Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Orco svolává mimořádnou valnou hromadu, akcie padají přes 18 %

Orco svolává mimořádnou valnou hromadu, akcie padají přes 18 %

31.8.2009 10:33

Developerská společnost Orco Property Group oznámila, že svolává na 15. září mimořádnou valnou hromadu akcionářů. Jedním z bodů, o nichž mají podílníci Orca hlasovat bude podle programu i navyšování kapitálu formou vydání nových akcií. Titul v Praze reaguje pádem přes 18 %.

Valná hromada by podle pozvánky vydané společností Orco měla projednat možnost navyšování kapitálu až o 500 milionů eur. Zároveň byl mělo dojít i k hlasování o navýšení kapitálu společností Colony Capital vydáním nových akcií a warrantů až za 80 milionů eur. Dalším bodem programu mimořádné valné hromady bude i hlasování o tom, zda má firma dál pokračovat ve své činnosti.
 
Povinnost svolat mimořádnou valnou hromadu pro Orco vyplynula z lucemburského práva, když za první poletí čistá ztráta firmy dosáhla 199,9 milionů eur. Jelikož výše kumulovaných ztrát přesáhla 75 % vlastního jmění společnosti, musí podle zákona mimořádná valná hromada - svolaná do 2 měsíců - rozhodnout o další existenci firmy.

Další vývoj osudu developera, který je od března v půlročním režimu soudní ochrany před věřiteli a prodělává restrukturalizaci, dnes znepokojil investory, což již mělo za následek pozastavení obchodování s tímto titulem na budapešťské burze. V Praze Orco ztrácí i více než 18 % až na 215 korun.


Váš názor
  • Čistej děs
    31.8.2009 14:24

    hlavně že tam Ott zůstal...
    bobo
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data