Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
RWE připravuje nabídku dodávek proudu pro domácnosti

RWE připravuje nabídku dodávek proudu pro domácnosti

22.02.2010 12:40
Autor: ČTK

Praha (ČTK) - Skupina RWE, která od začátku roku dodává elektřinu zejména velkým zákazníkům, nově připravuje i nabídku dodávek proudu pro domácnosti. Uvedl to dnes server Euro.cz.

"Vstoupit na trh s elektrickou energií i v České republice považujeme za logický krok, protože RWE vyrábí čtyřikrát více elektřiny, než spotřebuje celá Česká republika, a obchoduje čtyřikrát více elektřiny než ČEZ," uvedl pro Euro.cz mluvčí RWE Martin Chalupský.

Podle šéfa RWE v České republice Martina Herrmanna, kterého citoval server novinky.cz, chce firma v Česku získat v příštích letech dvouciferný podíl na trhu s elektřinou.

Druhý největší výrobce elektřiny v Evropě hodlá v ČR fungovat nejen jako alternativní dodavatel elektřiny, ale také jako její producent. V Mochově u Prahy připravuje stavbu paroplynové elektrárny o výkonu 1000 megawattů, která by měla dodávat elektřinu do sítě v roce 2014.

Společnosti skupiny RWE v ČR organizačně patří pod RWE AG, která je matkou celého koncernu. Řídící společností v České republice je společnost RWE Transgas, jejíž hlavními obchodními aktivitami jsou dovoz zemního plynu a obchod se zemním plynem.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.02.2026
9:05Víkendář: Existuje evropská dluhopisová páka na Spojené státy?
13.02.2026
22:02Wall Street konečně přerušila pokles  
17:12Rozvíjející se trhy a rotace od Spojených států
15:45Americký cloud vládne Evropě. Tržní podíl domácích hráčů je pod 15 procenty
14:57Inflace v zámoří dál ustupuje, prostor pro nižší sazby se zvětšuje
14:22Perly týdne: Kryptozima a čínská AI strategie
12:38Traders Talk: Trhy dále klesají. Kde hledat příležitosti a co může trend otočit
12:08Po výprodeji má šanci trhy uklidnit inflace. Nervozita kolem technologií však neutuchá  
11:38Česká inflace klesá kvůli energiím, rozevírají se nůžky uvnitř služeb
10:08Rivian překvapil investory: hlásí první roční hrubý zisk a razantně navýší dodávky
8:52Rozbřesk: Koruna čeká na finální výsledek inflace, averze k riziku před americkou inflací roste a pomáhá dolaru
8:51CSG má investiční rating, Amazon vynesl své satelity do vesmíru a evropské futures jsou v zeleném  
6:01BlackRock věří rozvíjejícím se trhům, Gabeli Funds považuje valuace technologií za rozumné
12.02.2026
22:02Americké akciové indexy čelí výprodejům  
17:21CSG získává investiční rating Baa3 od Moody's, výhled zůstává stabilní
17:17Zlato, akcie a vliv AI na bezpečné přístavy
16:06Výsledky Nebiusu skončily pod odhady Wall Street, neocloudová firma ale slibuje silný rok
15:32Obchodní dohoda mezi EU a Indií: Dopady na Česko a Evropu
13:52Krugman o kryptoměnách, prodávání Ameriky a novém zlatu
12:15Čína se zbavuje amerických dluhopisů, trh je však absorbuje a zůstává stabilní

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data