Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Telefónica CR letos může propustit kolem 500 lidí

Telefónica CR letos může propustit kolem 500 lidí

21.01.2013 8:49, aktualizováno: 21.1. 13:34
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Telefónica CR prochází změnou organizační struktury a zvýšení efektivity. Podle slov personálního ředitele Ctirada Lolka pro HN se letos změny dotknou nejvýše 10 % zaměstnanců.

„Součástí programu optimalizace, který se netýká pouze tohoto roku, jsou i změny organizační struktury, jimiž se snažíme zvýšit efektivitu firmy. Letos by se měly dotknout nejvýše 10 % zaměstnanců,“ uvedl personální ředitel Ctirad Lolek pro HN. List dodává, že Telefónica CR v ČR nyní zaměstnává přes 5850 lidí a v průběhu minulých let zeštíhlela zhruba o čtvrtinu.

Společnost uvádí, že na specifikaci pozic, kterých se změny dotknou, je brzy, zeštíhlení ale má jít napříč firmou, od řadových zaměstnanců po top manažery. „Změna organizační struktury jde napříč celou společností, o konkrétních pozicích však v tuto chvíli není možné mluvit,“ uvedl personální ředitel firmy Ctirad Lolek. "Není žádným tajemstvím, že telekomunikační trh se mění a my na to musíme reagovat, a to i v oblasti snižování nákladů. Dlouhodobě hledáme synergie, upravujeme procesy, zastavujeme neefektivní a nevýnosné aktivity," dodal.

Všem zaměstnancům, kteří odcházejí kvůli organizačním změnám, vyplatí firma odstupné od tří do 13 průměrných platů podle počtu odpracovaných let. Budou také moci využít například služby odborných personálních poradců, pomoc při sestavení profesního životopisu či rady při orientaci na trhu práce. 

Počet pracovníků nesnižuje jen Telefónica, ale i konkurence. T-Mobile i Vodafone loni snížily početní stavy řádově o stovky lidí.


(Zdroj: HN, Telefónica CR, čtk)


Čtěte více:

Telefónica CR dokončila zpětný odkup 2 % akcií za 2,481 mld. Kč. Další zatím nerozhodnut (+komentář)
29.11.2012 8:37
Tuzemský telekomunikační operátor Telefónica CR dokončil k 27. listopa...
Telefónica CR – Deutsche Bank i Renaissance se obávají nižší dividendy a nového operátora, cílové ceny míří níže
04.12.2012 10:18
O prostor k růstu přišly očima analytiků Deutsche Bank akcie tuzemskéh...
Telefónica CR - S&P odvolala bezprostřední hrozbu snížením ratingu, negativní výhled zůstal
20.12.2012 15:15
Ratingová agentura Standard & Poor’s odvolala revizi (credit watch neg...
Telefónica CR - Snížení cílové ceny + srovnání s konkurencí v CE3 regionu (analýza)
20.12.2012 16:13
Akcie Telefóniky CR od oznámení výsledků za 3Q12 (6.11.) ztratily již ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.04.2026
17:43Zisková bonanza
16:59UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
16:12PODCAST Týdenní výhled: Rozhodnutí o sazbách a výsledky big techu určí náladu na trzích  
16:12Velká změna v partnerství OpenAI s Microsoftem: ChatGPT může na jiné cloudy
15:52RMS Mezzanine, a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
14:52Big tech žene S&P 500 do rekordních výšin. Teď přichází klíčový test v podobě výsledků  
13:05SAB Finance a.s.: Průběžné hospodářské výsledy za 1Q 2026
13:00Banka CREDITAS a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
12:35Událostmi nabitý týden se rozjíždí pomalu, drahá ropa nevadí  
11:50BP se během války s Íránem stává nečekaným vítězem mezi ropnými giganty
11:42Peking se vložil do akvizice firmy vyvíjející agentní AI, kterou chtěla převzít Meta
11:00UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL CZ0002003114
10:34Výhled na výsledky Philip Morris: stabilní čísla, atraktivní výnos  
9:28Bezvavlasy.cz má nového šéfa, do čela nastupuje Jiří Hendrych
9:10Primoco UAV SE: Významné skutečnosti v roce 2025
9:07Rozbřesk: Umělá inteligence podle posledních průzkumů rozevírá nůžky mezi pracovníky
8:53Primocu druhým rokem klesly tržby i zisk, firma ale hlásí rekordní objednávky
8:49Tržby Primoco znovu klesají, Tabák před výsledky a Slovensko přišlo o stupeň ratingu  
8:45Footshop a.s.: Footshop potvrzuje auditované výsledky za rok 2025
6:04Poslední monetární šok z USA už neměl na rozvíjející se země takový dopad jako v minulosti. Co to ukazuje?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
JP - Základní O/N úroková sazba
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board