Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Czech Coal: Nejvyšší soud ČR zamítl dovolání United Energy

Czech Coal: Nejvyšší soud ČR zamítl dovolání United Energy

06.01.2010 15:33
Autor: 

Nejvyšší soud České republiky zamítl dovolání společnosti United Energy, a.s., kterým se domáhala určení neplatnosti výpovědi smlouvy na dodávky uhlí od skupiny Czech Coal. Proti tomuto rozhodnutí, kterým byl uzavřen několikaletý soudní spor, již není přípustný opravný prostředek.

Skupina Czech Coal společnosti United Energy, a.s. (UE), která provozuje teplárnu v Komořanech, řádně vypověděla smlouvu o dodávkách hnědého uhlí v roce 2006. UE podala žalobu na určení neplatnosti výpovědi a trvala na uložení povinnosti dodávat komořanské teplárně uhlí. Krajský soud v Ústí nad Labem v roce 2007 tuto žalobu zamítl a jeho rozhodnutí potvrdil poté v roce 2008 také Vrchní soud v Praze. Společnost UE se následně obrátila dovoláním na Nejvyšší soud České republiky, který jej na konci roku 2009 odmítl.

Skupina Czech Coal zahrnuje obchodníka s energetickými komoditami společnost Czech Coal a.s., která obchoduje především s hnědým uhlím, elektrickou energií a povolenkami na emise skleníkových plynů. Dále ji tvoří Litvínovská uhelná a.s. spravující největší uhelné ložisko v ČR, Vršanská uhelná a.s. s životností zásob v rámci stávajících územních limitů až do roku 2058, Czech Coal Services a.s., poskytující sdílené služby těžebním společnostem, a řada dalších obslužných společností. Do skupiny byla loni organizačně včleněna také společnost REN Power CZ a.s., významný investor do obnovitelných zdrojů energie, a společnost FitCraft Production a.s., která je předním domácím výrobcem fotovoltaických systémů.

(Tisková informace Czech Coal)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, m/m
9:00CZ - Průměrná mzda, reálný růst, y/y
9:30CZ - Nezaměstnanost
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Průmyslové objednávky, m/m