Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Topolánek: Pokud nezměníme energetickou koncepci, plynovou krizi si zasloužíme

Topolánek: Pokud nezměníme energetickou koncepci, plynovou krizi si zasloužíme

19.10.2009 15:28
Autor: mediafax

PRAHA (MEDIAFAX) - Předseda ODS Mirek Topolánek na tiskové konferenci upozornil, že schvalování nové energetické koncepce na dnešním zasedání vlády je klíčové. Topolánek se obává, že beze změn by hrozilo nejen Česku, ale i celé Evropě opakování plynové krize, což si státy bez nové koncepce podle něj zaslouží.

"Po vyřešení krize ze začátku letošního roku jsem nejen na české, ale i evropské půdě předvídal opakované problémy s plynovou krizí. Pokud se totiž Evropská unie a pro nás speciálně Česká republika na takovéto situace nepřipraví, tak si je v podstatě i zaslouží," vysvětlil Topolánek.

Předseda ODS upozornil rovněž na to, že Česká republika by při novém propuknutí plynové krize vydržela se svými zásobami měsíc.

Topolánek ocenil, že jeho vláda v rámci českého předsednictví prosadila na evropské půdě tématiku energetické bezpečnosti jako problém číslo jedna. "Diskuse se nevede pouze na úrovní Evropské komise, ale začíná se přenášet do konkrétních projektů a tak je to správně," dodal Topolánek.

Návrh nové energetické koncepce státu předpokládá zvýšení podílu jaderné energie na českém energetickém trhu z 15 procent až na 25 procent, a to do roku 2050. Koncepce počítá také s dostavbou bloků jaderných elektráren Dukovany a Temelín.


Váš názor
 •  
  20.10.2009 9:39

  Konečně asi začínáme chápat,že to bez jádra nepůjde. Vítr také někdy nefouká, sluníčko nesvítí a zelený nám kilovaty nedodají. Když vidím tu naši krásnou krajinu ,jsem na rozpacích , čím jí znetvořujeme víc. Jsou ošklivější chladící věže Temelína , nebo ty větrníkové hlučné nestvůry , nebo mnoha hektarové plochy fotoelektráren. Ty věže toho až tak moc nehyzdí.S novou energetickou koncepcí je třeba jednat rychle, než do toho zase začnou mluvit odborníci na biomasu a ochránci broukem sežraných šumavských lesů. Už by se mohl najít někdo,kdo se tim zeleným neonacistům vzepře a za ty škody je potrestá.
  Brousík
 • Já na bráchu, brácha na mě
  19.10.2009 20:37

  Asi má pan Topolánek pravdu. O energetiku se najednou ale asi tolik zajímá hlavně proto, že náměstka ministra průmyslu pro energetiku dělá jeho kamarád z Ostravy, kterého tam pomohl dosadit, pan Huner. Ten tuto svou koncepci potřebuje za peníze ČEZ (je jejich bývalým, ne zcela bezvýznam, zaměstnancem) prosadit.
  Karel Havel
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  ČasUdálost
  10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
  14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
  16:00USA - Prodeje starších domů