Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ0,00
KB0,00
PKN107,9108,2-1,92
Msft-0,13
Nokia5,8665,921,16
IBM1,10
Mercedes-Benz Group AG57,5857,60,89
PFE0,40
14.02.2026 2:04:00
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 13.02.2026 21:59:16
BR AAA Clo (NASDAQ Cons)
Poslední obchod Změna (%) Změna (USD) Objem obchodů (USD)
51,87 -0,04 -0,02 22 665 664
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 13.02.2026
11:08Trumpova administrativa pracuje na zúžení svých širokých cel na ocelové a hliníkové výrobky, které jsou pro firmy obtížné vypočítat a které Evropská unie chce v rámci své probíhající obchodní dohody s USA omezit
(Bloomberg)
10:42Zástupci administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa ve čtvrtek podepsali finální obchodní dohodu s Tchaj-wanem, která potvrdila 15procentní clo na dovoz většiny zboží z Tchaj-wanu do Spojených států a zároveň zavázala Tchaj-pej k plánu na zrušení nebo snížení dovozních cel na téměř všechno americké zboží (ČTK)
8:02Zástupci administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa ve čtvrtek podepsali finální obchodní dohodu s Tchaj-wanem, která potvrdila 15procentní clo na dovoz většiny zboží z Tchaj-wanu do Spojených států a zároveň zavázala Tchaj-pej k plánu na zrušení nebo snížení dovozních cel na téměř všechno americké zboží (ČTK)
 12.02.2026
11:00Čína sníží maximální clo na dovoz mléčných produktů z Evropské unie na 11,7 %, oznámilo dnes ministerstvo obchodu v Pekingu. Uzavřelo tak antidumpingové vyšetřování, které zahájilo v roce 2024. Koncem loňského roku Čína zavedla prozatímní cla od 21,9 do 42,7 %. Snížená cla začnou platit od pátku 13. února, informuje agentura Reuters (ČTK)
9:04

Roční výhled skupiny KBC pracuje s očekáváním pro čistý úrokový výnos nejméně 6,73 mld. EUR (konsensus Bloomberg 6,55 mld. EUR), cost to income ratio kolem 40 % (kons. Bloomberg 42,4 %)

8:58

Skupina KBC oznámila silné výsledky. Čistý úrokový výnos za 4Q25 dosáhl 1,61 mld. EUR při oček. dle Bloomberg 1,57 mld. EUR, čisté příjmy 1,00 mld. EUR při oček. 977,7 mil. EUR, z toho Belgie 674 mil. EUR nad oček. 622,3 mil. EUR, Česko 231 mill. EUR nad oček. 218,5 mil. EUR, očištěný zisk na akcii 2,44 EUR při kons. dle Bloomberg 2,39 EUR

