Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČSA: Novým předsedou dozorčí rady se stal Václav Novák, bývalý šéf Vítkovic

ČSA: Novým předsedou dozorčí rady se stal Václav Novák, bývalý šéf Vítkovic

14.9.2009 13:15
Autor: ČTK

Praha (ČTK) - Mimořádná valná hromada Českých aerolinií dnes vyměnila polovinu z dvanáctičlenné dozorčí rady firmy. Novým předsedou rady se místo Ivana Kočárníka stal Václav Novák (53), který v minulosti vedl například společnost Vítkovice. Po skončení hromady to oznámil jeden ze členů rady Tomáš Uvíra.

Z dozorčí rady hromada odvolala kromě Ivana Kočárníka a Ivany Řápkové, kteří se již v pátek svých funkcí vzdali, také Jana Bürgermeistera, Ivana Foltýna, Petra Poláka a Pavla Škváru. Novými členy jsou kromě Nováka, Miroslav Zámečník, Zdeněk Šmejkal, Pavel Fuchs, Michal Mejstřík a Vladimír Bail.

Ve funkcích členů dozorčí rady zůstali Tomáš Uvíra, Roman Boček, Jaroslav Lorenc, Dušan Horák, Tomáš Brabec a Radomil Kratochvíl.

Obměna měla podle záměru ministerstev financí a dopravy přivést do rady krizové managery, kteří napomohou restrukturalizaci firmy. Ta se potácí nad propastí, za pololetí vykázala ztrátu 1,8 miliardy korun.


Váš názor
  • Blahopřeju!
    15.9.2009 15:10

    Jedna banda vystřídala druhou. Staré Vítkovice jedou! Pan Bail je zřejmě odborníkem na veškerou dopravu, protože minulý týden se stal výkonným ředitelem Tatry Kopřivnice?! Je mi těchto dvou podniků a jejich zaměstnanců upřímně líto. Také lituji sám sebe jako daňového poplatníka a častého pasažéra ČSA!
    jirka
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba