Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Čas na návrat do emerging markets? Citi radí vystrčit hlavu z písku a kupovat

Čas na návrat do emerging markets? Citi radí vystrčit hlavu z písku a kupovat

8.7.2013 14:30, aktualizováno: 8.7. 15:41

Aktualizováno

Když ostatní prodávají, je dobré zvážit koupi, připomíná nová analýza investiční banky Citigroup a doporučuje zaměřit se na za poslední měsíce zbité emerging markets, kam bývá řazena i Česká republika. Do poloviny příštího roku by totiž investice do těchto menších světových trhů měla podle investičních stratégů banky přinést zhodnocení vložených prostředků o více než čtvrtinu.

„Naše hlavní důvody k optimismu jsou následující: na trhu převládající názor na emerging markets je příliš medvědí, likvidita je dostatečná, přebytky ekonomik se zlepšují, výsledky firem překonávají rozvinuté trhy a ocenění působí levně,“ shrnuje červencová aktualizace globální investiční strategie Citi.

Za poslední čtyři roky přiteklo do emerging markets celkem 3,9 bilionu dolarů. Letos se ale emerging markets vůbec nedaří a miliardy velkých hráčů z těchto trhů opět mizí, což dokazuje propad hlavního ukazatele výkonnosti těchto trhů MSCI Emerging Markets Index, který od začátku roku propadl již o 15 procent. Citi, která má tyto trhu v hledáčku již od dubna tvrdí, že poslední vývoj je důsledkem pokračujících obav z negativního dopadu konce měnové stimulace ve Spojených státech a Číně. A považuje rizika za příliš akcentovaná.

Poslední vývoj podle analytiků banky totiž stlačil tržní ocenění akcií emerging markets tak nízko, že se poměrový ukazatel P/E dostal pod hladinu 10x, což bylo v minulosti povětšinou právě tou správnou chvílí pro nástup do pozice.

„Současné obavy z makroekonomického vývoje na emerging markets jsou přehnané,“ uvedl Markus Rosgen, investiční stratég Citi. Akcie na těchto trzích totiž podle něho budou profitovat dále z růstu rozvah domácích centrálních bank, který dosahuje více než 6% meziročního tempa. „Mezi růstem rozvah národních centrálních bank a růstem účetní hodnoty společnosti existuje silný vztah,“ ujišťuje Rosgen.

Stratégové Citi potvrzují své od dubna platné investiční doporučení „overweight“ pro akcie z trhů emerging markets a ve 12měsíčním investičním horizontu očekávají růst indexu MSCI Emerging Markets o 27 procent až na 1150 bodů.

000 msci

Nově v Citi nejvíce doporučují pozornosti investorů ruskou burzu, kterou považují za zvláště podhodnocenou. Akcie z hlavního ruského akciového indexu MICEX totiž aktuálně podle Citi obchodují pouze na P/E 5,1x, zatímco P/E celého MSCI Emerging Markets je na 9,5x.

Rusko je z pohledu ocenění naší preferovanou sázkou pro druhé pololetí roku 2013. Skepse investorů vůči tomuto trhu je vysoká a míra zaostávání za valuací emerging markets pokračovala i v prvním pololetí letošního roku,“ vysvětluje analýza nazvaná "Čas být statečný".

Pro Českou republiku pouze potvrzuje dřívější doporučení „neutral“, což je stále lepší než „underweight“ platící nadále pro polský akciový trh.

Z pohledu jednotlivých sektorů potom Citi radí držet se s ohledem na oživení ekonomiky především výrobců spotřebního zboží, finančních a technologických titulů, a naopak se vyhnout energetikám a zdravotnictví.V samotném Rusku ale Citi považuje za nejlepší investici do energetického sektoru nebo finančního odvětví této ekonomiky, zatímco nejméně věří průmyslovým podnikům.

(Zdroj: Citi, Bloomberg, CNBC)


Čtěte více:

Citi: Emerging Markets jsou podhodnocené a stojí za nákup. ČR už méně (+sektorové tipy)
9.4.2013 9:35
Rychle rostoucí trhy světa byly letos zatím neprávem opomíjeny a dřímá...
Ukončování QE bude nebezpečné. Připravte se na „Nový abnormál“, varují Roubini a Bremmer
18.6.2013 12:19
Jen několik hodin před dnešním zahájením dvoudenního zasedání Fedu, od...
Fondy prchají z emerging markets nejrychleji za dva roky. První oběť konce QE?
20.6.2013 14:08
Za poslední čtyři roky přiteklo do emerging markets, kam bývá řazena i...
Anketa: Spustí Fed opouštěním QE armageddon, nebo úlevu?
20.6.2013 18:19
Akciové, dluhopisové i komoditní trhy prošly ostrými výprodeji po stř...
Morgan Stanley radí české akcie: Atraktivní dividendy a nízké ceny
4.7.2013 10:36
Akciový trh české republiky se dostal na preferovanou pozici mezi rozv...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data