 03.02.2026
11:24Prodej ojetých aut na českém trhu v lednu meziročně klesl o 13,5 procenta na 51.457 vozů. Průměrná prodejní cena vzrostla o 13,3 procenta na 323.500 korun. Proti loňskému prosinci to znamená zvýšení o tři procenta. Vyplývá to z analýzy skupiny Aures Holdings, která provozuje autobazary AAA Auto a Mototechna (ČTK)
10:02Indický referenční akciový index Nifty 50 vzrostl v úterý o 3 % poté, co Nové Dillí a Washington oznámily dlouho očekávanou obchodní dohodu, která sníží reciproční cla na Indii z 25 % na 18 %
 28.01.2026
10:36Mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová uvedla, že její vláda pozastavila dodávky ropy na Kubu. Odmítla však, že by tak učinila pod tlakem Spojených států. Informovala o tom dnes agentura AP. Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa podle dřívějších zpráv médií zvažuje námořní blokádu Kuby, aby ostrovní zemi zcela odřízla od přísunu ropy a vynutila si změnu tamního režimu
(ČTK)
 22.01.2026
8:03Americké akcie zaznamenaly zisky poté, co v úterý citelně poklesly v důsledku eskalace situace kolem Grónska, které chce americký prezident Donald Trump získat pro USA. Zpevnil také dolar. Trump nejprve na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu prohlásil, že ve své snaze anektovat Grónsko nepoužije sílu. Později uvedl, že se domluvil se šéfem NATO Markem Ruttem na rámci budoucí dohody o Grónsku a regionu. Ostrov je autonomní součástí Dánského království, jež je stejně jako USA členem NATO. Trump to po jednání ve švýcarském Davosu, které označil za velmi produktivní, oznámil na sociální síti Truth Social s tím, že díky tomu nezavede dodatečná cla vůči osmi evropským zemím
 21.01.2026
22:03Wall Street závěr: DJIA +1,2 %, SPX 500 1,2 %, Nasdaq Composite 1,2 %
(Bloomberg)
 19.01.2026
15:35Americké výhrůžky zavedením dalších cel v souvislosti s Grónskem oslabují transatlantické partnerství a nesou v sobě riziko další eskalace. Na tiskové konferenci to dnes řekl německý kancléř Friedrich Merz. Reagoval tak na oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že hodlá od 1. února uvalit dodatečné clo deset procent na evropské země, které se postavily proti jeho přání získat Grónsko. Podle Merze bude EU reagovat rozvážně a přiměřeně (ČTK)
7:57Americký prezident Donald Trump o víkendu oznámil, že od 1. února zavede kvůli Grónsku desetiprocentní clo na zboží z Dánska, Norska, Švédska, Francie, Německa, Británie, Nizozemska a z Finska. Clo bude podle něj v platnosti, dokud se Spojeným státům nepodaří uzavřít dohodu o koupi tohoto arktického ostrova. Pokud dohoda nebude hotová do 1. června, zvýší se clo od tohoto data na 25 procent (ČTK)
 16.01.2026
16:32Společnost Energo Holding podnikatelky Aidy Peričové, která vlastní mimo jiné Skiaerál Plešivec v Krušných horách, kupuje od německé společnosti SEFE prodejce energií Vemex Energie. Spojení posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
(ČTK)
10:23Clo ve výši 25 % uvalené ve středu americkým ministerstvem obchodu na některé špičkové polovodiče z důvodu národní bezpečnosti je podle představitele Bílého domu pouze ‚první fází‘ opatření na ochranu tohoto sektoru. Po probíhajících jednáních s dalšími zeměmi a firmami mohou následovat i další oznámení (Reuters)
8:49Belgická KBC Group dnes dokončila nákup podílu 98,45 procenta ve slovenské bance 365.bank od finanční skupiny J&T Finance Group za 708 milionů eur, tedy zhruba 17,2 miliardy . Dohoda, která byla oznámena 15. května 2025, nyní získala schválení všech příslušných orgánů a byla oficiálně uzavřena (ČTK)
 15.01.2026
8:23Americký prezident Donald Trump ve středu podepsal prohlášení zmiňující obavy o národní bezpečnost kvůli dovozu polovodičů, součástí dokumentu je i 25procentní clo na dovoz pokročilých čipů, jako jsou Nvidia H200 a AMD MI325X (ČTK)
 14.01.2026
9:31Čínské celní úřady tento týden informovaly celní agenty, že čipy umělé inteligence Nvidia H200 nesmí být do země dováženy
(Reuters)
 08.01.2026
16:20Paramount Skydance znovu potvrdila svou nabídku na převzetí společnosti Warner Bros. Discovery za 30 dolarů za akcii. Firma trvá na tom, že její nepřátelský návrh je výhodnější než nabídka Netflixu, a to i přes opakovaná odmítnutí ze strany představenstva Warner Bros
(Bloomberg)
 07.01.2026
12:12Skupina Aures Holdings, která provozuje autobazary AAA Auto a Mototechna, loni prodala 111.419 ojetých aut, což je o 2,5 procenta meziročně více. Jde o nejvyšší prodej za 34 let existence firmy. Na trhu v Česku skupina prodala 61.272 vozů (ČTK)
 25.12.2025
15:33Americké clo na dovoz způsobilo chaos v kožedělném průmyslu. Náklady na výrobu a dopravu prudce vzrostly, protože většina zpracování probíhá v zahraničí. Firmy přesouvají výrobu z Číny, ale čelí novým clům a zpožděním. Ceny koženého zboží se zvýšily a očekává se jejich růst až o 22 % v příštích dvou letech kvůli clům, inflaci a nedostatku surových kůží. Značky jako Twisted X či Chanel již zdražily, což potvrzuje dlouhodobý tlak na náklady (CNBC)
13:41Evropská unie odsoudila rozhodnutí USA zakázat vstup pěti osobám, včetně bývalého eurokomisaře Thierryho Bretona, kvůli údajnému cenzurování spojenému s Aktem o digitálních službách (DSA). Washington tvrdí, že tito lidé nutili americké platformy potlačovat názory, zatímco EU označuje krok za útok na demokratické hodnoty a digitální suverenitu. Spor zdůrazňuje rostoucí napětí mezi Evropou a USA ohledně regulace technologií a svobody projevu (CNBC)
12:12Dvě třetiny německých učitelů a také žáků získávají s koncem roku přístup ke školnímu chatbotu Telli, který pohání umělá inteligence (AI). Tvůrci i úřady si od něj slibují, že Telli pomůže učitelům ve výuce a dětem s pochopením a procvičením probírané látky. Bavorská veřejnoprávní stanice Bayerischer Rundfunk (BR) uvedla, že je to poprvé, co německé školy nabídnou AI nejen učitelům, ale také školákům (ČTK)
 22.12.2025
17:13Rusko za letošní rok zvýší vývoz plynu potrubím do Číny proti loňsku o 25 procent na 38,7 miliardy metrů krychlových. S odkazem na svůj zdroj to dnes uvedla agentura Reuters. V listopadu navíc Rusko vyvezlo do Číny rekordní objem zkapalněného zemního plynu (LNG), a to navzdory sankcím, které na Rusko uvalily západní státy za jeho vojenskou invazi na Ukrajinu
(ČTK)
11:11Čína uvalí prozatímní clo na některé mléčné výrobky dovážené z Evropské unie. Je to reakce na antisubvenční vyšetřování, které Brusel zahájil před více než rokem a které se týkalo i České republiky. Cla budou v rozmezí 21,9 až 42,7 procenta a vybírat se začnou od úterý. S odkazem na čínské ministerstvo obchodu to dnes uvedla agentura Reuters (ČTK)
8:26

