Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vnitřní informace:  Zamítnutí žaloby General factoring na ČSOB

Vnitřní informace: Zamítnutí žaloby General factoring na ČSOB

30.07.2010 15:10
Autor: 

ČSOB (IČ 00001350)
Povinně uveřejňovaná informace – vnitřní informace
Zamítnutí žaloby General factoring na ČSOB

Rozhodčí tribunál zamítl v plném rozsahu žalobu General factoring, která požadovala po ČSOB 40 miliard korun v souvislosti s převzetím IPB. Vyplývá to z rozhodčího nálezu, který byl dnes doručen ČSOB. Rozhodčí nález je konečný a závazný,

Žalobu podala v roce 2002 IP banka, a.s. (dřívější název Investiční a Poštovní banka, a.s.) a domáhala se v ní 40 miliard Kč jakožto tvrzené hodnoty podniku IPB, který byl Smlouvou o prodeji podniku dne 19. června 2000 převeden ČSOB. IP banka také zpochybňovala samotnou Smlouvu o prodeji podniku. Poté, co byl na majetek IP banky prohlášen konkurs, prodala správkyně konkursní podstaty tuto údajnou pohledávku za ČSOB v prosinci 2004 ve veřejné dražbě. Nabyvatelem se stala společnost General factoring, a.s. ze Slovenska, která ji vydražila za 104 milionů Kč. Nynější rozhodnutí všechny výše zmíněné nároky zamítlo.

ČSOB vždy tvrdila, že nároky uplatňované společností General factoring, a.s. jsou zcela nedůvodné. Arbitrážní nález mimo jiné potvrzuje, že IPB měla v okamžiku převzetí ze strany ČSOB vysoce zápornou hodnotu, že smlouva o prodeji podniku je platnou smlouvou, která netrpí žádnými nedostatky a že tvrzení žalobce o způsobené škodě je zcela neopodstatněné.

V Praze dne 30. července 2010

Dokument ke stažení v PDF verzi naleznete zde.

(komerční sdělení)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data