Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nevyrovnané výkony evropského průmyslu... denní přehled Trhy, data, výsledky

Nevyrovnané výkony evropského průmyslu... denní přehled Trhy, data, výsledky

13.4.2011 17:58
Autor: Research, Patria Finance

ČR:
Developerská společnost ECM REI zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2010. Čistá ztráta po zdanění na konci roku 2010 dosahovala 94,5 milionu EUR po ztrátě 62,2 milionu EUR na konci roku 2009. Vlastní kapitál dosahuje záporné úrovně -72,8 milionu EUR proti kladným 30,2 milionům EUR na konci roku 2009. ECM v komentáři k výsledkům uvedla, že analyzuje jak mimosoudní cestu restrukturalizace, tak i insolvenci, tedy soudní reorganizaci společnosti, a jedná s věřiteli o těchto scénářích a tato jednání budou pokračovat.

Evropa:
Průmyslová výroba v eurozóně v únoru stoupla o 0,4 % a zaostala za očekáváním, že se zvýší o 0,8 %. V meziročním srovnání se objem produkce zvýšil o 7,3 %. Nejrychleji nyní roste průmysl v rámci eurozóny v Německu (+13,4 %), naopak v Řecku (-4,6 %) a Irsku (-0,4 %) produkce stále klesá.

Těžař Rio Tinto uvedl, že produkce železné rudy a koksovatelného uhlí poklesla v 1Q11 meziročně o 16 %, resp. 29 %. Důvodem jsou záplavy v Austrálii. Akcie se pohybují kolem včerejších závěrečných úrovní.

Nizozemský výrobce zařízení pro výrobu čipů ASML Holding vydělal v 1Q11 395 mil. EUR oproti trhem očekávaným 354 mil. EUR. Tržby se meziročně téměř zdvojnásobily na 1,5 mld. EUR. Určité obavy však vzbudil objem nových objednávek a výhled pro 2Q11, pod kterým se podepsaly výpady produkce u zákazníků po zemětřesení v Japonsku. Objem nových objednávek klesl meziročně o 28 % na 845 mil. EUR, ve 2Q11 společnost počítá s 0,9-1 mld. EUR. Letošní tržby by měly lehce přesáhnout 5 mld. EUR. Akcie odepisují 3 %.

Francouzská Schneider Electric popírá zájem o Tyco International. Akcie Schneider přidávají 0,5 %, akcie Tyco přes 2 % ztrácejí.

Španělská Telefonica počítá s 1-4procentním ročním růstem tržeb až do roku 2013. Na kapitálové výdaje vyčlenila 27 mld. EUR, většina je určena pro expanzi v Latinské Americe. Akcie mírně klesají.

Automobilka Porsche uvedla, že úpis nových akcií o objemu 5 mld. EUR zaznamenal mezi stávajícími investory kladnou odezvu. Cena úpisu byla stanovena na 38 EUR za akcii. Akcie Porsche přidávají 3 %.

V nadcházejících zátěžových testech bank se budou regulátoři zajímat i o postupy bank, kterými kalkulují ztráty ze státních dluhopisů držených do doby splatnosti.

USA:
Maloobchodní tržby se v březnu meziměsíčně zvýšily o 0,4 % a o desetinu procentního bodu zaostaly za očekáváním Tržby bez prodejů automobilů ovšem stouply o 0,8 %. Ve srovnání s předchozím rokem se obrat v maloobchodě zvýšil o 7,1 %, z toho prodeje automobilů o 10,9 %, tržby za pohonné hmoty o 16,7 %, prodeje přes internet o 12,4 %.

Výsledky za 1Q11 zveřejnila první z amerických bank, JPMorgan Chase. Čistý zisk na akcii dosáhl výše 1,28 USD a předčil tak očekávání na úrovni 1,15 USD. Tržby klesly meziročně o 8 % na 25,8 mld. USD a taktéž překonaly odhady trhu. Za výsledkem stojí především nižší rizikové náklady a dobrý výkon investiční divize, která zvýšila tržby oproti 4Q10 o 32 %. Méně přesvědčivý byl výkon tradičního úvěrového businessu, který se prezentoval rostoucí kvalitou úvěrových portfolií, stále vysokými ztrátami v hypotečním segmentu a nízkými tržbami plynoucími z nižšího objemu úvěrů a stagnující čisté úrokové marže. Akcie oscilují kolem včerejších závěrečných úrovní.

Velké americké korporace zaznamenaly v boji s novou regulací cenné vítězství. Požadavek na složení kolaterálu/marže v případě, že se společnost angažuje v derivátových obchodech, se totiž nebude týkat nefinančních korporací.

Ostatní:
Taiwanská společnost Foxconn plánuje v příštích pěti letech investovat v Brazílii až 12 mld. USD.

Očekávaná data následujícího dne:

CET

Událost

konsensus

předchozí

14:30

USA - PPI za březen

1,0 % m/m

1,6 % m/m

14:30

USA - Žádosti o dávky v nezaměstnanosti

380 k

382 k

Očekávané firemní události:

Google

Výsledky za 1Q11

Oček. EPS 8,120 USD


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data