Čína uvalí předběžné clo na některé mléčné produkty z EU od 23.12.

(Bloomberg)
 16.12.2025
15:34

Čína dnes snížila cla na dovoz vepřového masa ze zemí EU z 15,6 - 62,4 % na 4,9 - 19,8 %. Předchozí vyšší sazby uvalené v září představovaly předběžné clo, které dovozci platili po dobu vyšetřování. Rozdíl mezi sazbami z částek, které dovozci zaplatili od září, jim bude vrácen

(ČTK)
14:18Amazon propustí v Lucembursku v nadcházejících týdnech 370 lidí, což představuje přibližně 8,5 % z celkových 4 370 tamních zaměstnanců. Toto propouštění je
největším v Lucembursku s 680 tisíci obyvateli za nejméně dvě desetiletí (Bloomberg)
 12.12.2025
12:56Mezinárodní skupina EP Equity Investment Daniela Křetínského koupila skupinu autobazarů Aures Holdings, která zastřešuje značky AAA Auto a Mototechna. Prodávajícím je fond Abris Capital Partners a další akcionáři (ČTK)
 25.11.2025
12:17Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil firmě ČSOB Leasing z belgické skupiny KBC odkup české pobočky firmy Business Lease, která se zaměřuje na operativní leasing a správu vozových parků (ČTK)

