní
12.05.2025 6:07
I když byl minulý měsíc pro energetický sektor celkově turbulentní, našlo se v něm několik světlých míst, a to zejména u společností, které nabízejí atraktivní dividendy.
Hartnett: Růst amerických akcií končí, dejte přednost dluhopisům
09.05.2025 16:06
Ohromujícímu růstu amerických akcií je pravděpodobně konec, i když USA podnikají kroky k obchodním jednáním, uvádí Michael Hartnett z Bank of America.
Americké akcie rostly po komentářích Donalda Trumpa
08.05.2025 22:01
Hlavní zámořské indexy zaznamenaly růstový den, který byl odstartován prohlášeními z oválné pracovny Bílého domu. Donald Trump dnes oznámil první obchodní dohodu o clech, a to konkrétně se Velkou Británií.

Monitoring médií
Technologie Platby nositelnou elektronikou, tedy nejčastěji mobilem či hodinkami, tvoří v ČR již přes polovinu všech transakcí. Kartu do terminálu zasouvá v ČR jedno procento lidí.
Transport a logistika: NOVÁ ARCHITEKTURA PŘÍSTAVU NEOM
Přístav nacházející se v průmyslovém městě Oxagon je součástí ambiciózního megaprojektu Neom na vytvoření námořního a logistického centra nové generace v severozápadní části Saúdské Arábie.
V květnu vám přinášíme nový díl pravidelného přehledu SporoInvestor, který sleduje aktuální možnosti spoření a investování. Zaměřujeme se na vývoj úrokových sazeb u spořicích účtů, termínovaných vkladů a stavebního spoření, stejně jako na nabídky důchodového spoření, podílových fondů, dluhopisů a zlata.
Původem česká kyberbezpečnostní společnost Avast se v roce 2022 v transakci za 8,6 miliardy dolarů definitivně spojila s americkým konkurentem NortonLifeLock.
Jeden z nejcitovanějších vědců v oboru AI Tomáš Mikolov na jaře odešel z ČVUT. V otevřeném rozhovoru popisuje důvody i zkušenosti z ciziny. Začátkem března oznámili přední český expert na umělou inteligenci Tomáš Mikolov a podnikatel Jaroslav Beck, že zakládají nový startup BottleCap AI.
Dnes je to presne rok odvtedy, čo sa Robert Fico stal obeťou atentátu. Počas výjazdového rokovania v Handlovej ho zasiahli 4 guľky z pištole, z ktorej strieľal dôchodca Juraj Cintula.
Anotace:{[p class="anot2017"]}Náš školní vzdělávací program navíc v současnosti v mnohém odpovídá inovovanému rámcovému vzdělávacímu programu základních škol," říká ředitel Základní školy Jižní v Praze Daniel Kaiser.
Týdeník Echo: Dopisy @ maily
Vybíráme z dopisů, mailů, komentářů a ohlasů, které jste nám poslali poštou, respektive napsali na mailovou adresu redakce@echo24.cz. AD Ukrajina nebrání žádnou Evropu, Echoprime.