Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Reforma finanční regulace... denní přehled Trhy, data, výsledky

    Reforma finanční regulace... denní přehled Trhy, data, výsledky

    25.06.2010 18:22
    Autor: Research, Patria Finance

    ČR:
    ERSTE - Podle rakouské centrální banky prokázal poslední zátěžový test tamních bank určité zlepšení, kapitálový polštář bankovního sektoru však stále není dostatečný. Očekává, že poměr Tier 1 bude do konce příštího roku dále klesat, pro šestici největších bank na 8 %, pro celý bankovní sektor pak na 8,7 %.


    Evropa:
    Čistý zisk britské stavební společnosti Berkeley Group Holdings klesl ve fiskálním roce 2010 meziročně o 7,5 % na 80 mil. GBP při tržbách o objemu 615 mil. GBP. Čísla byly lepší než očekával trh díky stabilizaci cen nemovitostí na jihovýchodě Anglie. Společnost nevyplatí dividendu, zdroje naopak použije k nákupu dalších pozemků. Akcie jsou mírně v plusu.


    USA:
    Společnost Oracle (22,86 USD, 2,88%) vydělala ve fiskálním 4Q10 bez jednorázových položek 60 centů na akcii, čímž předčila trhem očekávaných 54 centů. K výsledku přispěla do velké míry akvizice společnosti Sun Microsystems , která podpořila prodeje databázové a serverové architektury. Prodeje nových softwarových licencí, indikátor budoucí výkonnosti, vzrostly meziročně o 14 % na 3,1 mld. USD.

    Američtí zákonodárci schválili největší reformu finanční regulace od dob Velké hospodářské krize. Stěžejními body jsou: vyčlenění swapových operací do samostatně kapitalizovaných dceřiných společností, s výjimkou operací v zájmu klientů a za účelem zajištění; velká část OTC derivátových obchodů bude procházet clearingovými institucemi nebo přímo burzami; účast v private-equity a hedgových fondech nesmí překročit 3 % z kapitálu fondu ani Tier 1 kapitálu banky; vznikne agentura pro ochranu spotřebitelů; nová legislativa donutí některé instituce navýšit kapitál a především omezí tzv. proprietary trading bankám, které jsou pojištěny u FDIC, nejedná-li se o služby ve prospěch klientů. Akcie bank reagují na oznámení pozitivně.

    Růst HDP v Q1 byl revidován ze 3,0 % na 2,7 %. První odhad přitom dokonce uváděl 3,2 %. Znatelná revize postihla zejména spotřebu domácností, kde byl růst snížen z 3,5 % na 3,0 %.

    Revize naopak pomohla indikátoru spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity, když zvýšila jeho červnovou hodnotu ze 75,5 na 76 bodu. V květnu jeho hodnota činila 73,6 bodu.


    Ostatní:
    Výměna na postu australského premiéra dává příslib, že nedávno ohlášená "superdaň" na zisky těžařů dozná několika změn. Původní koncept v podobě 40% daně na zisky převyšující 6% návratnost investic by se dle návrhů těžařů neměl vztahovat na již zahájené projekty, bez změny pravděpodobně nezůstanou ani navrhované sazby. Případná dohoda by měla podpořit i australský M&A trh.

    Japonská banka Mizuho Financial údajně plánuje emisi až 6 mld. nových akcií na posílení kapitálu.


    Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na trzích a přehled očekávaných událostí následujícího obchodního dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.

     


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    17.08.2026
    8:49Rozbřesk: Natahující se blízkovýchodní konflikt zvyšuje inflační rizika, jak bude vypadat náš alternativní scénář?
    8:46Napětí na Blízkém východě přetrvává a Stripe sází na AI  
    6:03Zvedání sazeb v USA a skutečná „povaha inflace“
    16.08.2026
    8:48Víkendář: Během posledních 150 let už přišly velké vlny inovací. A růst produktu na hlavu se stále držel kolem 2 %
    15.08.2026
    8:46Víkendář: Přichází „exploze inteligence“?
    14.08.2026
    22:00Trhy lehce korigovaly ze včerejších maxim  
    17:08Rizikové režimy amerického akciového trhu. Kde se nacházíme nyní?
    16:10SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
    16:07Applied Materials: Silná čísla nestačí, když je laťka nastavená příliš vysoko  
    15:50Americká vláda si půjčuje nejdráže za čtvrt století. Trh ztrácí trpělivost s vysokými deficity  
    15:25SAB Finance a.s.: Ekonomické výsledky za první pololetí 2026
    14:55Reálně hrozilo, že by se ze Spojených států nakonec stala socialistická země
    14:31Čínské automobilky dobývají svět. Slábnoucí domácí poptávka urychluje jejich expanzi do Evropy
    13:45Nubank překonala hranici 1 miliardy dolarů zisku. Teď musí ukázat, že růst úvěrů nepřeroste riziko  
    13:08Růst ekonomiky EU ve druhém čtvrtletí zrychlil na 0,5 %, potvrdil Eurostat
    12:25Perly týdne: Jak moc se americká politika točí kolem Trumpových nálad
    10:43Dvojnásobný nárůst. OpenAI směřuje k ročním tržbám přes 40 miliard dolarů
    9:55MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení k dluhopisům
    9:45Uber chce nasadit v Evropě robotaxi. Společně s Pony.ai plánuje rozmístit 2000 autonomních vozů
    9:39Mzdy šéfů firem z indexu S&P 500 jsou na rekordu

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data