Zpravodajství BR AAA Clo
Víkendář: Existuje evropská dluhopisová páka na Spojené státy?
14.02.2026 9:05
Paola Subacchi a Paul van den Noord na stránkách VoxEU píší o tom, zda by v Evropě držené americké dluhopisy v hodnotě 12,6 bilionu dolarů mohly být použity jako páka v případě zhoršení vztahů s Washingtonem.
13.02.2026 22:02
Index spotřebitelských cen CPI v lednu rostl 2,4% tempem, zatímco analytický konsensus předpovídal 2,5% růst. Toto číslo by v předešlých měsících přineslo na trhy růst, ale vzhledem k nervozitě v posledních dnech to na Wall Street stačilo na pouhé zastavení poklesů.
Perly týdne: Kryptozima a čínská AI strategie
13.02.2026 14:22
Ekonom Mohamed El-Erian hovořil na Yahoo Finance o svém pohledu na rotaci od technologických akcií ke zbytku trhu a na reformu americké centrální banky.
Traders Talk: Trhy dále klesají. Kde hledat příležitosti a co může trend otočit
13.02.2026 12:38
Americké trhy mají za sebou slabší týden po kombinaci silných dat z trhu práce a pokračující rotace z technologických titulů do defenzivnějších sektorů.
Po výprodeji má šanci trhy uklidnit inflace. Nervozita kolem technologií však neutuchá
13.02.2026 12:08
Po včerejším výplachu na Wall Street se evropské akcie přece jen drží o něco lépe. Klíčové indexy jsou na tom smíšeně, když AEX (+0,4 pct) slušně koriguje ztráty, těsně v zeleném se nacházejí DAX či FTSE100 a CAC40 či jižní křídlo obchodují v červeném.
CSG má investiční rating, Amazon vynesl své satelity do vesmíru a evropské futures jsou v zeleném
13.02.2026 8:51
Czechoslovak Group dostala investiční rating od Moody's. OpenAI varovala před svým čínským konkurentem DeepSeek a valuace amerického start-upu Anthropic prudce vzrostla spolu s investičním zájmem o umělou inteligenci.

Monitoring médií
mluvčí 1, -------------------- Pátá hodina a s ní zprávy. ČT24. Hezké ráno. Americká vládní Agentura pro ochranu životního prostředí včera odstoupila od vědeckého stanoviska, že emise skleníkových plynů ohrožují lidské zdraví a odstranila tak základ pro federální klimatické předpisy.
Mléčné produkty z Evropské unie budou mít snazší cestu do Číny. Ministerstvo obchodu v Pekingu snížilo maximální clo na jejich dovoz na 11,7 procenta.
Zástupci administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa ve čtvrtek podepsali finální obchodní dohodu s Tchaj-wanem, která potvrdila 15procentní clo na dovoz většiny zboží z Tchaj-wanu do Spojených států a zároveň zavázala Tchaj-pej k plánu na zrušení nebo snížení dovozních cel na téměř všechno americké zboží.
Zástupci administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa ve čtvrtek podepsali finální obchodní dohodu s Tchaj-wanem, která potvrdila 15procentní clo na dovoz většiny zboží z Tchaj-wanu do Spojených států a zároveň zavázala Tchaj-pej k plánu na zrušení nebo snížení dovozních cel na téměř všechno americké zboží.
...pro tchajwanskou ekonomiku a průmysl, aby se přizpůsobily změnám a prošly významnou transformací,“ napsal tchaj-wanský prezident Laj Čching-te na Facebooku.
Zástupci administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa ve čtvrtek podepsali finální obchodní dohodu s Tchaj-wanem, která potvrdila 15procentní clo na dovoz většiny zboží z Tchaj-wanu do Spojených států a zároveň zavázala Tchaj-pej k plánu na zrušení nebo snížení dovozních cel na téměř všechno americké zboží.
Washington – Zástupci administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa ve čtvrtek podepsali finální obchodní dohodu s Tchaj-wanem, která potvrdila 15procentní clo na dovoz většiny zboží z Tchaj-wanu do Spojených států a zároveň zavázala Tchaj-pej k plánu na zrušení nebo snížení dovozních cel na téměř všechno americké zboží.
mluvčí 1, -------------------- Zvládli tradičně je tady snaha hospodárněji nakládat s energiemi na provoz domácností. Snaha ušetřit na potravinách a deklarace méně chodit do restaurací, méně tam utrácet, dá se říci, že tyto položky, tedy energie, restaurace a potraviny se objevily na vrcholu toho pomyslného žebříčku.