Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
CETV – Skupina projedná působení CEO Sarbu v čele Novy, jeho pozice je vratká, tvrdí zdroje E15

CETV – Skupina projedná působení CEO Sarbu v čele Novy, jeho pozice je vratká, tvrdí zdroje E15

12.12.2011 8:46, aktualizováno: 12.12. 10:17
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Mediální skupina Central European Media Enterprises na dnešní jednání zhodnotí působení šéfa skupiny Adriana Sarbu včetně pozice v čele tuzemské televize Nova, tvrdí zdroje E15. Podle nich dnes v New Yorku zasedne představenstvo CETV, jehož členy jsou například spolumajitel Ronald Lauder či zástupce Time Warner Michael Del Nin. Článek pozici Adriana Sarbu hodnotí jako vratkou, CETV dnešní jednání odmítla komentovat s tím, že zasedání boardu ředitelů jsou neveřejná.

Sarbu dle listu hasí rozkol v Asociaci televizních organizací, který může vést z rozpadu jednotného měření televizní sledovanosti v ČR. To by ohrozilo příjmy televize s třetinovým podílem na celkových tržbách skupiny. ATO na valné hromadě za účasti všech svých členů neschválila návrh CET 21 na zrušení zadávacího řízení na veřejnou zakázku "Projekt elektronického měření sledovanosti televizního vysílání (PEM)" pro období 2013 - 2017 a vzala na vědomí rezignaci Jana Andruška na funkci prezidenta ATO a zvolila na návrh CET 21 do funkce prezidenta ATO Marka Singera, generálního ředitele FTV Prima. Krokem CET21 logicky oslabila v rámci ATO. V návaznosti na rozhodnutí o výběru nejvhodnější nabídky podepsala 23. listopadu ATO se společností Mediaresearch smlouvu o realizaci a užití výsledků elektronického měření sledovanosti televizního vysílání, která je posledním zákonným krokem v procesu veřejné zakázky, který otevírá cestu novému projektu peoplemetrového měření v letech 2013-2017.

List dále připomíná ztrátový provoz agentury Mediafax a personální zásahy Adriana Sarbu do složení managementu Novy a letošní programové skladby, jejich výsledkem dle listu je odchod týmu v čele Petrem Dvořákem nebo s bývalým obchodním ředitelem CET21 Janem Řehákem či pokles Novy na celkové sledovanosti.

Pro Adriana Sarbu domácí, rumunský, list Adevarul pak minulý týden naznačil, že prodeje akcií ze strany CEO Sarbu měly vliv na hodnotu akcií firmy na trzích a důvěru investorů. Připomíná, že z prodeje akcií CETV její CEO Sarbu v letech 2010 až 2011 získal více než 11 milionů amerických dolarů (dle regulatorních hlášení) a jeho opakované prodeje zanechaly vliv v podobě negativního naladění důvěry investorů. V tomto názoru rumunský list cituje i analytiky tuzemské Komerční banky.

(Zdroj: E15)


Váš názor
 • no bylo by načase
  12.12.2011 10:20

  s tím něco udělat
  Bob
 •  
  12.12.2011 10:20

  že by jim konečně došlo, že toho rumuna je třeba vykopnout ?
  sid_cz
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:00Delta Air Lines Inc (06/20 Q2)
9:00CZ - CPI, y/y
14:30USA - PPI, m/m