Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
S lodí i kapitán...

S lodí i kapitán...

16.9.2010 17:08

Další a další díla na téma příčin krize jsou již trochu otravná, jejich množství samo o sobě ukazuje, že příchod krize další je nevyhnutelný. Občas se ale objeví něco, co stojí za povšimnutí – díky tomu, že nejde o povrchní rozbor (rovnovážných)

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
  •  
    17.9.2010 18:32

    Rozdíl mezi N.T. a autory This Time is different je zřejmě v tom, že oni pokládají krize za běžné, uvádějí jejich osmisetletou historii v západním světě od Florencie po dnešek, jejich společné znaky, příčiny a trvání. Jako důvod jejich opakování vidí ignoranci, tedy nepovědomí o těch minulých, a aroganci (my jsme jiní, nám se to stát nemůže). Takže onou extrapolací podle mne myslí N.T. právě tu pozornost. Prostě být neustále ve střehu, anžto se může stát cokoli (najednou přiletí černá labuť, přestože jsme tu odedávna měli bílé a vůbec nás nenapadlo, že nějaké černé mohou existovat ;-)
    Kalka.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data