Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Šéfové 13 velkých bank vyzvali britského premiéra, aby neprosazoval škodlivé regulační kroky

ČTK: Šéfové 13 velkých bank vyzvali britského premiéra, aby neprosazoval škodlivé regulační kroky

24.3.2009 16:24
Autor: ČTK

Londýn (ČTK) - Šéfové 13 velkých bank z Evropy, USA, Asie a Afriky dnes na schůzce v Londýně vyzvali britského premiéra Gordona Browna, aby na nadcházejícím summitu G20 neprosazoval krátkodobá regulační opatření, která by mohla podkopat ekonomické oživení. Kromě otázek změn regulačního systému se na dnešní schůzce mluví i o nutnosti zabránit protekcionistickým krokům, sdělil mluvčí bank.

Krátkodobě cílené zásahy by podle bankéřů podkopaly ekonomické oživení a ohrozily střednědobé reformní cíle. Jedním z hlavních projednávaných témat na schůzce bylo, jak v dlouhodobějším horizontu reformovat regulační systémy tak, aby byl zajištěn náležitý "makro" dohled nad všemi systémově důležitými finančními institucemi.

Setkání se účastní šéf německé Deutsche Bank Josef Ackermann, místopředseda správní rady americké banky Citigroup William Rhodes, ředitel banky Goldman Sachs International Richard Gnodde nebo prezident a generální ředitel největší japonské banky Mitsubishi UFJ Financial Group Nobuo Kurojanagi. Dále jsou zde zástupci bank JPMorgan Chase, Santander, Barclays, BNP Paribas, UniCredit, Standard Chartered nebo jihoafrické Standard Bank International.

Brown se s bankéři setkává před klíčovým summitem skupiny nejvyspělejších zemí G20, který se bude konat 2. a 3. dubna v Londýně. Hlavním tématem summitu bude snaha najít způsoby, jak se vyrovnat s nynější finanční krizí a ekonomickou recesí.


Váš názor
 • RE: nový úpis akcií
  24.3.2009 21:54

  Banka zvyšuje akciový kapitál (není divu) a tak Vám dává možnost využít toho že jste již akcionářem, dříve než je nabídne komukoliv "na ulici". Využijte, pokud chcete zachovat svůj procentní podíl ve společnosti a nabízená cena je dobrá, nevyužijte, pokud chcete snížit svůj podíl nebo je cena příliš vysoká. Není to rozdělení banky na dvě divize, to by Vám přišly dva výpisy vždy s jiným kódem akcie (ISIN). Pro detaily mi zavolejte. 732 455 911
  • Re: RE: nový úpis akcií
   25.3.2009 12:46

   Děkuji Vám moc za vysvětlení. Dnes mi to samé řekli ve Fiu. Úpis je v současnosti nevýhodný jak na straně kurzu, tak na straně poplatků.
   radek5
 • Nový úpis akcií
  24.3.2009 20:42

  Ahoj, prosím o info. Nakoupil jsem akcie Royal Bank of Scot. a teď mi z Fia přišlo toto: Společnost Royal BK of Scotland dává možnost úpisu nových akcií společnosti. Práva jsou přepočteny v poměru 7:3 (Za 7 akcií klient získá 3 upisovací práva). Právo ISIN: GB00B60SSF69 (s právy se neobchoduje a nevyužitá práva budou vyřazena). Ex date: 17.03.2009 Úpisovací poměr: 1 právo/1 nová akcie Úpisovaní cena: 0,3175 GBP Nová akcie: ISIN GB0007547838 Co to pro mě znamená? Jen nové akcie za vyšší než tržní cenu nebo něco jniného?? Nedávno proběhla zpráva, že se banka hodlá rozdělit na divizi bankovní a divizi investiční. To by mohlo být ono?? Pokud se banka rozdělí, tak chci mít hlavně ty akcie, které patří k investiční divizi. radek5
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data