Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Microsoft (+4 %) potěšil ziskem i tržbami, opouští jej ale finanční ředitel

Microsoft (+4 %) potěšil ziskem i tržbami, opouští jej ale finanční ředitel

19.04.2013 8:28, aktualizováno: 19.4. 15:35
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Americká softwarová společnost Microsoft vytvořila ve třetím čtvrtletí svého fiskálního roku zisk šest miliard dolarů. Za stejné období loňského roku to bylo 5,1 miliardy. Tržby firmy dosáhly 20,49 miliardy USD oproti 17,41 miliardy před rokem. Na úrovni zisku na akcii 72c i tržeb firma překonala očekávání trhu 68c (před rokem 60c) a 20,47 mld. USD. Akcie na výsledky v prodlouženém obchodování reagovaly růstem o bezmála 3 % k 29,63 USD. V úvodu řádného obchodování přidávají 3,8 % k 29,9 USD/akcie.

Technologický gigant o svých výsledcích informoval souběžně s oznámením, že jej opouští jeho finanční ředitel Peter Klein zřejmě v souvislosti s hlubokým propadem prodeje osobních počítačů a vlažného přijetí nového operačního systému Windows 8.

Zisk podpořily pozdržené výnosy za software Windows a Office a také za videohry. Negativně naopak působily vysoké pokuty od evropských antimonopolních regulátorů za nedodržení slibů týkajících se rozšíření výběru internetových prohlížečů pro Windows.

"Tržby byly podle očekávání a u zisku dosáhly lepšího výsledku, ale podnik měl náklady pod kontrolou vždy. V té zprávě ale není nic, co by akciím pomohlo vymanit se z pásma, v němž se teď pohybují," reagoval podle agentury Reuters analytik Colin Gillis. Podle něj si vedlo dobře zábavní odvětví a jestliže u operačního systému Windows nešlo o vyložený propadák, jeho výsledky jsou slabé. Firmu podpořila nákladová kontrola a přes celkově slabou poptávku dodávky podnikům a serverový software. K odchodu finančního ředitele pak analytik řekl, že Microsoft má silný finanční tým, ve kterém se vystřídalo už hodně osobností.

(Zdroj: Microsoft, Bloomberg, čtk)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.02.2026
14:27Gundlach: Směr nedolarové trhy a měny, vládní intervence se stávají reálnější možností
10:06Víkendář: Byl kdy dolar vůbec tradičním bezpečným útočištěm?
06.02.2026
17:46Budoucnost akcií, dluhopisů a portfolio 60/40
16:18Perly týdne: Měnící se pohled na umělou inteligenci a transformace budoucího šéfa Fedu
15:12Braňo Soták: 200 miliard, které zatřásly trhem. Amazon testuje hranice trpělivosti investorů  
14:02Traders Talk: Tech ustupuje, otěže přebírá defenziva a Stellantis těžce krvácí
14:01Investoři znejistěli. Čínské výrobce elektromobilů brzdí drahé suroviny i slábnoucí poptávka  
12:28Reddit zasadil medvědům tvrdou ránu. Tržby rostly o 70 procent, výhled zůstává optimistický  
10:58Amazon sentimentu přitížil, ale propad trhů opět láká kupce  
10:52Průmysl ke konci roku rostl, dočkáme se v roce 2026 zrychlení
10:47Komerční banka: Pokles jádrových výnosů i poplatků částečně vyvažuje atraktivní dividenda  
10:28Stellantis couvá od elektromobility. Za restrukturalizaci zaplatí 22 mld. eur a nevyplatí dividendu. Akcie klesají o 22 procent
8:49Novo Nordisk čelí levnější napodobenině Wegovy, Anthropic vydává novou verzi Clauda, evropské futures v záporu  
8:48Rozbřesk: ČNB zůstává jednotná a kolabující bitcoin pomáhá dolaru
8:45Komerční banka, a.s.: Hospodářské výsledky 4Q 2025
8:25Komerční banka oznámila slabší závěr roku, ale optimistický výhled na 2026
05.02.2026
22:35Amazon bude utrácet ještě více než Alphabet. Letošní výdaje odhaduje na 200 miliard dolarů
17:25Návrat hodnotových akcií a cyklické signály akciového trhu
16:26Excalibur Army ze skupiny CSG získala v Asii zakázku na obrněná vozidla za šest miliard
16:18Jan Bureš: ČNB ponechává sazby beze změny, jejich pokles je však stále ve hře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data